Najnowsze

Najnowsze

Wasze opowieści przedwigilijne

Do wigilijnego wieczoru pozostał równo tydzień. Siedem dni, które wielu z nas upłyną pod znakiem świątecznych porządków, gotowania czy poszukiwania prezentów dla najbliższych. Wczoraj prosiliśmy Was, byście w tym całym zamieszaniu zatrzymali się na chwilę - zrobili zdjęcie, nakręcili film, opisali przygotowania do tych wyczekiwanych świąt.

Minister: winny brak wrażliwości kolejarzy

To brak wrażliwości pracowników kolei na potrzeby klientów powiększył chaos na kolei - mówił minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przedstawiając w Sejmie informację na temat sytuacji na polskiej kolei. Co, zdaniem ministra, było przyczyną chaosu podczas zmiany rozkładu? Zmiany wprowadzane w ostatniej chwili przez spółki kolejowe. W związku z grudniowym zamieszaniem minister zapowiedział konsekwencje personalne w spółkach kolejowych.

Koniec paraliżu w Krakowie. Most przejezdny

Przywrócono już ruch na położonym w centrum Krakowa Moście Dębnickim. W nocy w okolicach mostu i ulicy Kościuszki doszło do awarii magistrali wodociągowej. Most był całkowicie nieprzejezdny, zamknięto ruch drogowy i pieszy, co spowodowało paraliż miasta.

Ćwierć miliona za trumnę zabójcy Kennedy'ego

Trumna, w której pochowano zabójcę prezydenta J.F. Kennedy'ego, została sprzedana na aukcji za ponad ćwierć miliona złotych (88 tys. dolarów). - Cokolwiek związanego z zabójstwem prezydenta sprzedaje się bardzo dobrze - skomentował właściciel domu aukcyjnego w Santa Monica, który przeprowadził licytację.

Trakcja zerwana. Pociągi opóźnione

Około godziny 7.50 pociąg jadący Centralną Magistralną Kolejową - z Warszawy do Wrocławia przez Katowice - zerwał sieć trakcyjną. Na około 45 minut ruch pociągów został wstrzymany. Przywrócono go o godz. 9, ale jeszcze do południa można spodziewać się kilkunastominutowych opóźnień pociągów na tym odcinku.

"Indie systematycznie torturują cywilów"

- Indyjska policja i siły bezpieczeństwa systematycznie stosują tortury wobec mieszkańców Kaszmiru. Cierpią głównie cywile, ponieważ rebelianci są zabijani na miejscu - wynika z amerykańskich depesz dyplomatycznych ujawnionych przez Wikileaks. O torturach Amerykanie zostali poinformowani przez członków Międzynarodowego Czerwonego Krzyża.

Schetyna o Dornie: Takie rzeczy trzeba wyjaśniać

Grzegorz Schetyna będzie rozmawiał z Ludwikiem Dornem o jego dziwnym zachowaniu podczas czwartkowego głosowania. - Takie rzeczy trzeba wyjaśniać, nie można ich zostawiać obok, bo to jest wtedy przyzwolenie - stwierdził marszałek Sejmu w RMF FM.

Wikileaks: Castro niemal umarł

Fidel Castro niemal zmarł na pokładzie samolotu w 2006, kiedy wystąpiło u niego nagle wewnętrzne krwawienie z jelita, wynika z ujawnionych przez Wikileaks amerykańskich depesz dyplomatycznych.

"Naszą porażką było zostawienie Polaków samych"

Amerykańskie wojsko jest zażenowane efektami działalności Polaków w afgańskiej prowincji Ghazni, pisze amerykański "Time". - Praktycznie trzeba tu zaczynać od początku - mówi magazynowi amerykański wojskowy. Polacy mają wykazywać się zbyt małą inicjatywą, obawiać się walki z powodu możliwości procesu w kraju i posiadać za mały potencjał.

