Najnowsze

Najnowsze

Woda zatrzymała serwery celników

Główne serwery Służby Celnej zostały wyłączone z powodu podtopień w Krakowie, poinformowało Ministerstwo Finansów. Z tego powodu nie funkcjonują główne centralne systemy obsługi celnej w Polsce. Nie spowoduje to jednak paraliżu Służby, pokreślono.

Fala kulminacyjna już w Krakowie

Przez Kraków przechodzi fala kulminacyjna na Wiśle. - Mieszkańcom nie zagraża większe niebezpieczeństwo - uspokaja prezydent miasta Jacek Majchrowski. Sytuacja powodziowa na południu kraju stale się pogarsza. Wisła wzbiera również w Świętokrzyskim.

Strażacy: Wały mogą nie wytrzymać

Istnieje ryzyko, że wały przeciwpowodziowe nie wytrzymają - mówią strażacy walczący z żywiołem. Powodem jest nasiąknięta wodą ziemia. A może być jeszcze gorzej, bo planowane są zrzuty z wypełnionych zbiorników retencyjnych.

"Skończycie protest, będziemy rozmawiać"

Najpierw zakończenie okupacji centrum Bangkoku, później negocjacje - takie stanowisko przyjął tajlandzki rząd wobec demonstrujących. W rozmowach, na które zgodził się we wtorek przywódca opozycjonistów, pośredniczyłby Senat.

PiS: Powódź przez zaniedbania

PiS domaga się przedstawienia przez rząd w Sejmie informacji na temat sytuacji powodziowej. - Chcemy widzieć, jak jest świadczona pomoc i czy państwo działa w sposób prawidłowy - argumentują politycy opozycji. Tym bardziej, że ich zdaniem, z powodu zaniedbań sytuacja powodziowa pogarsza się.

ABW walczy z korupcją w Łodzi

Wśród zatrzymanych we wtorek przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego są byli prezesi dużych łódzkich spółek. Wszyscy są podejrzani o oszustwa, a pięć osób o udział w grupie przestępczej.

30 górników wciąż uwięzionych

Wciąż nie udało się wydobyć na powierzchnię 30 górników z tureckiej kopalni węgla Karadon w pobliżu miasta Zonguldak. Zostali uwięzieni na głębokości ponad 500 metrów po sobotnim wybuchu metanu. 11 górników udało się ewakuować.

Demjaniuk w szpitalu, proces odroczony

Sąd w Monachium odroczył we wtorek proces Johna Demjaniuka, oskarżonego o pomoc w zamordowaniu 28 tys. Żydów w hitlerowskim obozie zagłady Sobibór w 1943 roku. 90-letni oskarżony narzekał na bóle serca i został przewieziony do szpitala.

Komorowski nie zna konstytucji?

Według Bronisława Komorowskiego nie ma ryzyka przełożenia wyborów z powodu wprowadzenia klęski żywiołowej. Komorowski poinformował, że ewentualny stan wyjątkowy, w związku z sytuacją powodziową w Polsce mógłby zostać wprowadzony jedynie na określonym terenie. Konstytucja mówi jednak jasno, nawet w takim wypadku wybory muszą zostać przełożone.

Dymisja w Siłach Powietrznych

Pełniący obowiązki dowódcy Sił Powietrznych gen. dyw. Krzysztof Załęski podał się do dymisji. Informację tę potwierdził tvn24.pl płk Wiesław Grzegorzewski, dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON. Powodów rezygnacji resort jednak nie podaje.

Polacy nie chcą IV RP

"Nie" dla projektu IV Rzeczpospolitej - powiedziała większość badanych przez SMG/KRC dla TVN24 Polaków. Nie wierzą jednak, by Jarosław Kaczyński porzucił tę ideę.

Sześciu żołnierzy NATO zabito w Kabulu

Sześciu żołnierzy NATO, w tym pięciu Amerykanów, zginęło w zamachu w bombowym w centrum Kabulu - podało dowództwo wojsk NATO w Afganistanie. Śmierć poniosło też co najmniej 12 cywilów, a około 50 zostało rannych.

Sześć wyroków śmierci dla piratów

Sześć wyroków śmierci zasądził jemeński sąd w procesie somalijskich piratów, którzy w 2009 roku uprowadzili jemeński tankowiec. Podczas akcji odbicia tankowca zginęło dwóch członków załogi statku.

Powódź zmyje wybory?

Burmistrz Czechowic-Dziedzic we wtorek oficjalnie zwrócił się do wojewody śląskiego z prośbą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Jego ewentualne wprowadzenie uniemożliwi przeprowadzenie wyborów prezydenckich 20 czerwca. Ostateczną decyzję w takiej sytuacji podejmuje rząd.

Francuzi uwalniają zabójcę premiera

Francuski sąd wyraził we wtorek zgodę na wyjazd do Iranu obywatela tego kraju Alego Wakili Rada. Ten we Francji odbywał karę dożywotniego więzienia za zabójstwo w 1991 roku Szapura Bachtiara, irańskiego premiera z okresu panowania szacha.

