Najnowsze

Najnowsze

Po śmierci Polaka zmiany w używaniu paralizatorów

Policja w Kanadzie zdecydowała się na wprowadzenie zmian w stosowaniu paralizatorów. Zaakceptowano wszystkie 16 rekomendacji, które powstały po tragicznej śmierci Polaka Roberta Dziekańskiego na lotnisku w Vancouver w 2007 roku.

Nie rozmnażają się, bo im za ciepło

Im szybciej topnieją lody Arktyki, tym mniej rodzi się niedźwiedzi polarnych. Naukowcy szacują, że na północy Kanady najdalej za 30 lat nie będzie już tych zwierząt.

"Grad strzałów" mimo zakładniczki

Policja z Cary w Karolinie Północnej zastrzeliła nastolatka podczas nieudanego napadu na bank. Wcześniej młody mężczyzna wziął zakładników. Żaden z nich nie został ranny podczas strzelaniny.

Żonaty kongresmen szukał partnerki w internecie

Seksskandal w amerykańskim kongresie. Republikanin Christopher Lee ustąpił ze stanowiska po tym, jak ujawniono, że szukał partnerki w internecie. Nic niezwykłego, gdyby nie to, że polityk jest żonaty. Na dodatek Lee wysłał kobiecie zdjęcia "eksponujące nagi tors", co wywołało poruszenie w dbających o moralność polityków USA.

Złom, VAT i kajdanki

Wykorzystywali do oszustw skarbowych fikcyjne faktury VAT, które poświadczały obrót złomem. Działalność zatrzymanych własnie przez policję trzech mężczyzn miała narazić Skarb Państwa na straty oszacowane na kilkanaście milionów złotych.

Assange zostanie wydany Szwecji?

W piątek w Londynie rusza kolejna rozprawa ekstradycyjna założyciela portalu Wikileaks Juliana Assange'a, który oskarżony jest o napaść i o gwałt na dwóch Szwedkach. Wydania aresztowanego domaga się szwedzka prokuratura. Obie strony mają podsumować swoje stanowiska.

Pobili się o Chaveza

Południowy temperament bierze górę w parlamencie Wenezueli. Na mównicy doszło do bójki między zwolennikami prezydenta Hugo Chaveza, a przedstawicielami opozycji.

Politycy na cenzurowanym

Ostatnie dni nie były fortunne dla posłów PO, którzy - wydaje się - podczas swoich wypowiedzi zapomnieli o wadze słów. Najpierw Joanna Mucha podważała sensowność operowania ludzi starszych, później Robert Węgrzyn stwierdził, że na lesbijki "chętnie by popatrzył". Rodzi się więc pytanie, czym jest poprawność polityczna oraz gdzie znajduje się jej nieprzekraczalna granica. I czy przypadkiem, pod tą oficjalną cenzurą politycy nie ukrywają swoich prawdziwych poglądów?

"Kraj nie pogrąży się w chaosie". Wściekły tłum macha butami

- Kraj nie pogrąży się w chaosie - zapewnił wiceprezydent Egiptu Omar Suleiman w telewizyjnym wystąpieniu po tym, gdy Hosni Mubarak przekazał mu część uprawnień do sprawowania władzy. Wcześniejsze wystąpienie prezydenta tłum ludzi zgromadzonych na placu Tahrir w Kairze przyjął ze wściekłością.

"Egipt eksploduje". Apel do armii

Wiceprezydent Egiptu Omar Suleiman, któremu został powierzony proces przemian, nie zaprowadzi demokracji w kraju - stwierdził jeden z przywódców egipskiej opozycji Mohamed ElBaradei. Później na Twitterze napisał, że "Egipt eksploduje".

Zawód i strach przed religijną dyktaturą

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy przestrzega Egipt przed groźbą "religijnej dyktatury", a amerykański prezydent Barack Obama apeluje do egispkiego rządu o natychmiastowy proces zmian i "jasne postawienie sprawy wobec własnego narodu". W ten sposób głowy państw zareagowały na przekazanie przez prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka części kompetencji wiceprezydentowi Omarowi Suleimanowi. Egipski ambasador w Waszyngtonie przyznał zaś, że "prezydentem de facto stał się Suleiman".

