Najnowsze

Najnowsze

"MAK broni straconych pozycji". Czy obroni się polskie wojsko?

- Fala dymisji to byłoby najprostsze, co możemy zrobić, pójście na łatwiznę. Dymisje oficerów tak, ale nie w pierwszej kolejności - przestrzega szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej. Jak zapewnia, jeszcze w tym roku prezydent wskaże nowemu szefowi MON "główne kierunki" planu naprawczego sił zbrojnych. - To teraz najważniejsze - mówił w "Rozmowie Bardzo Politycznej".

Naczelny "NotW" zwolniony za kaucją. Komik za kraty

71-latek aresztowany we wtorek w Wielkiej Brytanii w związku z aferą podsłuchową został zwolniony za kaucją - podała we wtorek wieczorem brytyjska policja. Choć Scotland Yard nie podał nazwiska mężczyzny, media sądzą, że jest to były redaktor naczelny tabloidu "News of the World" Stuart Kuttner. Wcześniej we wtorek brytyjski sąd skazał na sześć tygodni więzienia brytyjski sąd skazał mężczyznę, który w czasie przesłuchania medialnego magnata Ruperta Murdocha w Izbie Gmin próbował obrzucić go pianą do golenia.

Wszedł na szczyt z prochami brata. Zabił go piorun

41-letni mężczyzna zginął w Alpach Julijskich na północy Włoch rażony piorunem na szczycie góry. Wspiął się na nią, by... rozsypać prochy swego brata, zabitego w wypadku samochodowym. O tragedii poinformowała we wtorek agencja Ansa.

Dubieniecki: Nie jestem kukłą do osądzania przez dziennikarzy

Postępowanie dyscyplinarne przeciw Marcinowi Dubienieckiemu odroczone do 28 września. Sprawa dotyczy niestosownych wypowiedzi męża Marty Kaczyńskiej dla mediów, w tym zakończenie rozmowy krótkim "niech się pan odp...". - Nie jestem kukłą do osądzania przez dziennikarzy - mówił przed sądem Dubieniecki.

Leczą się leżąc na torach

Cierpiący na nieuleczalne schorzenia mieszkańcy Dżakarty (Indonezja) masowo przystępują do niezwykłej i dość niebezpiecznej terapii. Polega ona na przykładaniu chorych miejsc do torów kolejowych.

Groźba niewypłacalności USA odsunięta? "Pierwszy krok"

Kilkadziesiąt minut po tym, gdy Senat USA przegłosował ustawę podnoszącą limit zadłużenia Stanów Zjednoczonych, prezydent USA złożył pod nią podpis. Wejście w życie nowych przepisów odsuwa groźbę ewentualnej niewypłacalności USA.

Sąd: Bandera nie jest Bohaterem Ukrainy

Stepan Bandera i Roman Szuchewyczow nie są Bohaterami Ukrainy, bo dekret o przyznaniu im tego tytułu był niezgodny w prawem - uznał we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny Ukrainy (NSAU).

Dwa dni słońca. Potem...

Słońce, wysokie temperatury i nareszcie tłumy na plażach - tak wita nas sierpień. Niestety, mamy złe wiadomości. W piątek pogoda znacznie się popsuje, a w poniedziałek możemy spodziewać się kolejnych silnych ulew i burz.

Puściła łańcuchy i spadła 30 metrów. Przeżyła

59-letnie turystka z Gdańska przeżyła upadek z ok. 30 metrów, po tym jak odpadła od łańcuchów zabezpieczających szlak na Zawrat w Tatrach. Kobieta zatrzymała się na wąskiej skalnej półce. - Kobieta jest przytomna - informują lekarze.

"Reakcja MAK to policzek wymierzony ręką Tuska"

- To bolesny policzek - tak Antoni Macierewicz (PiS) określił odpowiedź MAK na polski raport. Zdaniem Ewy Kierzkowskiej (PSL) zrzucając całą winę na stronę polską MAK się ośmiesza, a Tadeusz Iwiński (SLD) jest przekonany, że Rosjanie próbowali obniżyć rangę raportu komisji Jerzego Millera.