Prokuratura sprawdza premiera

Państwowa Komisja Wyborcza zawiadomiła prokuraturę o możliwym naruszeniu prawa przez premiera, informuje "Rzeczpospolita". Donald Tusk agitował za kandydatem PO na prezydenta Starogardu Gdańskiego w urzędzie, a tego zabrania ordynacja. O wyborczej konferencji Państwową Komisję Wyborczą zawiadomił poseł Zbigniew Kozak (PiS)

"Widzę znaczące postępy w Afganistanie"

Sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen, widzi znaczące postępy, jakie w Afganistanie osiągnęły siły międzynarodowe. - Teraz musimy utrwalić nasze sukcesy - napisał Rasmussen w specjalnym oświadczeniu.

Tokio już nie boi się Rosji

Dwie dekady po zakończeniu zimnej wojny, Japonia zdecydowała się zrewolucjonizować swoje siły zbrojne. Cała strategia obronna kraju została zmieniona. Teraz to nie Rosja, ale Chiny i Korea Północna są uznawane za główne zagrożenie.

Szła za "Jankiem Wiśniewskim"

"Tamta zima była ciepła, nie było mrozu, ani śniegu. Na ulicach sporo kałuż. ZOMO-wcy rzucali w tłum petardami, część z nich nie wybuchała". Janina Żakiewicz 40 lat temu maszerowała ulicami Gdyni za niesionym na drzwiach ciałem Zbyszka Godlewskiego. W rozmowie z naszą redakcją wspomina Grudzień. "Młodzi podnosili je i odrzucali z powrotem. Mieli od tego brudne ręce. ZOMO sprawdzało młodym chłopakom ręce i jeśli były brudne, to wyciągali ich za włosy i bili pałkami."

Nie tylko Polska zasypana

Kolejny atak srogiej zimy sparaliżował Niemcy. Silne opady śniegu przyniesione znad Morza Północnego spowodowały wielokilometrowe korki na autostradach. Wiele mniejszych dróg przez kilka godziny było całkowicie nieprzejezdnych.

Tak wyglądał jacht Polaków

Uszkodzony maszt, zniszczone olinowanie - tak wygląda jacht "Naschachata", który rozbił się u wybrzeży Argentyny. W wypadku zginęły dwie osoby. Pięć zostało uratowanych.

"Próbowałem znaleźć moją lewą nogę..."

Najlepszy środek transportu dla żołnierzy walczących w Afganistanie? Własne nogi. Na piechotę chodzi się na patrole i żeby zasięgnąć języka. I nierzadko przypłaca się to kalectwem, bo miny przeciwpiechotne są wszędzie.

Bójka w parlamencie. Krew i połamane kości

- Mam rozbitą głowę i szczękę. Nie czuję zębów - powiedział po wyjątkowo burzliwym posiedzeniu ukraińskiego parlamentu jeden z posłów. Do bójki doszło w czasie posiedzenia Rady Najwyższej. Pobili się deputowani opozycyjnego Bloku byłej premier Julii Tymoszenko (BJuT) i posłowie rządzącej Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza.

Szaleniec w autobusie, 13 osób rannych

Bezrobotny Japończyk zaatakował w piątek rano w miasteczku niedaleko Tokio pasażerów dwóch autobusów. Zanim został obezwładniony i aresztowany, spowodował obrażenia u 13 osób.

Uśmiercili skazańca trucizną dla zwierząt

W więzieniu w Oklahomie stracono w czwartek wieczorem Johna Davida Duty'ego. Karę śmierci wykonano - pierwszy raz w historii wymiaru sprawiedliwości USA - poprzez wstrzyknięcie substancji używanej zwykle do zabijania zwierząt.

"Kluzik to dekoracja, rządzą Bielan i Kamiński"

- Nie jest honorowe szkodzenie partii, której się tak wiele zawdzięcza. Dzięki której od lat się żyje jak pączek w maśle - tak o posłach z PJN mówi Jacek Kurski w rozmowie z Anitą Werner i Pawłem Siennickim w dzienniku "Polska The Times". Europoseł jest zdania, że rzeczywistą władzę w PJN sprawują Bielan i Kamiński, a Kluzik-Rostkowska jest tylko "dekoracją".