Wspomnienie arcybiskupa Józefa Życińskiego

Czwartek, 10 lutego Abp Józefa Życińskiego, filozofa i intelektualistę, który zmarł w czwartek po południu w Rzymie wspominali w programie "Rozmowa Rymanowskiego" ks. Robert Nęcek, doradca prezydenta Tomasz Nałęcz i eurodeputowany Marek Migalski.

Mubarak nie chce odejść

- Pozostanę na swoim stanowisku do wyborów prezydenckich we wrześniu - oświadczył w telewizyjnym wystąpieniu do narodu Hosni Mubarak. Prezydent zapowiedział, że część władzy, zgodnie z konstytucją, przejmie wiceprezydent Omar Suleiman. Mubarak powtórzył swoje zapewnienie, że nie będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Egipcjanie na przemówienie zareagowali wściekłością, znów gromadząc się na placu Tahrir w Kairze. Wcześniej przez kilka godzin media podawały wiadomość, że Mubarak ustąpi.

Bracia Coen otworzyli Berlinale

- Witamy na 61. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – takimi słowami szef Berlinale Dieter Koslick otworzył oficjalnie tegoroczne Berlinale. Filmowe gwiazdy witały też tłumy przed Berlinale Palast. Swoich ulubieńców na czerwonym dywanie przyszli zobaczyć kinomaniacy i słynni berlińscy łowcy autografów.

782 strony dowodów na Bungagate

782 strony materiału dowodowego, które udowadniają istnienie afery "Bungagate". Z takimi argumentami mediolańskiej prokuratury będzie się musiał zmierzyć Silvio Berlusconi. Premier jest główną postacią głośnego sekskandalu, który od kilku tygodni nie schodzi pierwszych stron włoskich gazet.

Opozycja poparcia dla Egiptu wyrażać nie może

Czołowy opozycjonista irański Mahdi Karubi został osadzony w areszcie domowym, bo nawoływał do udziału w wiecu poparcia dla antyrządowych demonstracji w Egipcie - podano na jego stronie internetowej. Władze w Teheranie wcześniej wielokrotnie bardzo pozytywnie wypowiadały się o wydarzeniach w Egipcie, widząc w nich analogie do rewolucji irańskiej.

"Świat arabski drgnął, nie ma odwrotu"

Świat arabski drgnął, zmiany są nieodwracalne. Nie są one jednak antyamerykańskie, antyzachodnie ani fundamentalistyczne - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef MSZ prof. Adam Rotfeld. I podkreślił, że to, co dzieje się w Egipcie jest spowodowane niezadowoleniem ze strony młodego pokolenia, które nie chce już rządów Hosniego Mubaraka.

Piloci będą się szkolili na symulatorach w Rosji

- Dowódca 36. pułku specjalnego jest w Moskwie, gdzie podpisuje umowy na szkolenia polskich pilotów na symulatorach lotu samolotów Tu-154M oraz Jak-40 - poinformował senacką komisję obrony narodowej szef wojsk lotniczych gen. Stefan Rutkowski.

Złodziejski pech na Pogodnie

Ci włamywacze mieli wyjątkowego pecha. Nie dość, że domek, do którego się włamali był w remoncie, nie dość, że sąsiedzi okazali się czujni i wezwali policję, to jeszcze jeden z rabusiów podczas ucieczki utknął na dachu i nie mógł zejść. Trzeba było zdejmować go strażackim podnośnikiem.

"Nie ma problemów z odpowiedziami"

- Nie było najmniejszych problemów jeśli chodzi o odpowiedzi świadków - relacjonuje podpułkownik Karol Kopczyk. Dwóch polskich prokuratorów wojskowych prowadzi przesłuchania rosyjskich świadków w związku z katastrofą smoleńską.

