Najnowsze

Najnowsze

Drzewiecki: nie muszę być ministrem

- Jeżeli trzeba, nie muszę być ministrem - tak Mirosław Drzewiecki skomentował na antenie radia TOK FM doniesienia programu "Teraz My". Program dotarł do dokumentów z 1999 roku z których wynika, że minister był aresztowany za pobicie żony. Zarówno Drzewiecki, jak i jego żona stanowczo zaprzeczają. Głos w sprawie zabrał sam premier. - Nie sądzę, aby miało to większe znaczenie dla funkcjonowania ministra - powiedział Donald Tusk.

Włochy nie chcą cudzoziemców

Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, chce zamknięcia granic przed robotnikami spoza Unii Europejskiej. Głównym argumentem przemawiającym za tym pomysłem ma być, zdaniem Maroniego, konieczność pomocy cudzoziemcom przebywającym już na terenie Włoch. Granice Włoch dla obcokrajowców mają zostać zamknięte na dwa lata.

Olejniczak: Nie odwołają mnie

Nie zanosi się na zmiany na stanowisku szefa klubu parlamentarnego Lewica. Była dyskusja na temat mojego odwołania, ale została zakończona - stwierdził w TVN24 Wojciech Olejniczak.

Bezdomny musi zapłacić 101 milionów

Bezdomny mężczyzna został skazany przez sąd w Los Angeles na karę więzienia za podpalenie lasu. Oprócz tego będzie go to sporo kosztować. Pożar wzniecony przez Stevena Butchera dwa lata temu, był piątym pod względem strat w historii Kalifornii.

Tłum Chińczyków wściekły na władze

Choć władze zajęły ich domy i ziemię pod inwestycje, to tysiące Chińczyków z miejscowości Longan w północno-zachodniej prowincji Gansu, nie dały za wygraną i siłą postanowiły wyrazić swój sprzeciw.

Luksus somalijskich piratów

Somalijscy piraci są bardzo dobrze wyposażeni i bardzo skuteczni, ale rzadko kiedy zabijają swoich zakładników - mówił w TVN24 ekspert od terroryzmu Krzysztof Liedl. Jak z kolei opisuje BBC, ci ludzie to nowa elita kraju, która ma się coraz lepiej. Mają wszystko, o czym zwykli Somalijczycy mogą pomarzyć - duże domy, nowe samochody i piękne żony.

Krwawe protesty przeciwko utylizacji odpadów

Gwałtowne zamieszki na południu Peru. Mieszkańcy jednego tamtejszych miast protestują przeciwko budowie placówki utylizacji odpadów. Starli się z policją i ochroniarzami. Jeden mężczyzna został zastrzelony, a 36. rannych.

Gejowska bajka trafi na polskie półki

Prawdziwa historia dwóch pingwinich samców wspólnie wychowujących pisklę w nowojorskim ZOO stała się kanwą bajki, która zdaniem Kampanii Przeciw Homofobii, nauczy tolerancji dla par homoseksualnych wychowujących dzieci. Organizacja chce wydać książkę w Polsce. Jak powiedział "Polsce" szef KPH Robert Biedroń, nawiązał już kontakt z wydawnictwem posiadającym prawa do historii "And Tango Makes Three".

Polka krzewi irlandzką kulturę

O tym, że gaelicki - ojczysty język Irlandczyków - jest wyjątkowo trudny, wiedzą sami mieszkańcy Zielonej Wyspy. Tym bardziej trzeba docenić wysiłek pewnej polskiej tłumaczki, która podjęła się tłumaczenia jednego z autorów piszących w tym języku.

Czarnecki brata PiS z irlandzkimi eurosceptykami

Kontrowersyjny przedsiębiorca i sprawca porażki traktatu lizbońskiego w Irlandii Declan Ganley chce współpracować z PiS. Pośrednikiem w rozmowach chce zostać europoseł PiS Ryszard Czarnecki - informuje "Dziennik".

Nowi w Platformie muszą siedzieć cicho

Platforma Obywatelska ma największy od 1989 rok klub w parlamencie i duży medialny potencjał, którego nie wykorzystuje - czytamy w "Rzeczpospolitej". Obecność w środkach masowego przekazu ma być bowiem zarezerwowana dla partyjnych tuzów jak Zbigniew Chlebowski czy Stefan Niesiołowski, a nowi posłowie jak Joanna Mucha za wychodzenie przed szereg podobno zbierają reprymendy.

Kard. Wyszyński swoje głosy oddał Wojtyle

Kard. Stefan Wyszyński odmówił grupie kardynałów typujących go na papieża podczas konklawe w październiku 1978 roku - napisał historyk Peter Raina w książce "1978. Wybór papieża Jana Pawła II", której fragment drukuje "Rzeczpospolita". Między innymi dzięki tym głosom Stolicę Apostolską mógł objąć Karol Wojtyła.

Yahoo! szuka nowego dyrektora

Yahoo – jedna z największych spółek internetowych – poszukuje nowego dyrektora wykonawczego. Firma wynajęła nawet firmę headhunterską, która ma znaleźć odpowiedniego kandydata. Jak poinformowała firma, ze stanowiskiem dyrektora wykonawczego spółki żegna się Jerry Yang.

