Najnowsze

Najnowsze

Film z aresztu znalazł dystrybutora

Film "Ghost Writer" Romana Polańskiego, którego ukończeniem reżyser kierował ze szwajcarskiego aresztu znalazł dystrybutora. Zajmie się nim firma Summit Entertainment.

Wyciekły tajne dokumenty ws. atomu

Brytyjski dziennik "Times" poinformował, że dotarł do tajnych dokumentów w sprawie irańskiego programu atomowego. Jak twierdzi gazeta, w dokumentach znalazła się informacja, że Teheran testuje "kluczowy, finalny element" bomby atomowej.

"Ochrona Berlusconiego to partactwo pierwszej klasy"

Nie milkną komentarze na temat incydentu, w którym ucierpiał Silvio Berlusconi. Największe baty zbiera ochrona włoskiego premiera. - To było partactwo pierwszej klasy - tak działania ochroniarzy ocenił w programie "Fakty po faktach" publicysta, Jerzy Marek Nowakowski. Z tą negatywną oceną zgodził się gen. Roman Polko, zaznaczając jednak, że i sam Berlusconi w tej sytuacji nie był bez winy.

Nacjonaliści "ratują Rosję przed otchłanią"

Nowe godło, nowy hymn i stary przewodniczący - takim rezultatem zakończył się w poniedziałek zjazd nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR). Na stanowisku szefa ugrupowania pozostał Władimir Żyrinowski.

Wydry przed sąd

Hodowca ryb z Podkarpacia od lat walczy z wydrami, które pustoszą jego stawy. Straty są coraz większe. Najpierw szukał pomocy u wojewody, twierdzi, że bezskutecznie. Teraz z wydrami walczy przed sądem.

Posłowie PiS przesłuchani na dniach. Jak się zgodzą

Już we wtorek członkowie komisji hazardowej zdecydują kiedy przesłuchani zostaną jej byli członkowie - Zbigniew Wassermann i Beata Kempa. Wiceprzewodniczący komisji Bartosz Arłukowicz chce, by stało się to w czwartek, a przewodniczący Mirosław Sekuła skłaniać ma się ku piątkowi. Sami wykluczeni posłowie z PiS muszą się jednak zgodzić na przesłuchanie. Już wiadomo, że PiS ponownie zgłosi ich do komisji.

Naprawili drogę. Po bokach

Kolejny drogowy absurd. Droga łącząca Bytów z Chojnicami została wyremontowana. Zlikwidowano wyrwy po bokach. Środka nie tknięto. W ten sposób powstała tam koleina szerokości kilkudziesięciu centymetrów. I na razie nic się nie zmieni, bo na ten rok zabrakło już pieniędzy.

Sąd zdecydował ws. prezydenta

Rumuński Sąd Konstytucyjny potwierdził: w ostatnich wyborach prezydenckich zwyciężył Traian Basescu. Stało się to po powtórnym przeliczeniu części oddanych w wyborach głosów.

5 państw, gdzie najczęściej skazują na śmierć

Większość krajów członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych nie stosuje kary śmierci. Na 192 państw ONZ, z tego typu wyroków zrezygnowało 140 - poinformowała w poniedziałek wysoka komisarz ONZ ds. praw człowieka Navi Pillay.

Opera przy złocistym kufelku

W oryginalny sposób zabawiają piwoszy właściciele londyńskiej Pijalni pod Kogutem (The Cock Tavern). Klientom przesiadującym przy małym jasnym, tudzież większym i ciemniejszym ale, czas umilają śpiewacy odgrywający w barze operę "Cyganeria" Giacomo Pucciniego.

Papież współczuje Berlusconiemu

Papież Benedykt XVI życzy Silvio Berlusconiemu szybkiego powrotu do zdrowia i współczuje mu z powodu ataku, którego stał się celem. W telegramie wystosowanym do włoskiego premiera atak ten papież nazywa "godną potępienia agresją".

Majątek prezydenta Krakowa pod lupą śledczych

"Wszystkie moje dochody są udokumentowane" - na doniesienia CBA o wątpliwościach wobec oświadczenia majątkowego prezydenta Krakowa odpowiedział sam Jacek Majchrowski. Po przeanalizowaniu dokumentów pod kątem prawidłowości i prawdziwości, agenci zdecydowali, że sprawą musi zająć się prokurator.

Kto przeciekł?

CBA nie miało wątpliwości. Mirosław Drzewiecki albo Marcin Rosół. Tak Mariusz Kamiński pisał do Premiera 10 września 2009. Tłumaczył, że to wynika z analizy rozmów podsłuchanych między 22 sierpnia a 1 września 2009.

Demjaniuk po wojnie rozjechał Żyda?

Kolejne problemy oskarżonego o zbrodnie wojenne Johna Demjaniuka. Miał on w 1947 r. rozmyślnie przejechać człowieka samochodem - donosi niemiecki dziennik "Bild". Według gazety, ofiara była narodowości żydowskiej. Prokuratura w Ulm prowadzi śledztwo w tej sprawie.

"Berlusconi mógł zostać zabity"

- Silvio Berlusconi mógł zostać ciężko ranny, zabity - oświadczył minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni komentując niedzielny atak na premiera Włoch. W kraju rozgorzała dyskusja na temat skuteczności ochrony szefa rządu.

