Najnowsze

Najnowsze

Szczygło: Trybunał Stanu za odwołanie Kamińskiego

"W ogóle nie może być dymisji" Mariusza Kamińskiego, ponieważ stanowisko szefa CBA jest stanowiskiem kadencyjnym, powiedział w Radiu Zet szef BBN Aleksander Szczygło i dodał, że "za łamanie przepisów prawa jest Trybunał Stanu".

Zmiana oznaczeń szlaków w Tatrach

Na niektórych szlakach w Tatrach podane są błędne czasy dotarcia do celów. To ma się zmienić do końca roku. Wszystkie tabliczki wskazujące kierunki i czas przejść na szlakach turystycznych w najwyższym paśmie górskim w Polsce zamierza wymienić Tatrzański Park Narodowy.

"GW" o kontaktach "Rzeczpospolitej" z CBA

Ostatnie wydarzenia wokół CBA i rządu budzą także ostre emocje w publicystach. Gazetą, która "szalenie sprzyja PiS-owi", a której dziennikarze "mają kontakty z CBA", nazwał "Rzeczpospolitą" Piotr Stasiński, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

"The Sunday Times": Niemcy i Francja szukają haka na Klausa

Po ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego przez Polskę, Europa czeka na podpis czeskiego prezydenta Vaclava Klausa. Do polityka zaapelowała właśnie Europejska Partia Ludowa (EPL). Brytyjski "The Sunday Times" donosi natomiast, że Niemcy i Francja badają, jak "odsunąć" Klausa od Traktatu. Posuwać się mają nawet do badania możliwości zmian w czeskiej konstytucji. Klaus zaś się nie spieszy i stawia kolejne warunki.

"Głowa Grada na półmisku, atmosfera się zagęszcza"

Przyspieszone wybory, dymisja ministra skarbu Aleksandra Grada czy może samego premiera Donalda Tuska - politycy spekulują, jak doniesienia CBA o nieprawidłowościach przy prywatyzacji stoczni wpłyną na rząd. Nawet koalicyjny PSL nie ma już wątpliwości: jest problem. - Atmosfera wokół PO, rządu i premiera zagęszcza się - ocenił w programie "Kawa na ławę" Eugeniusz Kłopotek z PSL.

Przedmioty ci grożą

Polacy żyją w błogim przeświadczeniu, że przedmioty nieożywione raczej krzywdy nie robią. A tymczasem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów do rejestru produktów niebezpiecznych wpisał w tym roku aż 22 przedmioty.

Matka Dziekańskiego walczy o pieniądze

Robert Dziekański zginął w 2007 roku na lotnisku w Vancouver po kilkakrotnym rażeniu paralizatorem. Sprawiedliwości szuka matka Polaka. Kobieta domaga się odszkodowania od Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RCMP), Kanadyjskiej Agencji Służb Granicznych i władz lotniska w Vancouver.

Utonęli w drodze na modlitwę

Siedemnaście osób zginęło w północno-wschodniej prowincji Kambodży Kratie, gdy przewrócił się przeciążony prom na dopływie Mekongu - poinformował gubernator prowincji Kham Phoeun.

W sprawie stoczni jedno postępowanie

Prokuratura na podstawie zawiadomień rządu i CBA będzie prowadziła jedno postępowanie w sprawie "afery stoczniowej", oświadczył w TVN24 Prokurator Krajowy Edward Zalewski.

Azerbejdżan wściekły na Turcję

Dla Turcji i Armenii to było hisotryczne porozumienie, ale dla Azerbejdżanu oznacza zdradę interesów. Baku ostro krytykuje normalizację stosunków między Ankarą a Erewaniem i ostrzega przed destabilizacją sytuacji na południowym Kaukazie.

PSL o aferach: Nie dajmy się zwariować

Coś niedobrego dzieje się w polskiej demokracji i polityce. Ze zbytnią łatwością rzuca się oskarżenia - powiedział w TVN24 Janusz Piechociński z PSL, komentując afery obciążające polityków koalicyjnej PO. I zaapelował: - Nie dajmy się zwariować, na zimno analizujmy fakty.

Najsłynniejszy Edgar w końcu pochowany z honorami

Za życia nikt nie widział w nim wielkiego pisarza. Zmarł jeszcze bardziej niedoceniony - samotny i nieszczęśliwy. Po 160 latach od śmierci Edgar Allan Poe będzie miał drugi, ale za to pierwszy przyzwoity pochówek - donosi BBC.

Prezydenta życzenia dla Kuźniara

Prezydent słucha i nie puszcza mimo uszu. Tak w skrócie można podsumować reakcję Lecha Kaczyńskiego na komentarz Jarosława Kuźniara odnośnie okoliczności, w jakich podpisywał Traktat Lizboński. A wszystko przez złośliwe pióro głowy państwa.

Zmarł członek słynnego boysbandu

Stephen Gately miał zaledwie 17 lat, gdy - jako członek boysbandu Boyzone - stał się idolem nastolatek. W sobotę w wieku 33 lat zmarł na Majorce.