"Zabierz staruszkowi mikrofon"

"Zabierz staruszkowi mikrofon" - takie hasło w reakcji na wystąpienie prof. Władysława Bartoszewskiego i Andrzeja Wajdy rzucił na swoim blogu europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Obaj, zabierając głos podczas prezentacji komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie szczędzili ostrej krytyki pod adresem głównego rywala polityka PO.

Uwolnili dzieci po 11 miesiącach

Saudyjskie siły bezpieczeństwa uwolniły dwoje niemieckich dzieci, porwanych i przetrzymywanych jako zakładnicy w Jemenie - podała najpierw niemiecka prasa, a później informację potwierdziło saudyjskie MSW. Dzieci zostały porwane w Jemenie w czerwcu 2009 roku.

Arabka Miss USA

24-letnia Amerykanka arabskiego pochodzenia, Rima Fakih, zwyciężyła w konkursie Miss USA 2010. - Przynajmniej raz mówimy o pięknie, a nie o terroryzmie - skomentował decyzję jury Osama Siblani, wydawca "The Arab-American News".

Zwłoki kobiety w potoku

Rano we wtorek pod Zakopanem znaleziono ciało kobiety - kolejnej, piątej już ofiary powodzi. W łódzkiem trwają zaś poszukiwania 44-letniego mężczyzny, który w poniedziałek wieczorem wpadł do wezbranej rzeki Czarna w miejscowości Rożenek (gm. Aleksandrów).

Premier o prezentacji komitetu Komorowskiego: Porażka

Premier Donald Tusk był zszokowany formą prezentacji komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego - pisze "Polska The Times". - To kompletna porażka, katastrofa, na dodatek na własne życzenie i bez sensu - miał powiedzieć szef rządu.

Symbol czeskiej powodzi z 1997 r. w 90 proc. zalany

Czeskie Troubky - symbol powodzi z 1997 roku, miejsce najbardziej wtedy zniszczone - w nocy zostały zalane w 90 proc., informuje czeska telewizja ČT24. W poniedziałek wieczorem Czesi przyznali, że pięć zbiorników retencyjnych w górnym odcinku Odry jest już pełnych i nie są w stanie zatrzymać więcej wody. Wcześniej o tym, że Czesi otwierają swoje zbiorniki retencyjne i zaczynają spuszczać wodę, pisali nasi internauci.

Chodorkowski znów głoduje

Michaił Chodorkowski rozpoczął strajk głodowy - podał we wtorek jego rzecznik. Niegdyś najbogatszy człowiek Rosji, a dziś skazany na osiem lat kolonii karnej za przestępstwa podatkowe biznesmen, protestuje przeciwko decyzji o wydłużeniu jego pobytu w areszcie tymczasowym w Moskwie.

Psy w skrzyniach i wózkach sklepowych

Straż dla zwierząt odkryła nielegalne schronisko w Klembowie pod Warszawą. Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami w skandalicznych warunkach przetrzymywało tam około 200 psów. Żyły w małych klatkach, czarnych skrzyniach i sklepowych wózkach.

Miał 6 mld dolarów. Dostał 14 lat więzienia

14 lat więzienia i 600 mln juanów (88 mln dol.) grzywny - taki wyrok usłyszał Huang Guangyu, najbogatszy niegdyś człowiek Chin. Skazano go za nielegalne operacje giełdowe i biznesowe. Wartość majątku Huanga, który wychował się w ubogiej rodzinie w prowincji Guangdong, oceniana była w 2008 roku na 6,3 mld dol. Znalazł się wtedy na pierwszym miejscu listy najbogatszych ludzi w Chinach.

Prezes PiS nie mówi już o IV RP

- Jestem taki, jaki byłem - zapewnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS tłumaczy w nim, dlaczego prowadzi swoją kampanię wyborczą w tak mało aktywny sposób oraz wyjaśnia, dlaczego nie będzie ocieplał swojego wizerunku sposobami Bronisława Komorowskiego. Wyjaśnia też, czemu nie używa już określenia "IV Rzeczpospolita".

Ciotka Obamy dostała azyl w USA

Nie pomogły koligacje na najwyższym szczeblu - kenijska ciotka Obamy dopiero po procesie sądowym uzyskała prawo azylu w kraju, którym rządzi jej przyrodni bratanek.

Prezydent Portugalii "błogosławi" gejom

Prezydent Portugalii Anibal Cavaco Silva zapowiedział w poniedziałek, że zamierza podpisać ustawę, która pozwoli osobom tej samej płci wstępować w związek małżeński. Portugalia będzie szóstym krajem w Europie, w którym homoseksualiści będą cieszyć się tym przywilejem.

W kosmosie zgasło światło

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna częściowo straciła zasilanie, podczas gdy na zewnątrz pracowała dwójka astronautów z załogi wahadłowca Atlantis. NASA zapewnia, że nie groziło im żadne niebezpieczeństwo. Musieli oni jednak wstrzymać pracę na pół godziny, do czasu odzyskania pełnej kontroli na stacji.