Najnowsze

Najnowsze

Seksafera: Łyżwiński niedomaga, rozprawy w areszcie

Wielokrotnie odwoływane rozprawy - tak wyglądał ostatnio proces w seksaferze. Powód? Jeden z głównych oskarżonych - Stanisław Łyżwiński - nie stawiał się w sądzie, zasłaniając się złym stanem zdrowia. Sąd postanowił więc przenieść rozprawy do aresztu śledczego w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie przebywa były polityk Samoobrony.

"Jadłodajnia Filozoficzna została pewnie podpalona"

- Prawdopodobnie Jadłodajnię Filozoficzną ktoś podpalił - podejrzewa właściciel klubu, który w czwartek po południu niemal doszczętnie strawił pożar. Maciej Wysocki skarży się na opieszałość policji i zwraca uwagę, że dwa dni wcześniej ktoś próbował się do Jadłodajni włamać. - My rozumiemy tego pana, ale mamy swoje procedury, których musimy przestrzegać - bronią się policjanci i dodają: - Trzeba cierpliwie czekać.

Czas wyrzucić Turcję z NATO?

Ostatnie posunięcia tureckiego rządu każą konserwatywnemu "Washington Post" zastanowić się, czy dla Ankary jest miejsce w NATO. Zdaniem Davida Schenkera z Instytutu Polityki Bliskowschodniej w Waszyngtonie, autora artykułu w "WP", nie jest to pytanie absurdalne.

Zmarła 13. ofiara masakry w bazie wojskowej

Zmarła 13. ofiara strzelaniny w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie, informuje BBC. Oficer wojsk lądowych, który otworzył ogień, żyje. Został postrzelony przez żandarmerię i przebywa w szpitalu - powiedział generał Rob Cone, dowódca bazy. Sprawca, 39-letni major Nidal Malik Hasan, był wojskowym psychiatrą.

Chemikalia na drodze - jest groźba skażenia terenu

Na drodze krajowej K-2 w miejscowości Ujrzanów (pow. siedlecki) doszło do groźnego zderzenia dwóch tirów. W jednym z pojazdów rozszczelnieniu uległy dwa zbiorniki, z których wydobywa się substancja chemiczna. Na miejscu są policjanci i strażacy, którzy starają się zapobiec skażeniu terenu.

Będą głodować przez CO2

Ponad miesiąc głodówki zafundują sobie ekolodzy z różnych państw, którzy chcą w ten sposób uczulić opinię publiczną na problem globalnego ocieplenia przed grudniowym szczytem w Kopenhadze.

Merkel nie zapomina o Solidarności

Upadek muru berlińskiego to symbol końca komunizmu, ale nie należy zapominać o Polakach, Węgrach i Czechach i ich wkładzie w rozkład systemu, uważa kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Wpadł gang porywaczy niemowląt

Meksykańska policja rozbiła gang kradnący niemowlęta z jednego z prywatnych szpitali - poinformowała w piątek meksykańska prokuratura. Dzięki akcji swoje dziecko odzyskała matka.

Tusk: możemy leczyć 2 mln ludzi

Donald Tusk uważa, że wobec wirusa A/H1N1 mamy do czynienia z "nakręcaniem histerii w wymiarze globalnym". - Tradycyjne formy grypy są dużo groźniejsze w skutkach od tej modnej grypy - uważa premier i sugeruje, że histeria jest elementem presji wywieranej, by zmusić rządy do zakupów szczepionek. Zaznaczył, że dla polskich rządzących ważniejsze są zapasy leku Tamiflu. - Możemy leczyć 2 mln osób - deklaruje Tusk.

Bądź sobie billboardem

Ile można zarobić jedynie wynajmując swoją koszulkę jako przestrzeń reklamową? 26-letniemu Jasonowi Sadlerowi udało się zdobyć 83 tys. dol., czyli ok. 250 tys. zł.

Siedmiu od hazardu

Mirosław Sekuła, Jarosław Urbaniak i Sławomir Neumann (PO), Beata Kempa i Zbigniew Wassermann (PiS), Bartosz Arłukowicz (Lewica) i Franciszek Stefaniuk (PSL) weszli do sejmowej komisji śledczej, która będzie badać tzw. aferę hazardową.

Porozumienie z opozycją legło w gruzach

Wypracowane przed tygodniem porozumienie, które miało zakończyć kilkumiesięczny kryzys w Hondurasie, legło w gruzach. Przywódcy zamachu stanu z 28 czerwca postanowili stworzyć rząd bez udziału obalonego prezydenta Manuela Zelayi.

Ściana runęła na skrzyżowanie

Ruchliwe skrzyżowanie w godzinach szczytu jest niebezpiecznym miejscem. Szczególnie, gdy spada na nie ściana z wyburzanego budynku. Wtedy pełne ręce roboty mają nie tylko sprzątacze, ale i prokuratura.

Uratował niemowlaka. "Trzeba umieć pomóc, nie tylko zatrzymać"

- Brawa dla pani, która w tej sytuacji zachowała dużo większy spokój ode mnie - mówił w "Poranku" TVN24 mł. aspirant Sławomir Ropela, który dzięki swojej wiedzy i opanowaniu uratował czterotygodniowe dziecko. Przez telefon instruował bowiem matkę, jak reanimować niemowlaka zanim przyjedzie karetka. Udało się: maluch odzyskał przytomność.