"Zacharski mógł chcieć ukryć rolę Mazura"

Marian Zacharski prowadząc akcję w sprawie "Olina" mógł mieć informacje od Edwarda Mazura i może to ukrywać - przypuszcza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były szef MSW Zbigniew Siemiątkowski. Sam Zacharski zaprzeczył w "Kropce nad i" w TVN24, że zna Mazura.

"Zacharski mógł chcieć ukryć rolę Mazura"

Polski superszpieg Marian Zacharski prowadząc akcję w sprawie "Olina" mógł mieć informacje od Edwarda Mazura, ale mógł chcieć je ukryć - przypuszcza w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były szef MSW Zbigniew Siemiątkowski.

PE nie dla PO

Władze PO chcą zabronić swoim senatorom i samorządowcom startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. I choć decyzja jeszcze nie zapadła, liderzy partii namawiają parlamentarzystów zainteresowanych wyborami, by zrezygnowali ze swoich planów - informuje "Gazeta Wyborcza".

SLD szturmuje kościoły

72 procent działaczy SLD regularnie chodzi do kościoła, niemal połowa chce przywrócenia kary śmierci, a prawie jedna trzecia sądzi, iż homoseksualizm jest niezgodny z naturą człowieka. Zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych wśród działaczy lewicowej partii publikuje "Gazeta Wyborcza".

Glemp: Niełatwo opanować uczucie zemsty

Wojciech Jaruzelski powinien zostać osądzony przez historię - przekonuje w wywiadzie dla "Dziennika" prymas Polski kard. Józef Glemp. Jak podkreśla, "niełatwo opanować uczucie zemsty". Ale szuka też jasnej strony generała. - Wprowadził czapki rogatywki w wojsku, wyrażał chęć unormowania duszpasterstwa wojskowego, według niego, rola Kościoła w państwie nie sprowadzała się do skansenu - mówi Glemp.

Zaginiony 9-latek znalazł się u dziadka

9-letni chłopiec, który zaginął niedaleko Szczecina odnalazł się w Świnoujściu u swojego dziadka - poinformowała policja. Wcześniej policjanci zapowiadali, że nie przerwą poszukiwań i będą szukać, aż do skutku.

80-letnia mysz, a wciąż kręci

Ma już 80 lat i pozostaje najbardziej rozpoznawalnym "aktorem" wytwórni Walta Disneya. Myszka Miki obchodzi we wtorek swój jubileusz.

Szef ABW blokuje utajnienie podsłuchów?

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztof Bondaryk interweniował w sprawie pozbawienia operatorów telekomunikacyjnych wiedzy o podsłuchach zakładanych przez służby - wynika z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita".

17 proc. normy

Rząd zrealizował w II półroczu 17 proc. projektów ustaw - wynika z obliczonego przez "Gazetę Prawną" indeksu legislacyjnego. Uwzględnia on projekty, które przyjęła Rada Ministrów, oraz ustawy uchwalone i podpisane przez prezydenta.

Mało lewicowy SLD?

Blisko 70 proc. badanych przez politologów działaczy SLD uważa, że państwo nie powinno interweniować w gospodarkę; prawie jedna trzecia sądzi, iż homoseksualizm jest niezgodny z naturą człowieka - czytamy w i "Gazecie Wyborczej".

"Cywile na linii ognia"

Grabieże, strzelaniny, wybuchy i porwania. W sto dni od wybuchu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, krajobraz po wojnie jest druzgocący - alarmuje Amnesty International. Mimo że wzdłuż granicy Gruzji i Osetii Południowej została wyznaczona strefa buforowa, wciąż dochodzi tam do poważnego łamania prawa - donoszą obserwatorzy organizacji.

Szef ABW przeciw tajnym podsłuchom

Szef Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Krzysztof Bondaryk interweniował w sprawie pozbawienia operatorów telekomunikacyjnych wiedzy o podsłuchach zakładanych przez służby - wynika z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita".

Ekstremiści szturmowali romski dom

To była największa bitwa prawicowych ekstremistów z policją na przestrzeni ostatnich kilku lat - informuje czeski dziennik "MF Dnes" na swojej stronie internetowej. Przez trzy godziny, ponad 500 bojówkarzy szturmowało dom zamieszkany przez Romów w mieście Litvinov na północy Czech.

"Film o Westerplatte, to stek bzdur"

Polski Instytut Sztuki Filmowej podtrzymuje obietnicę przekazania 3,5 mln zł na film "Tajemnica Westerplatte", który zawiera "stek bzdur i domysłów" na temat obrony Westerplatte - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Spóźniona akcja NBP

Akcja NBP dostarczenia franków szwajcarskich do polskich banków jest spóźniona. Większość z banków z niej nie korzysta - informuje "Gazeta Prawna" powołując się na sondę portalu forsal.pl.

Kropka nad i 17.11

Poniedziałek, 17 listopadaNie znam Edwarda Mazura, nie spotkałem go na Majorce. To jakaś bzdura - powiedział w programie TVN24 "Kropka nad i" najsłynniejszy polski szpieg Marian Zacharski. Jednocześnie przeprosił Adama Michnika. - Może rzeczywiście powiedziałem trzy zdania za dużo i zrobiłem błąd - dodał.