Najnowsze

Najnowsze

"Nasz Dziennik" zapowiada skuteczniejszą walkę z krajowym podziemiem aborcyjnym aborcyjną, jaką mają podjąć podjąć resorty sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Gazeta informuje również, że w najbliższym czasie policja ma przedstawić dane na ten temat.

Czy wprowadzenie elektronicznego rejestru kibiców, poprawa łączności w policji i tłumacze przysięgli wystarczą do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012? Są to bowiem zdaniem ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem najważniejsze zadania dla służb porządkowych przed miostrzowską imprezą - pisze "Życie Warszawy".

Z opublikowanego przez "Życie Warszawy" sondażu wynika, że większość Polaków - ponad 60 proc. - jest przeciwna sądzeniu generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka za wprowadzenie stanu wojennego.

Firma porządkująca w Bytomiu gminne pustostany w jednym z mieszkań znalazła... mumię. Zwłoki mężczyzny, poszukiwanego od 7 lat przez policję, leżały tam od stycznia 1999 roku - informuje "Dziennik Zachodni"

Kawaler spod Piotrkowa zażądał od prokuratora, by ścigał łódzkie biuro matrymonialne - informuje "Dziennik Łódzki". 50-letni mężczyzna ma pretensje, że biuro nie znalazło mu odpowiedniej partnerki, a on poniósł koszty.

Fatum nad Świątynią Opatrzności - pisze "Dziennik". 40 milionów dotacji przyznanej świątyni przez Sejm nie trafi na budowę, bo nie można zmienić przepisów.

Na początku czerwca do Polski przyleci prezydent USA - dowiedziała się "Rzeczpospolita", która powołuje się na informacje uzyskane w Waszyngtonie oraz od przedstawiciela polskich władz.

Polacy znowu szturmują banki i biorą coraz wyższe kredyty - pisze "Parkiet". Tylko chwilowo, gdy okazało się, że nieruchomości horrendalnie drożeją, klienci chwilę zastanawiali się czy jednak pożyczać pieniądze

Prawie co piąty Polak oddał by głos na Prawo i Sprawiedliwości. Po powstaniu partii Marka Jurka na PIS chce głosować o 4 procent mniej wyborców niż przed rozłamem - wynika z sondażu Dziennika.

piątek, 20 kwietnia, 21:00- Zainteresowanych partią może być bardzo dużo, ale od zainteresowania do decyzji jest bardzo daleka droga - powiedział w Magazynie 24 Marian Piłka. O przyszłej partii Marka Jurka oraz przypuszczalnej liczbie członków tej partii z Marianem Piłką i Bronisławem Komorowskim rozmawiał Łukasz Grass.

piątek, 20 kwietnia, 17:30Janusz Palikot tolerancję dla ludzi o odmiennych poglądach czy innej orientacji wyniósł ze słów Jana Pawła II. Poseł Platformy Obywatelskiej w taki sposób skomentował swoje prowokacyjne wystąpienie w koszulce z napisami: "jestem gejem" i "jestem z SLD".

- Nie zmieniłbym zdania co do otworzenia rynku pracy dla Polaków. Tworzą w Wielkiej Brytanii poważaną społeczność - mówi premier Zjednoczonego Królestwa Tony Blair "Gazecie Wyborczej". Zdaniem brytyjskiego szefa rządu Unia będzie się rozszerzać, choć wolniej, a zamiast europejskiej konstytucji widziałby zwykły traktat.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, co dziesiąty Polak głosowałby na nową partię Marka Jurka. Takie wyniki przynosi sondaż Pentora przeprowadzony na zlecenie tygodnika "Wprost".

W wojsku nie mogą służyć ludzie o kompromitującej komunistycznej przeszłości. Według prezydenckiego projektu deubekizacji z wojska będą musieli odejść ludzie służący w czasach PRL - ujawnia "Dziennik".

Cena w matury różnych rejonach kraju waha się podobno od 60 do 350 zł. Skoro "gotowiec" napisany przez fachowca, a już zwłaszcza prezentacja nie kosztują zbyt wiele, po co się wysilać? Uczniowie wyciągają więc wnioski i ... kupują - donosi "Gazeta Krakowska"

Kto nam zbuduje Euro? - pyta "Gazeta Wyborcza". Dziennik pisze, że rząd chce w maju otworzyć rynek pracy dla budowlańców z Białorusi, Rosji i Ukrainy a także z Chin.

Jak twierdzi "Nasz Dziennik", rozłam w PiS był przygotowywany kilka miesięcy wcześniej. Wiedziała o tym prawdopodobnie tylko ścisła czołówka polityków reprezentujących tzw. frakcję ZChN-owską.

Parlamentarzyści domagają się przywilejów, które uniemożliwią pracodawcom zwalnianie ich z dodatkowej pracy wykonywanej poza parlamentem - pisze "Metro".

Za 1898 dni będziemy gospoodarzem Euro 2012 - wylicza "Życie Warszawy". A jeśli szefem Komitetu Organizacyjnego mistrzostw zostanie premier, to według przepisów UEFA może go nadzorować Michał Listkiewicz.

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczeń liczby cesarskich cięć podczas porodów i promować poród naturalny. Ministerialni urzędnicy chcą sprawić, cesarki stały się dla szpitali finansowo nieopłacalne - pisze "Dziennik".