Niemcy bez muru, a wciąż czują się podzieleni

Aż 83 proc. mieszkańców byłej NRD jest zdania, że między wschodnimi a zachodnimi Niemcami nadal istnieje "niewidzialny mur" - wynika z sondażu opublikowanego we wtorek w związku ze zbliżającą się 50. rocznicą budowy muru berlińskiego.

Ekspert: Raporty rosyjski i polski tak samo ważne

- To nieprawda, że rosyjski raport jest obowiązującym dokumentem międzynarodowym. Ma status dokładnie taki sam jak nasz - ocenia prof. Marek Żylicz, członek komisji Millera i ekspert prawa lotniczego. To zdanie kłóci się ze stanowiskiem MAK, który we wtorek sugerował mniejsze - "tylko wewnętrzne" - znaczenie polskiego dokumentu. Prof. Żylicz zarzuca MAK, że "nie była komisją niezależną" i na dodatek podczas swoich prac wiele razy naruszała międzynarodowe przepisy.

Zmarł robotnik, który spadł z Mostu Północnego

Zmarł jeden z robotników, który spadł w piątek z budowanego mostu Północnego. – Mimo licznych operacji i monitorowania stanu zdrowia nie udało się go uratować – mówi tvnwarszawa.pl Piotr Gołaszewski, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego.

Poległy Polak wrócił do ojczyzny

Po południu na lotnisku 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach wylądował samolot z ciałem polskiego żołnierza sierż. Pawła Poświata. Zginął w czwartek, 28 lipca, w wyniku eksplozji bomby, która wybuchła pod kierowanym przez niego pojazdem typu KTO Rosomak.

Zarzuty za śmiertelne potrącenie z nogą w gipsie

Lucyna M., która w poniedziałek prowadząc samochód z nogą w gipsie śmiertelnie potrąciła pieszego, usłyszała zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wbrew wcześniejszym zeznaniom 21-latka jednak nie była w ciąży.

"Oni lądowali, nie zdecydowali o odejściu"

Wszystkie braki po rosyjskiej stronie – nawet, jeśli były – „w żaden sposób nie wpłynęły na katastrofę”. Jeśli chodzi o główne tezy, raport komisji Jerzego Millera nie powiedział Rosjanom „nic nowego”. Presji na kontrolerach nie było, na pilotach owszem. Załoga TU-154 nie próbowała odejść na drugi krąg a „po prostu wylądować”. To najważniejsze tezy z konferencji MAK, która była odpowiedzią na polski raport.

Burmistrz karze za parkowanie na rowerowych ścieżkach

Ten filmik raczej nie spodoba się stołecznym kierowcom. Burmistrz Wilna w jednoznaczny sposób dał do zrozumienia co myśli o parkowaniu na ścieżkach rowerowych. Ci, którzy łamią przepisy chyba nie będą mogli liczyć na jego pobłażliwość.

Gruszczyk: Wychodzi, że jestem po stronie MAK-u

- Najważniejsza rzecz, jaka różni te dwa raporty: raport Millera i raport MAK-u, to jest stwierdzenie zawarte w dokumencie komisji Jerzego Millera, że polska załoga nie próbowała lądować, a tylko podchodziła do lądowania. Ja się z tą opinią nie zgadzam. I wychodzi tak, że jestem po stronie MAK-u - powiedział na antenie TVN24 pilot i były dowódca eskadry tupolewów 36. specpułku, płk. Stefan Gruszczyk.

Chińczycy podrobili sklep Ikei

Sklep meblowy uderzająco podobny do szwedzkiego koncernu Ikea powstał na terenie południowo-zachodnich Chin w mieście Kunming.

Krzyżowali ludzi i zwierzęta - 150 hybryd

W Wielkiej Brytanii naukowcy przez trzy lata krzyżowali ludzi ze zwierzętami. Eksperymenty były prowadzone w tajemnicy. Powstało ponad 150 międzygatunkowych hybryd. Sprawa wyszła na jaw, gdy zabrakło pieniędzy na kontynuowanie badań - pisze brytyjski "Daily Mail".

