Najnowsze

Najnowsze

"Basta!", "Jesteś pajacem!". Monti mówił o szczycie UE

Protesty i okrzyki sprzeciwu towarzyszyły wystąpieniu w wyższej izby parlamentu Mario Montiego. Premier Włoch mówił o rezultatach ubiegłotygodniowego szczytu UE. A raczej próbował mówić, bo Liga Północna wywołała taką awanturę, że przewodniczący Senatu postanowił zawiesić posiedzenie.

Człowiek Roku "Time'a": Protestujący

"Protestujący od Arabskiej Wiosny, po Ateny, Wall Street i Moskwę" dostali zbiorową nagrodę "Człowieka Roku 2011" amerykańskiego tygodnika "Time". - Protesty na Bliskim Wschodzie wpłynęły na cały świat. Nie tylko obalili dyktatorów, ale rozpoczęli globalną falę sprzeciwu – uzasadnił tegoroczny wybór naczelny pisma.

Seksualna niewolnica pod ambasadą Japonii

Koreańczycy ustawili w środę pod ambasadą Japonii w Seulu naturalnych rozmiarów figurę dziewczyny, przypominającą ofiary japońskiej przemocy seksualnej i masowego, zorganizowanego stręczycielstwa w czasie II wojny światowej. Tłumy protestują przeciwko wizycie prezydenta Korei Południowej w Tokio.

Przez niewybuch ewakuowali całą komendę

Przed południem około 100 osób zostało ewakuowanych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podczas prac remontowych na dachu budynku znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Pracownicy wrócili już do pracy.

Arłukowicz: Pacjenci będą bezpieczni

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział na dzisiejszym posiedzeniu komisji zdrowia, że pacjenci nie powinni czuć się zagrożeni w związku z wprowadzaniem nowej ustawy refundacyjnej. Z kolei Naczelna Rada Aptekarska nie będzie apelowała o niepodpisywanie przez aptekarzy umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2012 rok.

Zastrzelili dwa chronione wilki. "Pomylili z jenotem"

Podczas zorganizowanego polowania w woj. zachodniopomorskim myśliwi z Belgii odstrzelili dwa dorosłe wilki. Wilk w Polsce jest objęty ochroną. Szacuje się, że na Pomorzu Zachodnim są jedynie trzy watahy wilków liczące po 5-6 sztuk. Sprawę przejęły policja i prokuratura.

Rosjanie przekazali kolejne akta ws. Smoleńska

Prokuratura generalna Rosji przekazała Polsce kopie kolejnych materiałów śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku - podał w środę ITAR-TASS, powołując się na biuro prasowe prokuratury rosyjskiej.

Kuczma nie odpowie za zabójstwo dziennikarza

Sąd kijowskiej dzielnicy Peczersk uznał za niezgodną z prawem i uchylił decyzję Prokuratury Generalnej Ukrainy o wszczęciu śledztwa przeciwko byłemu prezydentowi Leonidowi Kuczmie, oskarżanemu o doprowadzenie do śmierci dziennikarza Georgija Gongadzego.

"Rosja musi ograniczyć dostęp do internetu"

Rosja przewiduje "rozsądne" ograniczenia internetu ze względów bezpieczeństwa - zapowiedział w środę sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, były wieloletni szef FSB Nikołaj Patruszew.

Dwie 6-latki ranne w czołowym zderzeniu

Dwie 6-letnie dziewczynki zostały ranne w czołowym zderzeniu samochodów osobowych na drodze krajowej numer 40 w Starych Kotkowicach (woj. opolskie). Do wypadku doszło w środę rano. Obrażenia odniosły także dwie kobiety kierujące pojazdami - łącznie do szpitala trafiły cztery osoby

Wlekł po "zakopiance" automat. Chciał odzyskać pieniądze?

Pijany 24-letni mieszkaniec Myślenic postanowił wziąć odwet na automacie do gier, na którym przegrał pieniądze. Najpierw ukradł bratu ciężarówkę, wyrwał przy jej pomocy maszynę ze ściany i z dużą prędkością wlekł po "zakopiance". Mężczyznę zatrzymała policja.

"Polska sympatyzuje z chcącymi demokratyzować swoje kraje"

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w środę w Moskwie, że Polska, która sama walczyła o wolność, sympatyzuje z tymi, "którzy chcą demokratyzować swoje kraje". Na konferencji prasowej po rozmowach z Siergiejem Ławrowem polski minister pytany był m.in. o powyborczą sytuację w Rosji. Jeszcze w środę spotka się z przedstawicielami rosyjskiej opozycji.

"Entuzjazm, powiew świeżości" kontra "prezydencja wycofana"

"Odejście od wspólnoty na rzecz dyktatów wielkich mocarstw", "prezydencja mało ambitna, wycofana", "wystąpienie (Donalda Tuska - red.) jakby zaczynające, a nie kończące prezydencję" - takie negatywne głosy ze strony polityków polskiej opozycji dało się słyszeć w Strasburgu. Eurodeputowani komentowali wystąpienie Donalda Tuska, który podsumowywał polską prezydencję w UE.

Perła Liz Taylor sprzedana wśród braw

"La Peregrina", XVI-wieczna perła osadzona w kolii z kamieni szlachetnych, pochodząca z kolekcji biżuterii Elizabeth Taylor, została sprzedana za 11,84 mln dolarów. To światowy rekord, jeśli chodzi o ozdoby z perłą. "La Peregrina" należała niegdyś do kilku królowych Hiszpanii, można zobaczyć ją też na płótnach Velazqueza.