Jedna trumna, dwa ciała

Gdyby te sceny znalazły się w czarnej komedii - przy dobrej reżyserii mogłyby śmieszyć. Kiedy zdarzyły się w prawdziwym życiu, stały się powodem dodatkowych cierpień pewnej rodziny z Legnicy. Już podczas pogrzebu odkryła, że w trumnie nie spoczywa mama, tylko zupełnie obca kobieta. Policja bada sprawę.

Byli oskarżeni o zabójstwo Polaka. Zostali uniewinnieni

Dwaj Pakistańczycy, oskarżeni o udział w porwanie i zabójstwo polskiego geologa Piotra Stańczaka, zostali uniewinnieni przez pakistański sąd. Nie znaleziono wystarczających dowodów łączących dwóch mężczyzn z śmiercią Polaka w lutym 2009 roku. Informację potwierdził rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Pakistański prokurator, prowadzący sprawę uprowadzenia i zabójstwa Polaka, zapowiedział apelację.

Wyrzucił szczenię z okna

Kolejny przykład bestialskiego potraktowania zwierzęcia. W Kamiennej Górze (Dolny Śląsk) mężczyzna wyrzucił przez okno 3-miesięcznego szczeniaka. Zwierzę nie przeżyło upadku. 39-latek był pijany. - Mówił żebym go sobie łapała - powiedziała reporterowi TVN24 konkubina mężczyzny.

Bundestag za dniem pamięci o wypędzonych

Niemiecki Bundestag przyjął uchwałę, w której zwraca się do rządu, by rozważył ustanowienie 5 sierpnia dniem pamięci o ofiarach wypędzeń. Uchwała przeszła głosami chadecko-liberalnej koalicji rządzącej, cała opozycja była przeciw.

Jej pierwszy pocałunek okazał się ostatnim

Było jak w bajce. Jemma i Daniel byli dobraną parą. Lubili spędzać romantycznie czas w swoim towarzystwie. Chodzili za rękę, wieczorem spotykali się na randkach. Tygodniami odwlekali swój pierwszy pocałunek. Kiedy do niego doszło sielanka przerodziła się w horror.

Klich: ws. chicagowskiej konwencji nikt mnie nie pytał

Nie wiem, kto podjął decyzję o zastosowaniu w badaniu katastrofy smoleńskiej załącznika trzynastego Konwencji Chicagowskiej - oświadczył na posiedzeniu senackiej komisji obrony narodowej szef Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich. Jak stwierdził, nikt nie zasięgał u niego w tej sprawie opinii. Wybór konwencji chicagowskiej przez rząd od początku krytykuje PiS.

Wikileaks jak scjentolodzy

Twórca Wikileaks jest co prawda "genialny, charyzmatyczny i energiczny", ale zarazem "paranoiczny, żądny władzy i cierpiący na megalomanię" - tak przynajmniej twierdzi jego były współpracownik. Współtwórca Wikileaks Daniel Domscheit-Berg zaprezentował swą książkę opisującą demaskatorski portal od środka.

Pierwsze walki w nowym państwie

16 osób zginęło w starciach na terenie właśnie powstającego Sudanu Południowego. Walki wybuchły pomiędzy nową armią rządową, a bojówkami lojalnymi wobec jednego z jej byłych generałów, który zbuntował się. Oficjalnie Sudan Południowy uzyska niepodległość 9 czerwca.

Kolejny oszust podszywał się pod porywacza

Kolejny oszust podszywał się pod porywacza Iwony Wieczorek. Damian A. pod pretekstem okupu chciał wyłudzić kilkaset tysięcy złotych od matki dziewczyny. 19-latka zaginęła w lipcu ubiegłego roku w Sopocie i wciąż nie została odnaleziona.

Morze oddało ciała rybaków

Dopiero po trzech tygodniach Bałtyk wyrzucił na brzeg ciała dwóch rybaków z Rewala. Mężczyźni zaginęli, gdy wypłynęli w morze po zastawione sieci do połowu ryb. Wczoraj ciało jednego z nich odnaleziono w okolicach Pobierowa, dziś na plaży w Mrzeżynie odkryto zwłoki drugiego z mężczyzn.