Trafił na tydzień do więzienia za nazwisko

Miał to samo nazwisko, co poszukiwany przez policję. I to wystarczyło, by 44-letni mieszkaniec Stanów Zjednoczonych trafił na tydzień do więzienia. Sędziemu nie zrobiło różnicy to, iż był o 23 lata straszy niż podejrzany.

Obalony prezydent się upiera

Ponad trzy miesiące po zamachu stanu pojawiła się szansa na porozumienie obu stron politycznego konfliktu w Hondurasie. Rozmowy między obozem obalonego prezydenta Manuela Zelayi a rządem de facto rozbijają się jednak o jedną zasadniczą kwestię.

Jak okradziono Kazika

Czterech mężczyzn zatrzymano w sprawie kradzieży i udostępnienia w sieci najnowszej płyty Kultu. Wszyscy przyznali się do winy. "Rzeczpospolita" opisuje śledztwo w tej sprawie.

"Tylko kompletni idioci mogli dopuścić się przestępstwa"

Sobota, 10 października Rzecznik rządu Paweł Graś nie zostawia suchej nitki na urzędnikach, którzy rzekomo mogliby popełnić przestępstwa przy prywatyzacji stoczni w Gdyni i Gdańsku. Zaznacza, że jeśli czarny scenariusz się sprawdzi, powinni zostać wyrzuceni z dwóch powodów: - Po pierwsze, bo popełnili przestępstwo. Po drugie, bo są kompletnymi idiotami - mówił w programie "24 godziny". Zaznacza, że wiadomo było, że nad prywatyzacją czuwa CBA i ABW.

Obama: nie można karać gejów w wojsku

Dzień przed planowaną demonstracją gejów i lesbijek w Waszyngtonie Barack Obama przemówił do homoseksualistów. – Nie możemy karać patriotów za wstąpienie do wojska – stwierdził i zapowiedział zakończenie polityki „nie pytaj, nie mów”.

Rosja dogadała się z Chinami ws. rakiet

10 dokumentów, a wśród nich porozumienie dotyczące rakiet balistycznych, popiszą Rosja i Chiny podczas wizyty premiera Władimira Putina w Pekinie - poinformował rosyjski rząd.

LPR: Giertych na prezydenta. "Rozważę"

Lech Kaczyński musi odejść, bo podpisał Traktat Lizboński - uważa LPR i wzywa prezydenta do ustąpienia ze stanowiska. Na jego miejscu działacze Ligi widzieliby Romana Gierycha. Ten skromnie zapewnia, że startu w wyborach nie planuje, acz "na gorąca prośbę kolegów" obiecał to rozważyć.

Manu Chao gra dla Che

Manu Chao gra na Kubie. W rytm przebojów znanego z lewicowych sympatii piosenkarza bawią się setki Kubańczyków, a koncerty dedykowane są Che Guevarze.

Zgoda po 100 latach. Bez słowa o rzezi Ormian

Turcja i Armenia po stu latach wrogości zrobiły pierwszy krok na drodze do normalizacji stosunków. Szefowie MSZ obu krajów podpisali porozumienie otwierające granice. Nie obyło się bez zgrzytów - w ostatniej chwili zrezygnowano z przemówień, żeby nie poruszać kwestii tureckiej rzezi Ormian w 1914 roku.

Wielka kwesta w Dzień Papieski

"Jan Paweł II - papież wolności" - to hasło dziewiątego już Dnia Papieskiego. Jego celem jest przybliżanie postaci i nauczania Jana Pawła II oraz zbiórka pieniędzy na stypendia dla utalentowanej młodzieży. Kwestę przeprowadzi ponad 100 tys. wolontariuszy.

Obama dostał, czemu nie Jan Paweł II?

Skoro Barack Obama dostał pokojowego Nobla, czemu nie przyznano go Janowi Pawłowi II, który bardziej zasłużył? - zastanawia się "L'Osservatore Romano". Watykański dziennik dodaje, że prezydenta USA trudno uznać za pacyfistę, biorąc pod uwagę m.in. jego stanowisko wobec aborcji.

Stockinger: Byłem głupi, przepraszam

- Stres, nieodpowiedzialność i zwykła głupota - tak Tomasz Stockinger tłumaczył się "Faktowi" ze stłuczki, jaką zaliczył jadąc na podwójnym gazie. Przeprosił też wszystkich, którzy w wypadku ucierpieli.

"Kamiński nie jest ostatnim sprawiedliwym"

Los Szefa CBA Mariusza Kamińskiego wydaje się przesądzony - premier zapowiedział jego rychłą dymisję. Goście programu "24 godziny" różnie oceniali tę decyzję. - CBA z determinacją walczyło i walczy z patologiami życia publicznego. Jeśli Mariusz Kamiński odejdzie z biura, to założę się, że nie będzie więcej afer z udziałem członków PO – uważa Tadeusz Cymański europoseł PiS.