Najnowsze

Najnowsze

Przeciętny polski emigrant ma 27 lat, przynajmniej średnie wykształcenie, podstawy angielskiego i wyjeżdża na góra trzy lata. Ale są też zupełnie inne przypadki. To 40-50-latkowie, którzy zostawili w Polsce dorobek życia, by na Wyspach zacząć wszystko od zera - pisze gazeta "Metro".

Małżonkowie, którzy chcą złożyć wspólne zeznanie podatkowe za 2007 rok lub już to zrobili, powinni raz jeszcze dobrze przeliczyć, czy takie rozwiązanie jest dla nich opłacalne. Dotyczy to zwłaszcza osób, które pracowały za granicą - radzi "Gazeta Prawna".

Skapitalizowane odsetki balcerowiczowskich kredytów przewyższyły już wartość mieszkań. Ponad 120 tys. polskich rodzin żyjących w mieszkaniach będących w zasobach spółdzielni mieszkaniowych, nie jest w stanie o własnych siłach wyrwać się z pułapki kredytowej, w którą wepchnęła je tzw. reforma Balcerowicza. Chodzi o kredyty mieszkaniowe zaciągnięte przez spółdzielnie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Świat usłyszał o nim dzięki piosence Heartbeats z reklamy telewizorów z tysiącami odbijających się kolorowych piłeczek. Ale Jose Gonzalez to nie gwiazda jednego przeboju. Nagrał dwa doskonałe albumy i jest uznawany za jeden z największych talentów nowego folku.

Wysoka, zgrabna i długonoga piękność pokazała się na jednym z niemieckich wybiegów. Podziwiali ją wszyscy - nawet mama - bo Katja radziła sobie wyjątkowo dzielnie jak na trzymiesięczną żyrafę, która po raz pierwszy pokazuje światu swoje długie nogi...

Rosyjscy nowobogaccy lubią się obnosić ze swym majątkiem. Wkrótce za sprawą jednego z nich będą mieć pismo, które ma im pomagać w kreowaniu bogatego stylu. Jego tytuł brzmi "Snob".

Mężczyzna oskarżony o kradzież limuzyny Lexus, należącej do miliardera i burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, został skazany na 15 lat.

Prezes PiS będzie nadal rekomendował Zbigniewa Wassermanna na szefa małopolskiej Rady Regionalnej PiS. Niedzielne głosowanie w tej sprawie, w którym Wassermann nie dostał większości jest nieważne.

Prezydium klubu PO zawiesiło w środę Lidię Staroń w prawach członka klubu Platformy. To efekt wypowiedzi posłanki o tym, że pracuje nad ustawą, która umożliwi przyznanie działkowcom prawa wieczystego użytkowania ogródków.

Środa, 23 kwietnia 21:00"Przepraszam" to ważne słowo, jednak za nim powinny pójść czyny - twierdzi Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników. Podobny pogląd wyrazili pozostali goście Magazynu "24 Godziny" Jerzy Wenderlich (SLD), Krzysztof Maciejewski (PiS) oraz Jerzy Kozdroń (PO).

Przebywający w USA były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski opowiedział się za rozważeniem przyjęcia w przyszłości Rosji do NATO, chociaż wyraził też przekonanie, że w najbliższych latach kraj ten nie zmieni swojej obecnej polityki.

- Nie będę już rozmawiał o stanie zdrowia prezydenta i raporcie na ten temat. Nie wiem, jaki będzie miał on kształt, ale mogę zapewnić, że udowodnimy nim, że prezydent niczego nie ukrywa - zapewniał Michał Kamiński Magazynie "24 godziny". I dodawał: - W raporcie nie znajdą się informacje, które mogłyby naruszać godność głowy państwa.

"Przepraszam" to ważne słowo, jednak za nim powinny pójść czyny - twierdzi Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny Olewników. Podobny pogląd wyrazili pozostali goście Magazynu "24 Godziny" Jerzy Wenderlich (SLD), Krzysztof Maciejewski (PiS) oraz Jerzy Kozdroń (PO).

Pod presją krajów członkowskich UE Komisja Europejska wycofała się z pomysłu dyrektywy, która miała zakazać wszelkich form dyskryminacji gejów i lesbijek.

W świątyni na południu Indii uczestniczący w uroczystościach religijnych słoń nagle stał się bardzo agresywny. Usiłując wydostać się ze świątyni, stratował na śmierć trzy osoby. Wśród ofiar są dwie starsze osoby oraz jeden z właścicieli zwierzęcia.

- Nie śpiewam na pstryknięcie – zarzekał się na antenie gość trzechsetnego wydania „Kropki nad I”, Jacek Kurski. Po zejściu z wizji był już bardziej spolegliwy i, akompaniując sobie na gitarze, zanucił rosyjską balladę.

W Polsce od kilku dni króluje wiosna. Temperatury idą w górę, słońce świeci coraz dłużej. - Być może ktoś chciałby jeszcze zobaczyć, jak wygląda prawdziwa zima - zastanawia się internauta Stian i przesyła na skrzynkę Kontakt TVN24 zdjęcia z Norwegii.

Kamery i mikrofony na dziedzińcu Pałacu Elizejskiego - francuscy dziennikarze protestują przeciw ograniczaniu dostępu mediów do członków rządu. Sprzeciw manifestowali właśnie rozkładając swój sprzęt pod siedzibą prezydenta Francji. Ponadto zbojkotowali konferencję rzecznika rządu.

- Nie ma w tym nic niezwykłego, że ludzie mieszkający razem, narzeczeni, pożyczają sobie laptopa – tak w „Kropce nad i” Jacek Kurski wyjaśnił fakt znalezienia na komputerze Zbigniewa Ziobry materiałów Patrycji Koteckiej.

Tragicznie skończyła się kariera tresera zwierząt do hollywoodzkich produkcji. Stephena Millera zagryzł jego podopieczny, 230-kilogramowy niedźwiedź grizzly.