Najnowsze

Najnowsze

200 zamachowców samobójców na Wyspach

Co najmniej 200 potencjalnych zamachowców samobójców zamieszkuje Wyspy Brytyjskie i planuje ataki na terenie Zjednoczonego Królestwa i innych państw - donosi w niedzielę dziennik "Daily Telegraph".

Paul McCartney ożeniony po raz trzeci

W niedzielę w Londynie były Beatles i ikona muzyki rozrywkowej sir Paul McCartney po raz trzeci w życiu stanął na ślubnym kobiercu. Ożenił się ze swoją ukochaną, 51-letnią Amerykanką Nancy Shevell.

Izrael potępia "akty wandalizmu"

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zdecydowanie potępił w niedzielę akty podpalenia synagogi oraz zbezczeszczenia cmentarzy - muzułmańskiego i chrześcijańskiego, do których doszło w Jaffie.

Martwe dziecko, pijani rodzice

Rodziców dwumiesięcznej dziewczynki, którą martwą znalazła w ich mieszkaniu załoga karetki pogotowia zatrzymali lubelscy policjanci. Oboje byli pijani.

Hollywood planuje film o Stevie Jobsie

Mark Gordon, jeden z najbardziej znanych producentów w Hollywood, chce nakręcić film o życiu i karierze niedawno zmarłego Steve'a Jobsa. Prowadzi negocjacje z autorem biografii charyzmatycznego szefa firmy Apple w sprawie kupienia praw autorskich. Książka "Steve Jobs" powstawała dwa lata i choć jej bohater współpracował przy powstawaniu dzieła, nie domagał się kontroli nad treścią.

Głosują na wojnie

Od samego rana w polskich wyborach parlamentarnych głosują też żołnierze i cywilni pracownicy Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w Afganistanie. W sumie do ich dyspozycji oddano 9 obwodowych komisji wyborczych: dwie w Kabulu i po jednej w bazach Bagram, Ghazni, Warrior, Ariana, Vulcan, Sharana i Giro.

Prześwietlili pakunek. Lokale wróciły do pracy

W podejrzanym pakunku przy wejściu do lokalu wyborczego przy ul. Pogodnej w Lublinie nie było ładunku wybuchowego. Prace dwóch komisji wyborczych w tym budynku zostały już wznowione - poinformowała policja. Paczkę znaleziono przy wejściu do szkoły w której znajduje się wyborczy punkt.

Spadająca gwiazda na tle lśniącej zorzy

Kulminacja aktywności roju Drakonidów i świeżo zainaugurowany deszcz Orionidów niezwykle hojnie obdarzyły miłośników podziwiania nieba w Szwecji. Zobacz niezwykłe zdjęcie nocnego widowiska.

"Simpsonowie" zostają w telewizji

Serial "Simpsonowie" będzie kontynuowany, powstaną dwie kolejne serie - ogłosiła amerykańska stacja Fox. Tym samym kreskówka będzie najdłużej emitowanym serialem w historii telewizji. Spór z aktorami dającymi głos postaciom o honoraria został rozstrzygnięty – szóstka z nich zgodziła się na 30-procentowe cięcia pensji. Teraz będą zarabiać 300 tys. dolarów za odcinek.

Głosowanie w Gorzowie do 21.00. "Na tę chwilę"

- W tej chwili nie ma żadnych przesłanek by przedłużać głosowanie w lokalu wyborczym w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział w TVN24 z-ca przew. OKW w Zielonej Górze, sędzia Zbigniew Piątek. Dodał, że wszystkie osoby, które o godzinie 21 będą w lokalu zagłosują, więc ewentualne przedłużenie czasu otwarcia punktu nastąpi automatycznie. Jeśli będzie potrzeba znacznego przedłużenia głosowania, to decyzja zapadnie pewnie dopiero ok. 21.

Ozzy wraca do Black Sabbath?

Muzycy legendarnego metalowego zespołu Black Sabbath przyznają, że jest duża szansa na nową płytę i koncerty w starym składzie. Informacja, że Ozzy Osbourne wraca jako wokalista, zelektryzowała fanów, bo odkąd w 1979 roku wyrzucono go z grupy, między członkami trwają spory o prawa do jej nazwy.

Kiedy można zabić Amerykanina? Tajny dokument władz USA

Tajny, prawie 50-stronicowy dokument stworzony przez biuro analiz prawnych Departamentu Sprawiedliwości USA otworzył drogę do zabicia przez armię USA Amerykańskiego obywatela, Anwara al-Awlakiego - donosi dziennik "New York Times".

Dwa dni w pyle, potem deszcz

Zdjęcie trwającej dwa dni burzy piaskowej zostało zrobione przez satelitę NASA Terra. Zjawisko pogodowe o dużym natężeniu miało zasięg kilkuset kilometrów i przeszło nad Afganistanem.

"Polskie euro" w całej Europie

Fałszywe banknoty euro z fabryki zlikwidowanej przez CBŚ pod Warszawą w czwartek trafiały do zachodniej Europy. Rozprowadzane były też w Polsce - wynika z informacji uzyskanych przez polską policję i Europol. To największy tego typu proceder wykryty w tym roku.

Wybierają przeciwnika Sarkozy'ego

Swoje wybory w niedzielę mają też Francuzi - ale tylko ci o lewicowych poglądach. Dziś odbędą się tam prawybory kandydata francuskiej Partii Socjalistycznej w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Spośród sześciu kandydatów największe szanse na nominację ma Francois Hollande.

