Najnowsze

Najnowsze

Miała być herbata i była. Z amfetaminą

Przemytnicy narkotyków sięgają po coraz to nowe sposoby przechytrzenia celników. Tym razem się nie udało. Według deklaracji w przesyłkach pocztowych miała być herbata i kawa. I była, ale celnicy z oddziału pocztowego w Warszawie znaleźli także ponad kilogram amfetaminy.

Dreamliner obiera kurs na Warszawę

Najnowocześniejsze dzieło Boeinga zawita dziś do Polski. Boeing 787 Dreamliner wyląduje na warszawskim lotnisku Okęcie w piątek rano. W przyszłości widok takich maszyn ma być w Polsce normą, ponieważ będą latać w barwach PLL LOT. Jednak na najbliższe miesiące to piątkowa wizyta będzie unikalną możliwością zobaczenia 787 na żywo.

EHEC zabiło już 43 osoby

Liczba ofiar śmiertelnych zjadliwego szczepu pałeczki okrężnicy EHEC wzrosła do 43 - poinformował w czwartek berliński Instytut im. Roberta Kocha.

Siedmiolatka pilnowała pijanej matki

W Zabrzu siedmioletnia dziewczynka pilnowała kompletnie pijanej matki. Kobieta, która miała cztery promile alkoholu we organizmie, leżała na ścieżce obok lasu.

"Nie zrównujmy małżeństwa z innymi związkami"

Związki partnerskie i ich negatywny - zdaniem hierarchów - wpływ na rodzinę zdominowały kazania z okazji Bożego Ciała. Kard. Kazimierz Nycz przekonywał, że "gdybyśmy weszli na tę drogę bylibyśmy odpowiedzialni za zmarginalizowanie małżeństwa". A kard. Stanisław Dziwisz dodał: - Byłaby to próba wprowadzenia prawa nie licującego z historią naszego narodu. Byłby to demontaż rodziny. .

PiS do PO i PSL: dziękujemy za nadmierną troskę

"Dziękujemy za troskę, a nawet jej nadmiar. A o. Tadeusza Rydzyka nie skreślamy z listy naszych przyszłych gości, ale chętnie zaprosimy go ponownie". Tak europosłowie PiS odpisali swoim kolegom z PO i PSL na ich list z protestem przeciw słowom redemptorysty o „totalitarnej” Polsce, które padły w Brukseli, gdzie redemptorysta przebywał na zaproszenie PiS.

Ponad 9 godzin koczowali na lotnisku

Przez ponad 9 godzin grupa około 200 osób, która miała wylecieć na Teneryfę, oczekiwała na swój lot na warszawskim Lotnisku Chopina. Opóźnienie, spowodowane było złym samopoczuciem jednego z członków załogi samolotu. O sprawie poinformowali redakcję Kontaktu 24 @Marek i @Zbigniew, którzy wraz ze swoimi rodzinami od wczesnych godzin porannych oczekiwali na odlot.

Odnaleziono ciało utopionego 18-latka?

W okolicach miejscowości Olszyny (pow. tarnowski) znaleziono ciało, najprawdopodobniej 18-letniego chłopca, który utonął w niedzielę w Dunajcu w okolicach Melsztyna. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej.

"Weekend bez ofiar" dla kierowców i pieszych

"Weekend bez ofiar" - akcja pod takim hasłem odbywać się będzie od 24 do 26 czerwca. Jej celem jest zwiększenie wiedzy kierowców i pieszych na temat bezpieczeństwa. W kilkunastu miastach odbędą się pikniki i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Średnio w wakacyjny weekend na drogach ginie 45 osób.

Zaczną oszczędzać.... od strajku generalnego

Najważniejsze greckie związki zawodowe wezwały do strajku generalnego w dniach 28 i 29 czerwca. W tych dniach parlament ma głosować nad nowym wieloletnim planem oszczędnościowym dla Grecji, który jest warunkiem otrzymania dalszej pomocy od UE. Bez niej kraj najprawdopodobniej zbankrutuje.

Kupili 200 Airbusów w dzień

Na targach lotniczych na podparyskim lotnisku Le Bourget podpisano największy w historii pojedynczy kontrakt na dostawę samolotów. Linia AirAsia zdecydowała się na zakup 200 maszyn A320neo wartych około 18 miliardów dolarów, z opcją na 100 kolejnych. Łącznie w ciągu kilku dni europejski gigant zdobył już około 700 zamówień na swój nowy produkt.

Nobliści przeciwko reżimowi

Światowej sławy pisarze i intelektualiści na czele z Salmanem Rushdie i Umberto Eco wystosowali list do Rady Bezpieczeństwa ONZ, prosząc, by ta uchwaliła rezolucję potępiającą wystąpienia reżimu prezydenta Asada przeciwko Syryjczykom. Pisarze nazywają je "zbrodnią przeciwko ludzkości."

Cały Teksas usłyszał, jak pilot sklął załogę

Kapitan samolotu lecącego nad Teksasem postanowił ulżyć swoim frustracjom w rozmowie z drugim pilotem. Nie przebierając w słowach przez kilka minut ostro krytykował stewardów i stewardessy. Nie zdawał sobie sprawy, że jego mikrofon zaciął się w pozycji nadawania i jego wypowiedź była emitowana na cały stan. Usłyszała ją rzesza innych pilotów i kontrolerów lotów.

"Dla dzieci trzeba się poświęcić"

- Dzieci to nie piłeczki pingpongowe, które można wziąć i potem oddać, bo się nie sprawdziły. Trzeba poświęcić się im, bo jak się coś robi, to na poważnie - mówił w TVN24 Krzysztof Strycharski, mąż Henryki Krzywonos i ojciec 12 dzieci. Podkreślił, że jego dzieci zawsze pamiętają o Dniu Ojca. - Od rana już dzwonią, smsują i przyjeżdżają - chwali się.