Rosyjski portal: MAK przyłapał polskich ekspertów

Rosyjskie media z wielkim zainteresowaniem śledziły konferencje MAK-u ws. polskiego raportu na temat katastrofy Tu-154. Niemal wszystkie podkreślały psychologiczny nacisk wywierany na załogę prezydenckiego samolotu. Z kolei portal vzglyad.ru stwierdził, że "MAK przyłapał polskich ekspertów z komisji Millera na łamaniu przepisów śledztwa".

Policja: pod Kopcem zatrzymaliśmy "Starucha"

Karetki, kilkadziesiąt radiowozów oraz policja w hełmach i kamizelkach. Tak zakończyły się wieczorne uroczystości na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zatrzymana została jedna osoba. Policja potwierdziła już oficjalnie, że to lider kibiców Legii Piotr S. Funkcjonariusze informują, że jest podejrzany o poważne przestępstwo kryminalne, które miał popełnić kilka godzin przed uroczystościami. W środę przesłucha go prokurator.

MAK pozostał przy swoim. Konferencja minuta po minucie

- Nie zobaczyliśmy niczego nowego w raporcie polskiej komisji - ogłosił przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow na konferencji prasowej, która była rosyjską odpowiedzią na raport komisji Jerzego Millera ws. przyczyn smoleńskiej katastrofy. Później MAK podtrzymał swoje wszystkie wnioski: lot nie był wojskowy, załoga próbowała lądować, był pośredni nacisk na załogę, kontrolerzy nie popełnili błędu. Relacja minuta po minucie w tvn24.pl.

Tajemnicza śmierć prawnika. Rosjanie spojrzą jeszcze raz

Rosyjscy śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie tajemniczej śmierci prawnika Siergieja Magnickiego. Adwokat zajmujący się m.in. walką z korupcją zmarł w listopadzie 2009 r. w więzieniu Matrosskaja Tiszyna w Moskwie. Zdaniem obrońców praw człowieka 37-letni adwokat został pobity na śmierć.

Sikorski obiecuje pomoc Afgańczykom

Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski przyleciał we wtorek do Kabulu, gdzie zapewnił o pomocy Unii Europejskiej dla Afganistanu. Powiedział też, że Polska przekaże odpowiedzialność za prowincję Ghazni, gdy władze Afganistanu będą do tego gotowe. Sikorski spotkał się we wtorek m.in. z prezydentem Hamidem Karzajem i swoim odpowiednikiem Zalmajem Rasulem.

Kruczkowski zawiesza członkostwo w PO

Piotr Kruczkowski, były prezydent Wałbrzycha, zawiesił członkostwo w PO. To efekt postępowania świdnickiej prokuratury, do której wpłynęły dwa zawiadomienia od byłego prezesa i byłego wiceprezesa dwóch różnych spółek miejskich. Zarzucają oni Kruczkowskiemu, że domagał się od nich haraczy na rzecz lokalnej organizacji Platformy.

Sikorski sprawił prezydentowi "nieprzyjemny moment"

Absolutnie nie w porę, nieprzyjemny moment - tak prezydent Bronisław Komorowski ocenił wpis szefa MSZ Radosława Sikorskiego dotyczący Powstania Warszawskiego. Zdaniem prezydenta, można prowadzić dyskusję nad sensem wybuchu Powstania, nie raniąc jego uczestników i bohaterów.

Wylały "dwie małe rzeczki". Ponad 100 interwencji

Małe na co dzień rzeczki - Bukowa i Pyszynka wylały w powiecie stalowowolskim w woj. podkarpackim. - Do wielu domów nie można dojechać. W powiecie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe - relacjonuje Reporter 24, Rafal_Baran. Tylko w ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali w regionie 111 razy.

NATO: Potrzeba więcej żołnierzy w Kosowie

- Prosimy o więcej żołnierzy. Nie potrafię określić liczby, ale to będzie jeden batalion - powiedział rzecznik sił NATO w Kosowie, Dieter Wichter. To najnowsza odsłona kryzysu w Kosowie, który wybuchł, gdy rząd w Prisztinie rozmieścił na dwóch przejściach granicznych - Jarinje i Brnjak - specjalne jednostki policji kosowskiej i kosowskich celników.