Banki zepchną szczyt UE na drugi plan?

Popołudniu kanclerz Niemiec Angela Merkel spotyka się z francuskim prezydentem Nicolasem Sarkozym. Oficjalnie rozmowy mają dotyczyć przygotowań do szczytu UE - 17 października i szczytu strefy euro - 18 października w Brukseli, jednak na pierwszy plan prawdopodobnie wysuną się zagrożone kryzysem banki.

Stracili dach nad głową

Ponad dwie godziny zmagali się z ogniem opolscy strażacy, którzy zostali wezwani do płonącego domu. Płomienie pojawiły się w budynku w sobotę przed godziną 23. Mieszkańcy zostali ewakuowani, jedna osoba trafiła do szpitala. O zdarzeniu poinformowały lokalne portale www_24opole_pl i www_360opole_pl

Wielka zbiórka na rzecz ubogiej młodzieży

Ponad 100 tys. wolontariuszy wyjdzie dziś w Polskę, by zbierać pieniądze na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich terenów wiejskich i małych miast. Kwesta to część obchodów jedenastego Dnia Papieskiego. Jego hasło to "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"

Kryzys. Żyją w lesie

Amerykański sen skończył się dla nich koszmarem. Przyszedł kryzys, stracili pracę, domy i musieli uciekać. W amerykańskich lasach powstają całe miasta bezdomnych. Niektórzy latami żyją w szałasach i prowizorycznych domach, pomiędzy drzewami budują wspólne łazienki i pralnie. Jedno z takich miasteczek założył przed pięcioma laty pastor Steve Brigham.

Samochód wbił się w dom

Dwóch mężczyzn zginęło na miejscu po tym jak ich auto wjechało w budynek mieszkalny w Kamieńcu Wrocławskim na drodze z Oławy do Wrocławia. Przyczyny wypadku bada policja jednak nieoficjalnie była to nadmierna prędkość.

Afera w brytyjskim rządzie

Skandal w rządzie Davida Camerona. Według brytyjskich mediów minister obrony Liam Fox mógł dopuścić do tajemnic resortu swojego drużbę i byłego współlokatora Adama Werritty'ego, choć ten oficjalnie nie miał nic wspólnego z urzędem. Premier Cameron pod presją mediów zażądał natychmiastowego dochodzenia i wyjaśnienia sprawy.

"Oburzeni" rozbili się w Brukseli

Pierwsi członkowie ruchu "oburzonych" opanowują stolicę Belgii. W sobotę wieczorem blisko 150 młodych ludzi rozbiło obóz w jednym z parków Brukseli. Władze nie godzą się na nielegalne obozowisko i proponują demonstrantom pusty budynek uniwersytecki.

Śmietnik zamiast urny, pobicia, ślusarze i różaniec

Gdyby nie Ursynów, cztery lata temu cała Polska o trzy godziny wcześniej dowiedziałaby się, która partia wygrała wybory. PKW przedłużyła ciszę wyborczą do godz. 22:55, bo w Warszawie zabrakło kart do głosowania. Ale w ostatnich latach w innych komisjach wyborczych też działy się ciekawe rzeczy. Był gaz pieprzowy, próba odmówienia różańca w lokalu, wyważane łomem drzwi, śmietniki zamiast urn oraz pijani i okradani członkowie komisji.

Na Syberii wybierają od północy

O północy posłów i senatorów zaczęli wybierać Polacy mieszkający i przebywający na Syberii. To z powodu 7-godzinnej różnicy czasu pomiędzy Irkuckiem a Polską. W Rosji głosować można jeszcze w Moskwie, Petersburgu i Kaliningradzie.

W USA już zagłosowali

Polacy w Stanach Zjednoczonych skończyli już głosowanie. To właśnie tam leży jeden z największych zagranicznych okręgów wyborczych - w Chicago zarejestrowało się prawie 12 800 osób. Lokale zamknięto o godz. 6 rano czasu polskiego.

Jak Kaddafi dawał pracę i autografy Polakom

"To była gładko działająca władza autorytarna". Dla Polaków pracujących w kraju Muammara Kaddafiego, życie wśród Libijczyków nie było uciążliwe, musieli jednak znosić kontrolę państwa. Rozmówcy tvn24.pl zapamiętali swój wyjazd do Libii na "saksy" pozytywnie. Podkreślają tolerancję Libijczyków. Niektórym zdarzały się też wyjątkowe przygody, jak choćby zdobycie plakatu z podpisem samego "wodza rewolucji".

Przecieki, pozwy i fałszywki. Czyje głowy polecą w FSB?

Zmiana prezydenta w Rosji oznacza masowe zmiany na wszystkich kierowniczych stanowiskach. Także, a może przede wszystkim, w służbach specjalnych - filarze obecnej władzy. Utrata stanowiska to utrata konkretnych wpływów i dochodów. Nikt nie wie tego lepiej niż oficerowie najpotężniejszej służby - FSB. Walką o jak najlepszą pozycję w nowym rozdaniu tłumaczyć można ostatnie skandale wstrząsające Łubianką. Celem stały się trzy kluczowe zarządy tej instytucji.

Dziś bierzemy udział w rewolucji

Okręgi jednomandatowe w wyborach do Senatu to ważny, ale ryzykowny eksperyment - oceniają politolodzy. Wyjścia są dwa: albo będziemy świadkami zwycięstwa wciąż kształtującego się u nas społeczeństwa obywatelskiego, albo tych, którzy potrafili najbardziej uzależnić od siebie wyborcę.