Najnowsze

Najnowsze

Jelonek w wojskowej bazie

Leśny intruz na terenie amerykańskiej armii. Jakie musiało być zaskoczenie pracowników jednej z baz na Florydzie, kiedy do budynku wskoczył mały jeleń. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Zielona Góra w strachu. Setka policjantów na ulicach

Ponad stu zielonogórskich policjantów poszukuje sprawcy lub sprawców brutalnych napadów i gwałtów na kobiety. W mieście od kilkunastu dni panuje psychoza strachu, kobiety boją się wychodzić z domu. Mimo, że powołano specjalną grupę śledczą, a policja wraz z prezydentem miasta wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu - sprawcy wciąż są na wolności.

Pierwszy szef dyplomacji III Rzeczpospolitej nie żyje

W Warszawie zmarł prof. Krzysztof Jan Skubiszewski - pierwszy minister spraw zagranicznych III Rzeczpospolitej. Miał 83 lata. - Był ojcem chrzestnym nowego pokolenia ludzi solidarności, którzy weszli do dyplomacji już w niepodległym kraju - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski.

Na Iran tylko sankcje

W sprawie Iranu wspólnota międzynarodowa nie ma innego wyboru, niż podążać w kierunku nowych sankcji, oświadczył sekretarz obrony USA Robert Gates, a poparł go szef francuskiej dyplomacji. W poniedziałek Teheran przekazał Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej oficjalny list, w którym poinformowały o planowanym na wtorek rozpoczęciu wzbogacania uranu do 20 procent.

Arłukowicz i Wasserman widzieli zeznania Sobiesiaka

Posłowie Bartosz Arłukowicz z Lewicy i Zbigniew Wassermann z PiS są jedynymi posłami, którzy widzieli zeznania biznesmena od hazardu Ryszarda Sobiesiaka - wynika z notatki sporządzonej na polecenie szefa komisji hazardowej. Krąg osób, które mogły stać za przeciekiem do "Rzeczpospolitej" powoli się zawęża.

Teraz Rosjanie łatwiej pokonaliby Gruzję

Francuski nowoczesny okręt wojenny klasy Mistral trafi do Rosji - poinformowało francuskie ministerstwo obrony. Rosjanie nie ukrywali wcześniej, że takie nowoczesne okręty znacznie ułatwiłyby im np. wojnę z Gruzją w 2008 roku.

Karnowski: doszło do ujawnienia tajemnicy śledztwa

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zawiadomił prokuraturę o możliwych przeciekach do "Rzeczpospolitej". Chodzi o kilkanaście materiałów opublikowanych przez dziennik, w których miało dojść do ujawnienia tajemnicy śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku.

Wielka ewakuacja po wycieku gazu

Dwieście osób ewakuowano w poniedziałek rano w związku z wyciekiem gazu w największej w Norwegii rafinerii - poinformował koncern Statoil. Choć sytuacja wyglądała groźnie, obyło się bez ofiar.

Śledztwo ws. przecieku co do przecieku

Śledztwo w sprawie przecieku zeznań Ryszarda Sobiesiaka do "Rzeczpospolitej" to gorący kartofel, którym przerzucają się warszawskie prokuratury. Praska wysłała wniosek o wyznaczenie jednostki, która poprowadzi to postępowanie, do apelacyjnej, a ta do krajowej.

Znów wzywają do wojska. "Jestem tu, bo muszę"

300 tysięcy Polaków trafi w tym roku do wojska. Uspokajamy jednak tych, którym z armią nie po drodze - nikt nikogo nie będzie "brać w kamasze". Chodzi o to, by stworzyć ewidencję obywateli, których w razie wojny można powołać do wojska.

Bociania tragedia na Mazurach

Nie odleciał jesienią ze swoim stadem, bo jego partnerka zginęła na drutach linii elektrycznych. W okolicy Rucianego-Nidy (woj. warmińsko-mazurskie) bocian wytrzymał nawet 30 stopniowe mrozy, by pilnować swej martwej partnerki. Ptakiem opiekują się okoliczni mieszkańcy - informuje internauta, Janusz Monkiewicz, przesyłając na platformę Kontakt TVN24 fotografie - zapis bocianiej tragedii.

"NYT": Senat USA jak polski Sejm szlachecki

Amerykańska nieznajomość historii reszty świata jest legendarna, dlatego polska analogia w artykule noblisty Paula Krugmana na łamach "New York Timesa" jest prawdziwym rodzynkiem. Niestety gorzkim, bo autor porównał amerykański Senat do szlacheckiego Sejmu w Polsce XVII i XVIII w., aby zaprezentować nieudolność tego pierwszego.

Gimbus wylądował w rowie

Chwile grozy przeżyły dzieci jadące w poniedziałek rano do szkoły w Kozińcu pod Wadowicami. Gimbus wiozący 25 dzieci wpadł w poślizg i wylądował w rowie.

Kto i co doniósł Rosołowi?

