Najnowsze

Najnowsze

"Katastrofalna awaria" śmigłowca zabiła 16 osób

Zdaniem fachowców z Air Accidents Investigation Branch (AAIB), przyczyną tragicznego wypadku śmigłowca na Morzu Północnym 1 kwietnia była "katastrofalna awaria". Z maszyny nikt nie uszedł z życiem: zginęło 16 osób.

Tragiczna Droga Krzyżowa

Tragicznie zakończyła się Droga Krzyżowa w miejscowości Latowicz w województwie mazowieckim: rozpędzony motocyklista wjechał w tłum wiernych, uczestniczących w procesji. Zabił jedną osobą i ranił cztery dalsze. On sam i jego pasażer również trafili do szpitala.

Lityński: IPN nie może ferować wyroków

Piątek, 10 kwietnia - IPN stał się instytucją, która feruje wyroki (...) To należy zmienić - ocenił w "Magazynie 24 godziny" Jan Lityński, działacz opozycji w czasach PRL-u. Z kolei Bronisław Wildstein - także dawny opozycjonista - wskazywał, że może wystarczyłoby samo odtajnienie archiwów IPN, a nie zmienianie ustawy o Instytucie.

"Przemoc jest samobójcza"

Przemoc jest samobójcza i nie da się jej zwalczyć inną przemocą - napisał autor rozważań na wielkopiątkową Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum. Uczestniczył w niej papież Benedykt XVI. Nie zabrakło też akcentów związanych z poniedziałkowym trzęsieniem ziemi z L'Aquili.

Sarkozy wciąż nie potępił porywania szefów

Francuscy menedżerowie chcą, żeby prezydent Nicolas Sarkozy przeciwstawił się więzieniu szefów firm przez pracowników. Takich przypadków we Francji jest coraz więcej, a proceder więzienia szefów ma już swoją nazwę „bossnapping”.

Lityński: IPN nie może ferować wyroków

- IPN stał się instytucją, która feruje wyroki (...) To należy zmienić - ocenił w "Magazynie 24 godziny" Jan Lityński, działacz opozycji w czasach PRL-u. Z kolei Bronisław Wildstein - także dawny opozycjonista - wskazywał, że może wystarczyłoby samo odtajnienie archiwów IPN, a nie zmienianie ustawy o Instytucie.

Warszawiacy z krzyżem na ramionach

Tysiące warszawiaków uczestniczyło wieczorem w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Starego Miasta. - Warszawo pozostań niezłomna w budowaniu przyszłości na wartościach chrześcijańskich - wzywał wiernych metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

Pożar nad stacją metra

Do dużych utrudnień komunikacyjnych doszło Londynie w wyniku pożarze centrum handlowego mieszczącego się nad stacją metra Hammersmith Broadway. Ze względów bezpieczeństwa z budynku stacji ewakuowano kilkuset podróżnych. Na szczęście nikt nie został ranny.

"Dość tego szmaciarstwa, mogę przywalić z baśki"

Dość tego szmaciarstwa - mówi Jurek Owsiak i staje w obronie Lecha Wałęsy, którego w kolejnych publikacjach oskarża się o agenturalną przeszłość. - Jakby co mogę przyłożyć z baśki, czyli trzy razy mocno po pysku - odgrażał się w programie "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Czarnecki: emocje opadną, zagramy razem

Ryszard Czarnecki nie przejmuje się burzą, jaką wywołało umieszczenie go na pierwszym miejscu eurolisty PiS w kujawsko-pomorskim. - Po świętach emocje opadną. W tej kampanii zagramy w jednej drużynie - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24. Poparł go w "Magazynie 24 godziny" Paweł Kowal. - W polityce nie decydują emocje, decyduje program - stwierdził

Zakładnik zginął podczas odbijania jachtu

Podczas odbijania piratom jachtu w Zatoce Adeńskiej zginął francuski zakładnik - poinformowało w piątek biuro prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego. Interwencję podjęto, kiedy piraci zagrozili zabiciem zakładników.