Prezydent chory już od miesiąca

Lech Kaczyński przez najbliższy tydzień nie weźmie udziału w żadnych oficjalnych spotkaniach. Prezydent znów nie czuje się dobrze. Zaczął przyjmować nowe antybiotyki. - To pokłosie uroczystości 11 listopada - komentuje na antenie TVN24 minister w kancelarii prezydenta Paweł Wypych. To właśnie po Święcie Niepodległości prezydent musiał pojechać do szpitala.

Afryka rano wyszła, ale już chce wrócić

Uczestnicy szczytu klimatycznego w Kopenhadze wracają do negocjacji, zawieszonych w poniedziałek przed południem z inicjatywy państw afrykańskich. Zainicjowały one bunt, ponieważ w ich ocenie kraje bogate próbują pogrzebać na szczycie Protokół z Kioto.

Delta poleciała szukać gwiazd

- Trzy, dwa, jeden - Delta 2 wystartowała w poszukiwaniu gwiazd i galaktyk nie widzianych nigdy wcześniej - usłyszeli Amerykanie oglądający start rakiety NASA. Ma ona na pokładzie satelitę badawczego, który dzięki specjalnemu systemowi skanowania kosmosu pozwoli obejrzeć wszechświat w zupełnie nowy sposób.

Sąd oddalił skargę Ziobry

Sąd oddalił skargę byłego ministra sprawiedliwości, obecnie europosła PiS Zbigniewa Ziobry na przewlekłość postępowania płockiej prokuratury. Chodzi o sprawę ujawnienia dokumentów ze śledztwa dotyczącego mafii paliwowej.

Berlusconi "bardzo słaby". Zostaje w szpitalu

Premier Włoch Silvio Berlusconi na razie pozostanie w szpitalu, do którego trafił po ataku z rąk chorego psychicznie mężczyzny. Decyzja o terminie jego wypisania zapadnie dopiero we wtorek. - Premier jest bardzo słaby - powiedział lekarz szefa włoskiego rządu Alberto Zangrillo. Tymczasem we Włoszech rozgorzała dyskusja nad przyczynami niedzielnego ataku. Opozycja twierdzi, że winien mu jest sam Berlusconi.

Amerykańscy żołnierze już się pakują

Amerykanie nie marnują czasu. Jeszcze w tym tygodniu do Afganistanu przyjadą pierwsi z 30 tysięcy dodatkowych żołnierzy. Kilkanaście dni temu o wysłaniu posiłków zdecydował prezydent Barack Obama.

Były minister wróci przed sąd

Były minister gospodarki w rządzie SLD Wiesław Kaczmarek będzie ponownie sądzony w ubocznym wątku afery Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelację prokuratury i uchylił uniewinniający Kaczmarka wyrok sądu I instancji.

Mają autora "Won z Litwy"

Litewskiej policji udało się ustalić, kto jest autorem napisu, jaki kilkanaście dni temu pojawił się na ścianie polskiej ambasady w Wilnie. Okazało się, że "Won z Litwy" namalował nieletni uczeń jednej z wileńskich szkół.

Zamachowiec ma już dziesiątki tysięcy "fanów"

Włoscy internauci w większości nigdy specjalnie nie darzyli Silvio Berlusconiego sympatią. Ale stworzona na Facebooku strona "fanów" człowieka, który zaatakował w niedzielę włoskiego premiera, to dla jego stronników jeden krok za daleko.

Siedem lat za "dobroczynność"

Na siedem lat więzienia skazał wrocławski sąd założycieli i członków Fundacji na Rzecz Dzieci Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych "Help" - Dariusza Majkę i Zdzisława Moszczyńskiego. Prezes Fundacji Wiesława Kowalik-Majka została skazana na trzy lata więzienia. Pozostalli mają kary więzienia w zawieszeniu. Wyrok nie jest prawomocny.

Zabił i podpalił swoją dziewczynę. Dostał zarzut

Jest zarzut zabójstwa dla 20-letniego mężczyzny podejrzanego o zabójstwo swojej 21-letniej ciężarnej dziewczyny. Do tragedii doszło w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie). Sprawca zadał kobiecie cios nożem, a następnie podpalił zwłoki.

Zatrzymani za obrażanie duchownego

Irańskie władze zatrzymały kilka osób za "obrażanie" ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, założyciela Republiki Islamskiej. Również w poniedziałek Teheran podał, że osądzi u siebie troje Amerykanów, którzy ponad cztery miesiące temu nielegalnie przekroczyli granicę państwa.

50 mln dolarów za uznanie separatystów

Nauru, maleńka wyspa na Pacyfiku, wyraziła chęć uznania niepodległości separatystycznych republik gruzińskich - Abchazji i Osetii Południowej. Według rosyjskiego "Kommiersanta" rząd 14 tys. państwa chce za to od Rosji pieniędzy.

Sprawa Przemyka przedawniona

Ireneusz K., były zomowiec, który rok temu został skazany na osiem lat więzienia za pobicie na śmierć Grzegorza Przemyka, nie pójdzie do więzienia. Sąd Apelacyjny w Warszawie uznał sprawę sprzed 26 lat za przedawnioną. W tym czasie zapadło pięć wyroków, w tym jeden skazujący dla K. Pełnomocnik ojca zamordowanego zapowiada kasację.