Proces Poczobuta przerwany. Wyrok w piątek?

Sąd w Grodnie ogłosił w czwartek przerwę do piątku w procesie działacza nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi Andrzeja Poczobuta - poinformowali jego adwokaci. W piątek odbędą się wystąpienia końcowe prokuratora i obrońców. Adwokaci nie są jednak pewni, czy tego samego dnia zostanie ogłoszony wyrok. Przed sądem doszło natomiast do utarczek z milicją.

Gronkiewicz-Waltz ma do oddania mercedesa

Będzie jeździć nim sama? Sprzeda na charytatywnej aukcji? A może odda do dyspozycji któremuś urzędnikowi, w ramach premii za dobrze wykonaną robotę? Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz ma na zbyciu znalezionego na ulicy mercedesa.

Milczeli w proteście. 450 osób zatrzymanych

Białoruska milicja rozbiła w środę wieczorem demonstrację przeciwko prezydentowi Alaksandrowi Łukaszence w centrum Mińska i wielu innych białoruskich miastach. Zatrzymano blisko 450 osób, w tym dziennikarzy. Większość aresztowanych została jednak szybko zwolniona.

Sikorski: Polska zareaguje na słowa ojca Rydzyka

Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że państwo polskie zareaguje na wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka w PE, w których określił on Polskę jako kraj totalitarny i niecywilizowany. Jako niezgodne z prawdą, obraźliwe, wręcz haniebne nazwali słowa redemptorysty europosłowie PO i PSL.

Wielki pożar w fabryce ogrodzeń

W fabryce budującej ogrodzenia w Clayton County wybuchł wielki pożar. Płomienie ogarnęły składowisko na zapleczu zakładu. Helikopter miejscowej telewizji nagrał ścianę ognią pochłaniającą kolejne sterty materiałów.

Obrażanie muzułmanów "w granicach legalnej debaty"

Holenderski poseł Geert Wilders, znany z bardzo ostrych wypowiedzi na temat islamu, został uniewinniony przez sąd w Amsterdamie z zarzutów nawoływania do nienawiści rasowej i religijnej. Zdaniem sędziów antyislamskie wypowiedzi polityka, choć obraźliwe dla wielu muzułmanów, mieszczą się "w granicach legalnej debaty politycznej."

Wyjeżdżamy na wakacje. I już są pierwsze korki

Rozpoczęły się wakacje, Polacy wyjeżdżają na długi weekend, a na drogach z godziny na godzinę robi się tłoczniej. Pojawiły się pierwsze zatory na drogach. Z Drogowskazem 24 możesz sprawdzić, jak ominąć utrudnienia i dojechać bezpiecznie do celu.

Wjechała w sklep, przygniotła pracownika i uciekła

Wydawało się, że chce zaparkować. Jednak zamiast się zatrzymać, jej samochód wjechał prosto w witrynę sklepową, przygniatając jednego z pracowników sklepu w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych. Zdarzenie zarejestrowała kamera przemysłowa.

Zdobywca Pulitzera nielegalnym imigrantem

Znany amerykański dziennikarz, pochodzący z Filipin Jose Antonio Vargas, wyznał 18 lat po przybyciu do USA, że jest nielegalnym imigrantem. Trzy lata temu był w zespole reporterskim "Washington Post", który dostał nagrodę Pulitzera z relację ze strzelaniny na politechnice Virginia Tech w 2007 roku.

Kanadyjscy żołnierze nie torturowali Afgańczyków?

Rząd Kanady opublikował w środę część tajnych dokumentów, które jego zdaniem dowodzą, że kanadyjscy żołnierze nie uczestniczyli w domniemanych torturach talibskich więźniów przez afgańskie służby wywiadowcze ani o nich nie wiedzieli. Dokumenty opublikowano dwa lata po tym, jak kanadyjski dyplomata Richard Colvin zarzucił rządowi, że ten zignorował dowody świadczące o tym, że talibscy więźniowie przekazywani afgańskiemu wywiadowi byli poddawani torturom.

PKP po awarii na Centralnym: Jest nam przykro

Jest nam bardzo przykro z tego powodu i zrobimy wszystko, żeby - i o tym mogę zapewnić pasażerów - taka sytuacja się nie powtórzyła - zapewnił w TVN24 Łukasz Kurpiewski, rzecznik PKP, tłumacząc środową awarię na Dworcu Centralnym, która na trzy godziny sparaliżowała ruch pociągów.

Jedno z najważniejszych świąt. Już od 8 stuleci

W całym kraju odbędą się dziś uroczystości święta Bożego Ciała - jednego z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. W Warszawie centralną procesję ulicami stolicy do czterech ołtarzy usytuowanych przy kościele Sióstr Wizytek, na pl. Piłsudskiego, przy kościele Seminaryjnym i kościele św. Anny poprowadzi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Nowa-stara stolica Izraela?

"Przebudzenie w Jerozolimie" - tak nazywa się ruch Izraelczyków, którzy prowadzą na Facebooku akcję nakłaniającą do przeniesienia wszystkich rządowych biur z Tel Awiwu do Jerozolimy.

"Reserved" nie chce sponsorować Litwy

Przedstawicielstwo polskiej firmy Reserved w Wilnie poinformowało w środę, że zrywa współpracę z reality show "Kocham Litwę". Dlaczego? W programie wyemitowało sceny zrywania przed kamerami polskiej tabliczki z nazwą ulicy z prywatnego domu w Ejszyszkach.

Sikorski odznaczony w Kijowie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski odebrał w środę z rąk prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza Order Księcia Jarosława Mądrego - jedno z najwyższych ukraińskich odznaczeń państwowych.