Pizza za  1400 zł. "Zwrócimy pieniądze"

1400 złotych za pizzę zapłacił nasz internauta. Nie on jeden. Jedna z pracownic da Grasso w Pruszkowie skanowała paski magnetyczne kart klientów, a jej wspólnicy czyścili im konta. Całą czwórkę zatrzymała policja. - Przepraszam klientów, ale dziewczyna mnie też oszukała - tłumaczy właściciel pizzerii. Zarząd da Grasso obiecał zwrócić pieniądze wszystkim poszkodowanym.

Włoska L'Aquila ma się odrodzić z gruzów jak warszawska Starówka

- Odbudowa warszawskiej Starówki, zburzonej w Powstaniu Warszawskim, może być wzorem dla odbudowy zniszczonego przez trzęsienie ziemi miasta L'Aquila w Abruzji - taką tezę postawił wykładowca na wydziale architektury w Wenecji Pier Luigi Cervellati. - Całe miasto? To niemożliwe - powątpiewa krytyk sztuki Jarosław Trybuś - Odbudowane zostaną pewnie tylko niektóre najcenniejsze budynki - dodaje.

Na stacji kosmicznej nie ma kłótni... o toaletę

Na stacji kosmicznej ISS nie dochodzi do konfliktów na tle narodowościowym – oświadczyli kosmonauta i astronauta na wspólnej konferencji w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą. Dowódca stacji skarżył się wcześniej na spory m.in. o żywność i toalety.

Kapustą w prezydenta

- Prezydent to królik, który boi się własnego narodu - przekonują liderzy gruzińskiej opozycji. I dlatego przeciwnicy Micheiliego Saakaszwilego, którzy drugi dzień prowadzą w Tbilisi protesty, obrzucili jego rezydencję... marchewką i kapustą. Ruszyła akcja nieposłuszentwa obywatelskiego.

Piraci dostali okup, Polacy wracają do domu

Somalijscy piraci uwolnili statek "Bow Asir". Członkowie załogi są cali i zdrowi - poinformował norweski armator Salhus Shipping. Porwana 26 marca jednostka została wypuszczona po zapłaceniu okupu. - Jestem zaskoczony, że tak szybko - mówi kapitan 'Sirius Star", innego statku wcześniej uprowadzonego, Marek Niski.

Ministerstwo pokazuje logo

Czarny kontur Polski na czerwonym tle lub odwrotnie – czerwony na czarnym: projektując logo roku dwóch rocznic (1939 i 1989) ministerstwo kultury postawiło na minimalizm. – To wyższa sztuka z punktu widzenia takiej estetyki – tłumaczył Bogdan Zdrojewski.

Lawina skarg do Strasburga ws. Katynia

Sprawa katyńska stoi dziś w martwym punkcie - oświadczył w piątek marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podczas nabożeństwa na cmentarzu w Katyniu. Rosyjski sąd nie chce zrehabilitować ofiar zbrodni sprzed blisko 70 lat. I dlatego Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Zbrodni Katyńskiej wysyła pozwy do Trybunału w Strasburgu.

Czy chory na kręgosłup trafi na bruk?

Samotnie wychowuje syna i boryka się z poważną chorobą kręgosłupa. Teraz musi też stawić czoło problemom mieszkaniowym. Za dwa tygodnie musi opuścić lokal, w którym do tej pory żył. Urzędnicy zamiast mu pomoc, bezradnie rozkładają ręce.

Amerykanie zostaną dłużej w Iraku?

- Coraz większa aktywność Al-Kaidy w Mosulu i Bakubie może sprawić, że termin wycofania amerykańskich wojsk z Iraku nie zostanie dotrzymany - tak twierdzi dowódca wojsk USA w Iraku, gen. Ray Odierno. Tylko w piątek w zamachach zginęło pięciu amerykańskich żołnierzy i dwóch irackich policjantów.

