Najnowsze

Najnowsze

Led Zeppelin ma szansę trafić do Księgi Rekordów Guinnessa i sprzedać najdroższy bilet w historii. Jimmy Page, gitarzysta zespołu wystawił na internetową aukcję trzy podwójne zaproszenia na najbliższy koncert kapeli. Cena wyjściowa za sztukę to pięć tysięcy funtów.

Markowi D. Grozi kolejny zarzut. Odkrycie dokumentu nieistniejącego kraju to jeden z powodów przedłużenia aresztu - podaje "Rzeczpospolita".

Donald Tusk może zaproponować Janowi Rokicie stanowisko ambasadora. Sam zainteresowany, choć odnosi się do pomysłu życzliwie, na razie nie chce z niego skorzystać – dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita”.

Przez kilka miesięcy byłam podsłuchiwana - stwierdziła posłanka PO Julia Pitera w TVP. Jak zapowiedziała, szczegóły ujawni w prokuraturze.

Donald Tusk może zaproponować Rokicie stanowisko w dyplomacji – dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita".

Chrzanów jako pierwsza gmina w Małopolsce będzie miał Stanowisko Reagowania Kryzysowego - zapowiada "Dziennik Polski". Pierwszy telefon z interwencją zadzwoni tu w połowie przyszłego roku.

- Chciałabym, żeby ktoś w końcu udowodnił w sądzie, że mój mąż korumpował. W tej sprawie istnieją tylko zeznania dobrowolnie złożone przez mojego męża. Prokuratura nic na niego nie ma - tak w programie "Teraz my" w TVN broniła oskarżonego o korupcję lobbystę Marka Dochnala jego żona Aleksandra.

Rezygnuję z działalności w Samoobronie. Odchodzę z polityki - mówi twórca i szef Samoobrony na Warmii i Mazurach Mieczysław Aszkiełowicz. Nad złożeniem partyjnej legitymacji zastanawia się też były poseł tej partii Adam Ołdakowski - informuje "Gazeta Olsztyńska".

Od II wojny światowej, poprzez Praską Wiosnę 1968 r. i trudne wybory lat 80., aż do globalnej rzeczywistości współczesnych Czech – takiej podróży można było doświadczyć podczas przeglądu filmów Jana Hřebejka. Dzieła czeskiego reżysera potrafią i rozśmieszyć, i wzruszyć – w obu przypadkach – aż do łez.

Wygaszenie mandatu poselskiego Jana Ołdakowskiego (PiS), dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) byłoby złą decyzją. Złą, bo na odległość pachnącą chęcią odwetu politycznego Platformy na PiS-ie. Bardzo dobrze, że marszałek wycofał się z picia piwa, którego sam nawarzył.

Wszystkie nasze działania były legalne i usprawiedliwione - oświadczył w poniedziałek szef CBA Mariusz Kamiński. Równocześnie dodaje, że jest za komisją śledczą ws. CBA w nowym Sejmie, bo "pozwoli mu to obronić jego służbę".

Lech Kaczyński będzie musiał zaakceptować kandydaturę Radosława Sikorskiego na szefa dyplomacji, gdy będzie oficjalnie zgłoszona - uważa b. prezydent Lech Wałęsa. Ale zaznacza jednocześnie, że on sam wybrałby innego kandydata.

- Nie raz byłem już w sytuacji, kiedy musiałem uwodzić kobiety - komentował sprawę Beaty Sawickiej generał Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa. - Ale w moim przypadku dotyczyło to tylko kontaktów z obcokrajowcami i wtedy, kiedy byłem agentem wywiadu - dodał.

- Najważniejsze jest by utworzyć takie normy prawne, które nie będą już budzić wątpliwości - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Cezary Grabarczyk (PO) komentując w ten sposób decyzję Bronisława Komorowskiego o niewygaszeniu mandatu Janowi Ołdakowskiemu z PiS.

Benedykt XVI wybiera się z pielgrzymką do USA. Odbędzie się ona w kwietniu przyszłego roku. Celem jego podróży będą Waszyngton i Nowy Jork. Wygłosi m.in. przemówienie na forum ONZ.

Budynek ONZ nie spełnia norm bezpieczeństwa i wycieczki szkolne nie powinny go odwiedzać - stwierdził Michael Bloomberg, burmistrz Nowego Jorku. Daje administracji obiektu niecałe 5 miesięcy na niezbędne naprawy.