Najnowsze

Najnowsze

Miała być żoną Putina, teraz promuje rosyjski w Londynie. Alina Kabajewa oświadczyła, że wybiera się na mecz Arsenalu. Podopieczni Arsena Wengera tak bardzo chcą zrobić wrażenie na pięknej Rosjance, że już zaczęli zgłębiać język Puszkina.

Naukowcy, pracujący w CERN, budują najpotężniejszą na świecie maszynę badawczą. Będzie to akcelerator, czyli "przyspieszacz" cząstek elementarnych, dzięki niemu europejscy fizycy, w tym Polacy - chcą odtworzyć warunki, w jakich powstał wszechświat.

170 razy nocował w warszawskiej izbie wytrzeźwień pewien mieszkaniec Bielan. Pobyty, za które ani razu nie zapłacił, kosztowały podatników ponad 42 tys. zł - pisze "Życie Warszawy".

Kengo wa Dondo, przewodniczący kongijskiego Senatu, przylatuje w czwartek do Polski po to, by odwiedzić - jakkolwiek nieprawdopodobnie by to nie zabrzmiało - kraj swoich przodków. Wa Dondo jest bowiem synem polskiego lekarza Michała Lubicza i kobiety z plemienia Tutsi.

Ponad 40 mln zł zalegają Warszawie "goście" stołecznej izby wytrzeźwień. Oznacza to, że za pobyty na ul. Kolskiej nie zapłaciło ok. 160 tys. osób. Za te pieniądze można by kupić np. 40 nowych autobusów miejskich - zauważa "Życie Warszawy".

Szczecińscy lekarze z Pomorskiej Akademii Medycznej jako pierwsi w kraju przeprowadzili zabieg pobrania nerki od żywego dawcy metodą laparoskopową. - To zabieg dosyć skomplikowany i wyjątkowy, ale za to bardzo efektywny i bezpieczny - mówi dr Marcin Słojewski, który przeprowadził operację.

Polacy częściej niż inni nowi obywatele Unii oblewają egzaminy na brukselskich eurokratów. I skarżą się na dyskryminację: "Oni uważają, że już za dużo nas się tu kręci" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Szpital MSWiA z Gdańska chce pieniędzy od prezydenta. Za co? Za to, że karetka z tej placówki czuwała w pobliżu głowy państwa przez 71 dni w zeszłym roku, podczas urlopu Lecha Kaczyńskiego. Szpital wystawił rachunek na 214 tys. zł, ale zapłaty nie dostał. "Dziennik" dotarł do pozwu, z jakim placówka idzie do sądu.

Państwowa Komisja Wyborca prześwietli związki ludowców z kontrolowaną przez nich Fundacją Rozwoju. Czy rządząca PSL straci 42 mln zł subwencji? Zadecyduje o tym kontrola, jaką wszczęła PKW - pisze "Puls Biznesu".

Tylu czołowych polityków Europy jednocześnie Warszawa jeszcze nie gościła. Wszystko wskazuje na to, że na początku maja przyszłego roku, w stolicy Polski wystartuje oficjalna kampania europejskiej prawicy do Parlamentu Europejskiego. Przyjadą Angela Merkel, Nicolas Sarkozy, Silvio Berlusconi, a także kilkunastu innych przywódców Unii - informuje "Dziennik".

Dwóch kompletnie pijanych czternastolatków znalazła policja na jednym z bydgoskich osiedli. Obaj trafili do szpitala, jeden na oddział intensywnej terapii. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chłopcy "świętowali" odwołane lekcje.

- Aresztowany były wiceminister Jarosław Pinkas ma problemy zdrowotne - dowiedziało się radio TOK FM. Adwokat podejrzanego o korupcję Pinkasa poinformował, że jego klientowi może grozić wylew.

Pełnomocnik rodziny Blidów, mecenas Leszek Piotrowski chce brać udział w pracach sejmowej komisji śledczej i zadawać pytania świadkom, jak dowiedziała się "Rzeczpospolita". Z informacji uzyskanych przez gazetę wynika, że Piotrowski napisał list do komisji badającej okoliczności śmierci byłej posłanki SLD. Chce być dopuszczony do jej prac.

Platforma Obywatelska proponuje, aby z opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego zwolnić na razie tylko emerytów i rencistów. Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że tylko co piąty Polak popiera utrzymanie opłat.

Dwie osoby zginęły, a ponad trzysta zostało pozbawionych dachu nad głową - to dotychczasowy bilans największych od trzydziestu lat pożarów szalejących na dalekim wschodzie Rosji. Może być jeszcze gorzej utrudniający strażakom walkę z żywiołem silny wiatr i brak opadów mają utrzymać się przez najbliższe tygodnie.

Co robią w nocy Polacy? Połowa smacznie śpi, a reszta przewraca się z boku na bok. Okazuje się, że bezsenność to już prawie nasza narodowa choroba. Dotyka głównie kobiety, a z wiekiem narasta.

Platforma Obywatelska proponuje, aby z opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego zwolnić na razie tylko emerytów i rencistów. Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że tylko co piąty Polak popiera utrzymanie opłat.

214 tysięcy złotych za 71 dni czuwania załogi karetki reanimacyjnej podczas urlopów prezydenta w Juracie domaga się gdański szpital MSWiA od Lecha Kaczyńskiego. - Placówka ma już w ręku gotowy pozew i zapowiada, że z głową państwa spotka się na sali sądowej - pisze "Dziennik".