Spór o gen. Bieńka. "Wstyd Panie Ministrze"

Jeszcze nie objął stanowiska przedstawiciela Polski przy Komitetach Wojskowych NATO i UE, a już stał się obiektem politycznego sporu. - Największym atutem gen. Mieczysława Bieńka jest umiejętność autopromocji - krytykuje były szef MON Aleksander Szczygło. - To jeden z najlepszych - odpowiada obecny minister Bogdan Klich.

Ma sto lat, z wnukami rozmawia na Skype

Z wnukami rozmawia na Skype, w wolnych chwilach gra na komputerze. Dziś skończył sto lat i ma sto pomysłów na kolejne. Jan Rybak dzieciństwo spędził w Warszawie. Tuż przed końcem wojny zamieszkał w Piastowie.

Piraci: dwa miliony za kapitana

Piraci chcą dwóch milionów dolarów okupu za kapitana amerykańskiego statku "Maersk Alabama", którego przetrzymują na szalupie. Nie wiadomo, jak zareagują władze USA, które wcześniej groziły odbiciem kapitana z rąk porywaczy i wysłały w rejon Somalii swoje jednostki.

Jezus odłączony od kroplówki. Grób Pański w Krakowie

Zamiast groty - szpitalna sala. Zamiast całunu - biała pościel i odłączona kroplówka. Grób Pański w krakowskim kościele oo. pijarów ma obrazować problem eutanazji oraz aborcji. - To nie jest zbyt śmiały symbol. Sceneria współczesności powoduje, że Chrystus nie jest jedynie legendą - tłumaczy autor aranżacji.

"Dożywotni" prezydent Algierii

Prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika wybrany po raz trzeci na pięcioletnią kadencję. Według oficjalnych danych zyskał 90,24 proc. głosów. Opozycja wzywała do bojkotu wyborów, podejrzewając, że dojdzie do masowych fałszerstw.

Polacy ruszyli na święta. Policja wyjechała na ulice

Z godziny na godzinę zwiększa się ruch na drogach wyjazdowych ze stolicy. Ci, którzy wyjeżdżają w piątek na święta wielkanocne, nie unikną korków. Muszą liczyć się też ze wzmożonymi kontrolami policji. Dobra wiadomość? Piękna pogoda - jest ciepło i nie pada.

Procesje odwołane przez śnieżyce

Gdy Polacy cieszą się piękną pogodą, chłód, deszcz, a w niektórych regionach także opady śniegu pokrzyżowały wielkanocne plany przyzwyczajonym do słońca Hiszpanom i Portugalczykom.

Berlusconi do bezdomnych: zapraszam do mnie

Premier, a zarazem trzeci najbogatszy Włoch, otwiera swoje rezydencje przed poszkodowanymi w trzęsieniu ziemi w Abruzji. - Już wiele osób zaoferowało swoje domy, by pomóc bezdomnym, i ja też zrobię, co będę mógł oferując moje domy - zadeklarował po uroczystościach pogrzebowych ofiar kataklizmu.

Nie wiedziała, że żyje z kulą w głowie

Przez ponad 12 lat żyła z kulą w głowie. Choć historia 40-letniej Albanki brzmi nieprawdopodobnie i mrozi krew w żyłach - jest prawdziwa. Kobieta została postrzelona w czasie zamieszek w 1997 roku, podczas snu. Lekarz, który ją opatrywał nie zauważył wówczas, że pocisk utkwił w jej ciele.

Wachowski deweloperem

Mieczysław Wachowski, były najbliższy współpracownik Lecha Wałęsy i jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków lat 90-tych, chce w rodzinnej Bydgoszczy postawić wieżowiec. W środku miejskiego parku, jak donosi "Polska". Według niej, protestują radni i mieszkańcy okolicznych kamienic.