Angelina i Johnny Depp błyszczą w Hiszpanii

Olśniewająca jak zawsze Angelina Jolie i przystojny (bez brody) Brad Pitt pojawili się na hiszpańskiej premierze filmu "Turysta". Nie zabrakło również tytułowego bohatera - kolejnego przystojniaka Hollywood, Johnny'ego Deppa.

53 lata w telewizji. I wystarczy

Legenda amerykańskiej stacji CNN, Larry King, ostatni raz poprowadził swój program "Larry King Live". Po 25 latach na wizji 77-letni King idzie na emeryturę. - To koniec pewnej ery - mówią komentatorzy.

Polak strzelał do Polaka

- To nie był bunt, nie "wypadki grudniowe". To był mord i ludobójstwo - mówią historycy o Grudniu'70. W Gdyni można było zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu opisującego te wydarzenia. "Czarny czwartek" w reżyserii Antoniego Krauzego to przejmująca historia osób, których bliscy zginęli 40 lat temu.

Senat przegłosował jednomandatowe okręgi

Senatorowie opowiedzieli się w piątek za wprowadzeniem do Kodeksu wyborczego zapisu o jednomandatowych okręgach w wyborach do Senatu. Głosowanie odbyło się około godziny 1 w nocy z czwartku na piątek.

Sejm za likwidacją komisji majątkowej

Sejm przyjął nowelizację ustawy, zgodnie z którą od 1 marca przyszłego roku zlikwidowana zostanie Komisja Majątkowa. Głosowanie odbyło się w czwartek późnym wieczorem.

Mniej pieniędzy dla partii

Będzie mniej pieniędzy na finansowanie partii politycznych - zdecydował Sejm. W czwartek w nocy posłowie zagłosowali za przyjęciem senackich poprawek, według których subwencje dla partii będą mniejsze o połowę od 1 stycznia 2011 roku.

"Pewne rzeczy niemożliwe były nawet do zrobienia"

Wtorek, 13 grudnia - Są wątpliwości, czy procedura sekcji zwłok prezydenta Kaczyńskiego była prawidłowa. Nie ma też ani jednego zdjęcia z ani jednej sekcji - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdaniem innego prawnika reprezentującego rodziny, Aleksandra Pocieja, Rosjanie przeprowadzili sekcje skrupulatnie, a rodziny, które on reprezentuje, nie mają żadnych zastrzeżeń.

"Pewne rzeczy niemożliwe były nawet do zrobienia"

- Są wątpliwości, czy procedura sekcji zwłok prezydenta Kaczyńskiego była prawidłowa. Nie ma też ani jednego zdjęcia z ani jednej sekcji - mówił w "Rozmowie Rymanowskiego" mec. Rafał Rogalski, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Zdaniem innego prawnika reprezentującego rodziny, Aleksandra Pocieja, Rosjanie przeprowadzili sekcje skrupulatnie, a rodziny, które on reprezentuje, nie mają żadnych zastrzeżeń.

"Kropka nad i" 16.12

Czwartek, 16 grudnia - Prezydent Kaczyński nie widział nadziei na resocjalizację Artura Brylińskiego. Po samodzielnym przeczytaniu akt stwierdził, że nie może tego zrobić ze względu na szczególne okrucieństwo przy zabójstwie ochroniarza - powiedziała Elżbieta Jakubiak w "Kropce nad i" komentując dzisiejszą decyzję Bronisława Komorowskiego o ułaskawieniu mężczyzny skazanego za zabójstwo dwóch prześladujących go wcześniej gangsterów. Jakubiak powiedziała jednak, że działanie obecnego prezydenta jest jego suwerenną decyzją i że uznaje to prawo.