Kilka słów w nawiązaniu do tego, co "Rzeczpospolita" napisała o zeznaniach Ryszarda Sobiesiaka. Teorii o przecieku nie da się zbić hasłem: donosy były już wcześniej, więc sprawy nie ma. Dokumenty nie kłamią. A nie mówią ani o Magdalenie Sobiesiak ani o jej "tatusiu". Mówią za to o tym, jak minister sportu wycofał się z dopłat...

Jak Colin wyłowił Alicję

Na Oscara w tym roku szanse ma tylko polski dokument, ale nowy sezon w kinie wygląda dla nas bardziej obiecująco. Montowany w areszcie domowym thriller Romana Polańskiego, "Autor widmo", debiutuje w tym tygodniu. Na najnowszy film Alicji Bachledy-Curuś przyjdzie poczekać dwa miesiące, ale w sieci dostępny jest już trailer.

Wepchnął sobie 18 mieczy do gardła

Dla odrobiny sławy ludzie są w stanie zrobić doslownie wszystko. Ci najbardziej zdeterminowani trafiają do księgi Rekordów Guinessa. Od teraz na jej kartach widnieje również nazwisko Chayne'a Hultgrena człowieka, który wepchnął sobie do gardła 18 mieczy.

10-latek postrzelił 13-latka

Nieszczęśliwy wypadek w Zachodniopomorskiem. Podczas zabawy 10-letni chłopiec postrzelił 13-latka. Śrut utkwił w głowie poszkodowanego.

Rosja komentuje "krach pomarańczowej rewolucji"

To nie tylko koniec "pomarańczowej rewolucji", to jej krach - uważa przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej, Konstantin Kosaczow. Jego komentarz dotyczy oczywiście wyniku wyborów prezydenckich na Ukrainie.

Iran stawia na uran

Dziesięć nowych zakładów do wzbogacania uranu powstanie na Iranie - donosi agencja Reutera. Informacja ta ma pochodzić od szefa irańskiej Organizacji Energii Atomowej Alego Akbara Salehiego.

Chopin poleciał w kosmos

Kosmiczny prom Endeavour wreszcie poleciał. Po nieudanej próbie startu w niedzielę, statek oderwał się od ziemi i poleciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Na pokładzie jest polski akcent - astronauta z polskimi korzeniami i płyta z muzyką Fryderyka Chopina.

Biznesmen: Jeśli wpłacałem na PO, to "naście" tysięcy

Biznesmen z branży hazardowej twierdzi, że nie lobbbował ws. ustawy hazardowej u Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego. Zapytany w TVN24 o charakter jego znajomości z politykami PO, odpowiada: - Koleżeński. Nie potrafi sobie natomiast przypomnieć, czy wpłacał pieniądze na kampanie wyborczą Platformy.

Nalot na gangsterów. Zatrzymani za broń, narkotyki i sterydy

Arsenały broni, narkotyki, sterydy i pieniądze. Na takie rzeczy natrafili karpaccy pogranicznicy, którzy razem z CBŚ dokonali nalotów na budynki przestępców. Pod zarzutem handlu bronią i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymano 10 osób. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Uroczystości w Katyniu 10 kwietnia

Uroczystości w Katyniu, na które zaproszenie od Władimira Putina otrzymał premier Donald Tusk odbędą się 10 kwietnia. Datę tę podał współprzewodniczący polsko-rosyjskiej Komisji ds. Trudnych Adam D. Rotfeld.

Stado świnek pełnych klasy

Niezwykły pokaz zręczności w wykonaniu grupy świnek. Dzieci z amerykańskiego Seattle miały okazję przekonać się, co potrafią podopieczni państwa Valentine.

Zakony łowią kandydatów na PR

"Mam talent - mogę zostać świętym!, "Nie bądź niewolnikiem", "Przeżyj przygodę życia" - takimi hasłami kuszą... zakony. To reakcja na spadek powołań - donosi "Gazeta Wyborcza".

Kobieta, która pokonała Guevarę

Laura Chinchilla to zwyciężczyni wyborów prezydenckich na Kostaryce. Oznacza to, że będzie pierwszą kobietą na najważniejszej posadzie w państwie.

Masoni stworzyli USA. Dan Brown się rozkręca

Historyczne zagadki, tajemnice i spiskowa teoria dziejów. Te trzy zagadnienia charakteryzują książki bodaj najpopularniejszego pisarza książek dla dorosłych naszych czasów - Dana Browna. Brown stworzył kolejną emocjonującą, wciągającą i kontrowersyjną książkę. W "Zaginionym symbolu" twierdzi między innymi, że Stany Zjednoczone stworzyli masoni. Co mówi o niej sam autor?

"Pieska" impreza

Brazylijczykom nie sposób odmówić fantazji. Postanowił podzielić się swoimi przywilejami ze swoimi małymi towarzyszami. I zorganizował karnawałową paradę. Tylko dla psów i kotów.

Kraina kangurów pod wodą

- Czegoś takiego nigdy w życiu nie widziałem - powiedział jeden z mieszkańców Queensland w Australii. Kraina Kangurów w jedną dobę została zatopiona przez ulewne deszcze. Podróżujący samochodami nie zdołali dojechać do celu - ich auta zostały zmiecione nurtem drogowych rzek.