Chavez wysyła wojsko na granicę

Po serii incydentów granicznych prezydent Wenezueli Hugo Chavez wysłał na granicę z Kolumbią 15 tys. żołnierzy. Chavez zapewnia, że uzbrojenie pogranicza jest konieczne dla zapewnienia tam bezpieczeństwa, walki z przemytem narkotyków i kolumbijską partyzantką.

"Luksus to możliwość cieszenia się życiem"

Wielkie biznesowe plany, szacunek dla ciężkiej pracy i rodziny, podróże i joga. O tym w swoim ostatnim wywiadzie dla pisma "Business Magazine Manager" opowiadał Jan Wejchert. Założyciel i prezydent grupy ITI zmarł nagle 31 października.

Polityka Marcinkiewicza denerwuje. "Jest mało mięsa"

Czwartek, 5 listopada Kazimierz Marcinkiewicz, mieszkający obecnie w Londynie, czuje się rozczarowany bieżącą polską polityką. - Zaczyna mnie denerwować, bo jest w niej mało mięsa - stwierdził były premier. W programie "24 godziny" odniósł się też do powodów, z jakich zgodził się na sesję fotograficzną ze swoją żoną w Wenecji dla jednego z kolorowych pism. - Była wyłącznie po to, żeby pokazać ludziom prawdę - oświadczył Marcinkiewicz.

Rosjanie "nie zrozumieli" Sikorskiego

Rosyjscy dyplomaci są "głęboko zdumieni" i "mało rozumieją" wypowiedź szefa polskiej dyplomacji, który - według rosyjskich mediów - zaproponował rozmieszczenie wojsk amerykańskich na terytorium Polski.

Skąd poseł wziął 300 tysięcy? Od "prawie kuzyna"

Sejmowa komisja etyki zobowiązała Ireneusza Rasia - wiceszefa klubu PO - by uzupełnił swoje oświadczenie majątkowe i napisał, od kogo ma blisko 300 tysięcy złotych. Sam poseł zapytany przez "Rzeczpospolitą" o dane tajemniczego pożyczkodawcy mówi, że to "prawie kuzyn".

Iran testował projekt broni nuklearnej?

Brytyjski dziennik "The Guardian" poinformował w piątkowym wydaniu, że Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) zażądała od Iranu wyjaśnień w sprawie nowych dowodów, wskazujących na to, że Teheran przeprowadzał eksperymenty z komponentami broni nuklearnej - podała agencja Reutera.

Rosja pomoże Ukrainie

Nie tylko Polacy chcą pomóc swoim sąsiadom w zwalczeniu epidemii A/H1N1. Premier Rosji Władimir Putin obiecał w czwartek telefonicznie ukraińskiej premier Julii Tymoszenko pomoc w walce z epidemią grypy.

Doda przegrała z maNgą

Jedne z najbardziej prestiżowych nagród muzycznym Europe Music Awards (EMA) MTV 2009 rozdano w czwartek na uroczystej gali. Trzy z nich trafiły do amerykańskiej wokalistki Beyonce. Nominowana była także polska wokalistka Doda, przegrała jednak z turecką grupą maNga. Ceremonia rozdania statuetek odbyła się w berlińskiej hali sportowej O2 World.

Czuma w komisji ds. nacisków

Sejm zdecydował w czwartek, że były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma (PO) ponownie zasiądzie w sejmowej komisji śledczej ds. nacisków. Czuma w komisji zastąpi jej dotychczasowego szefa Sebastiana Karpiniuka, także z PO.

U2 zburzyli berliński mur

Irlandzki zespół U2 dał w czwartek krótki darmowy koncert pod Bramą Brandenburską w Berlinie. Muzycy zagrali na cztery dni przed 20. rocznicą zburzenia muru berlińskiego, przypadającą na 9 listopada.

Koka i hera dobrze idą w Unii

Najczęściej używanym narkotykiem w Unii Europejskiej pozostaje marihuana, ale jej konsumpcja spada, natomiast rośnie popularność kokainy i heroiny - wynika z opublikowanego w czwartek dorocznego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii.

Mężczyzna bez pamięci odzyskał tożsamość

Zygfryd Parybus - 80-letni mężczyzna, który stracił pamięć, naprawdę nazywa się Aleksander Tarasiuk. Mężczyznę rozpoznał jego syn, który od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii. - Teraz musi być dobrze - mówi starszy pan.

Żołnierze ukarani za gwałty i porwania

50 żołnierzy sił pokojowych ONZ zostało ukaranych za popełnienie przestępstw i nadużyć na tle seksualnym - podały w czwartek źródła ONZ w Genewie. Wymierzono im kary od obniżenia stopnia wojskowego do ośmiu miesięcy więzienia.

Polityka Marcinkiewicza denerwuje. "Jest mało mięsa"

Kazimierz Marcinkiewicz, mieszkający obecnie w Londynie, czuje się rozczarowany bieżącą polską polityką. - Zaczyna mnie denerwować, bo jest w niej mało mięsa - stwierdził były premier. W programie "24 godziny" odniósł się też do powodów, z jakich zgodził się na sesję fotograficzną ze swoją żoną w Wenecji dla jednego z kolorowych pism. - Była wyłącznie po to, żeby pokazać ludziom prawdę - oświadczył Marcinkiewicz.