Amerykanie stracili kolejnego drona

Amerykańska armia straciła kolejny w ostatnim czasie samolot bezzałogowy. Dron typu MQ-9 Reaper roztrzaskał się na Seszelach na Oceanie Indyjskim. W ubiegłym tygodniu Iran przechwycił maszynę RQ-170 Sentinel, zwaną też "Bestią z Kandaharu".

Wymuszali haracz na planie serialu o mafii

Włoska policja aresztowała 28 mafiosów w wyniku operacji w rejonie Palermo - podały włoskie media. Gangsterzy z cosa nostra byli m.in. zamieszani w wymuszanie haraczu na planie popularnego serialu telewizyjnego o walce z mafią.

Egipcjanie głosują w drugiej turze

Druga tura wyborów w Egipcie. W pierwszej części głosowania znaczną większość uzyskały partie islamskie. Na skutek skomplikowanego systemu, wybory w Egipcie potrwają do połowy stycznia przyszłego roku.

Sześć staruszek zginęło w pożarze

Tragedia w Marsylii. W pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę, zginęło sześć pensjonariuszek domu spokojnej starości. Wszystkie ofiary prawdopodobnie zatruły się dymem.

Gorbaczow: "Papież o stanie wojennym: słuszna decyzja"

- Zapytałem, co Pan myśli o stanie wojennym. Papież powiedział: To była słuszna decyzja - wspomina Michaił Gorbaczow w dokumencie Ewy Ewart. W swoich publicznych wypowiedziach i pismach Jan Paweł II nigdy nie użył takich słów. Mówił za to, że "siła i powaga władzy wyraża się w dialogu, a nie w użyciu przemocy". Podkreślał, że "nie może być przelewana polska krew".

NIK o reformie Kopacz: porażka

Reformy byłej minister zdrowia Ewy Kopacz dotyczące komercjalizacji szpitali nie przyniosły zamierzonych efektów - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kolejki pacjentów nie zmniejszają się, całkowite zadłużenie służby zdrowia nie maleje, a część z poddanych przekształceniom szpitali wpada w kolejne długi.

Polscy bombiarze nie działali sami

Dwaj Polacy podkładający ładunki wybuchowe w sklepach szwedzkiej sieci meblowej IKEA w kilku miastach Europy najprawdopodobniej nie działali sami - wynika z relacji ludzi, do których dotarli reporterzy "Superwizjera" TVN. Przez niemal pół roku ścigali ich policjanci z pięciu krajów Europy Zachodniej oraz Polski.

"Walczyła o więcej Europy". Barroso chwali Polskę

Polska prezydencja była "bez żadnych wątpliwości" najlepszą w ostatnich latach - powiedział w Strasburgu lider socjaldemokratów w Parlamencie Europejskim i przyszły przewodniczący PE Martin Schulz. Wcześniej, podczas debaty podsumowującej pół roku polskiego przewodnictwa Jose Manuel Barroso mówił, że "polska prezydencja pracowała w sposób profesjonalny i z wielkim entuzjazmem". I dodał: - Polska walczyła o więcej Europy. Polską prezydencję chwalili też liderzy największych frakcji w Parlamencie Europejskim.

Napastnik z Liege zabił się strzałem w głowę

Napastnik z Liege popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę - potwierdziła dziś belgijska prokuratura. Wcześniej belgijska policja znalazła ciało kobiety w magazynie, używanym przez napastnika. To prawdopodobnie jego piąta ofiara. Wczoraj mężczyzna w centrum miasta zastrzelił cztery osoby, a potem sam się zabił.

CBA kontroluje szkołę policyjną w Szczytnie

Agenci CBA rozpoczęli kontrolę w Wyższej Szkole Policji W Szczytnie - poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński. Sprawdzane są zamówienia publiczne realizowane w latach 2008-2010. Sprawa ma związek z zatrzymaniem w październiku naczelnika wydziału inwestycji i gospodarki uczelni.

"Stoimy na rozdrożu. Przed nami bardzo poważny wybór"

Kryzys w UE i potrzeba głębokich zmian we Wspólnocie - te zagadnienia zdominowały wystąpienie Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim, mające być podsumowaniem polskiej prezydencji w UE. - Stoimy na rozdrożu. Przed nami jest bardzo poważny wybór (...) czy pójdziemy drogą wspólnotową, czy też pójdziemy drogą egoizmów narodowych i państwowych - mówił w Strasburgu premier Tusk. Zaapelował do przywódców europejskich o wzmacnianie Wspólnoty.

Na tropie "boskiej cząstki"

Co w praktyce oznacza wczorajsze stwierdzenie naukowców z CERN, że są o krok od udowodnienia istnienia tzw. "boskiej cząstki", czyli bozonu Higgsa? To, że są oni krok od potwierdzenia teorii opisującej działania wszechświata. Bez "boskiej cząstki" wyglądałby on zupełnie inaczej, z naszej perspektywy zupełnie niewyobrażalnie - cząstki byłyby pozbawione masy, a Ziemia prawdopodobnie nigdy by nie powstała.

Wywrócona ciężarówka zablokowała Warszawę

Poranny paraliż komunikacyjny na północy stolicy. Ciężarówka z podnośnikiem jadąca ul. Modlińską wywróciła się na jezdnię blokując dwa pasy ruchu w kierunku centrum. - Nikt nie został ranny - informuje policja. Obecnie ruch jest już odblokowany.

Pieniądze wezmą, ale czy nauczą jeździć?

Kurs w jednej z warszawskich szkół jazdy kosztuje 1200 zł. Jednak za 500 zł więcej można kupić wersję "przyspieszoną", pozbawionej części teoretycznej. Kursant będzie uczył się jej sam w domu - pisze dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna. Wszystko po to, by mógł zdążyć przed nowymi trudniejszymi egzaminami, które wejdą w życie w lutym.