Najnowsze

Najnowsze

Koniec 9-dniowego koszmaru na morzu

"Dostali drugie życie" - ocenia Reporter 24, który relacjonuje akcję ratunkową na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii. W czwartek włoskie służby udzieliły pomocy grupie 350 libijskich uchodźców, którzy przez dziewięć dni stłoczeni dryfowali po morzu na jednej łodzi. Jak relacjonował Polak, uciekinierom brakowało wody i jedzenia, kilka osób umarło z wyczerpania.

"Jaś Fasola" w szpitalu. Rozbił McLarena F1

Znany brytyjski aktor i komik Rowan Atkinson trafił do szpitala po tym jak rozbił swój supersamochód - kosztujący 650 tys. funtów McLaren F1 w Cambridgeshire - podały brytyjskie media.

Miedwiediew ostro o Amerykanach i Gruzinach

- Te oświadczenia Senatu są bezpodstawne. Reprezentują opinię pewnych starszych członków Senatu, którzy sympatyzują z pewnymi osobami z subiektywnych przyczyn - tak prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew skomentował niedawną uchwałę amerykańskiego Senatu, który stwierdził, że Abchazja i Osetia Południowa są "okupowane przez Federację Rosyjską".

Zdradzamy, bo chcemy "czegoś nowego"

Chęć przeżycia czegoś nowego to według Polaków najczęstsze przyczyny nawiązywania romansów przez osoby będące w stałych związkach - wynika z opublikowanego ostatnio sondażu CBOS.

Yingluck pierwszą kobietą premier

Yingluck Shinawatra, siostra przebywającego na emigracji byłego premiera Thaksina Shinawatry, zostanie pierwszą w historii Tajlandii kobietą wybraną na urząd premiera. W piątek parlament Tajlandii zatwierdził jej kandydaturę.

Pół setki strażaków w akcji. Dwóch zasłabło

Blisko 50 strażaków walczyło w nocy z ogniem, który pojawił się na poddaszu jednej z kamienic w Sosnowcu. Siedem osób, w tym dwóch strażaków zostało poszkodowanych. Ewakuowano około 20 mieszkańców budynku.

"Żałosne. Tumiwisizm jest aprobowany"

- Cywilna kontrola nad wojskiem nie istniała. A jeśli premier i prezydent wystawiają laurkę ministrowi obrony narodowej, to przesyłają sygnał, że ta bylejakość i tumiwisizm są aprobowane - takie wnioski, zdaniem Leszka Millera, wypływają z polskiego raportu o przyczynach smoleńskiej katastrofy oraz po dymisjach w MON.

Woda płynie po Czerwonej Planecie?

Po Czerwonej Planecie może płynąć woda - poinformowali naukowcy z NASA. Swoje wnioski wysnuwają na podstawie danych uzyskanych przez sondę Mars Reconnaissance wystrzeloną w 2005 roku. Zdjęcia ukazują ściany kraterów usłane licznymi "bruzdami" sugerującymi przepływ wody.

Chińczycy z bratnią wizytą

Dwa chińskie okręty wojenne przybyły z bratnią wizytą do północnokoreańskiego portu Wonsan. Była wojskowa orkiestra, okrzyki przyjaźni i obowiązkowe kwiaty pod pomnikiem Kim Ir Sena.

"Studenci nie są właścicielami tego kraju"

Studenci domagający się reform szkolnictwa wyższego starli się z policją na ulicach stolicy Chile, Santiago. Użyto gazu łzawiącego, armatek wodnych i oddziałów konnych do przełamania płonących barykad. - Studenci nie są właścicielami tego kraju - powiedział rzecznik rządu Andres Chadwick.

Podsłuchiwali też McCartney'a?

Sir Paul McCartney powiedział amerykańskim mediom, że najprawdopodobniej i on stał się ofiarą brytyjskiej afery podsłuchowej. Nie chodzi jednak tym razem o występki imperium Ruperta Murdocha, ale o innego potentata medialnego - Mirror Group.

Kto pod sobą dołki kopie, ten sam w nie wpada

Dramatyczną akcję ratunkową przeprowadzili strażacy i ratownicy na kalifornijskiej plaży. Siedemnastolatek został przysypany w trakcie kopania w piasku tunelu. Niefrasobliwego budowniczego udało się wyciągnąć.

Wszyscy policjanci podali się do dymisji

26 policjantów w miasteczku Ascension podało się do dymisji po zbrojnym ataku, w którym zginęli ich koledzy. Ascension zostało bez jakichkolwiek lokalnych stróżów prawa, więc rząd wysłał tam policję stanową i federalną - podały w czwartek władze miasta.

Od marca zginęły co najmniej dwa tysiące ludzi

Rząd syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada jest winien śmierci ponad 2 tys. osób, które zginęły w antyprezydenckich demonstracjach od połowy marca - oznajmiła sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Tony warzyw i owoców za darmo

Włoski związek rolników indywidualnych zapowiedział, że w piątek w całym kraju, na placach w miastach i na plażach w kurortach, będzie rozdawał tony warzyw i owoców. Tak rolnicy będą protestować przeciwko niskim cenom skupu i ogromnym marżom w handlu.

Prezydent na Dniach Konia

Prezydent Bronisław Komorowski będzie dziś uczestniczył w otwarciu Dni Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Prezydent objął patronatem tegoroczny 33. Narodowy Pokaz Koni Arabskich, który potrwa do niedzieli. Tego dnia po południu odbędzie się aukcja koni.

Z kim latają VIP-y na świecie? Z "elitą elit"

Prezydent, premier i inne VIP-y w Polsce mają być wożeni przez cywilne samoloty, cywilnych pilotów. To konsekwencja decyzji o rozwiązaniu 36. specpułku, który dotychczas zajmował się obsługiwaniem lotów najważniejszych osób w państwie. A jak jest w innych krajach? W Danii za transport lotniczy VIP-ów są odpowiedzialne Królewskie Siły Powietrzne, w Niemczech najważniejsi latają z pilotami cywilnymi, ale ci piloci, jak mówią specjaliści, to "elita elit".

Zrób swoją "kliszę z Powstania"

6 sierpnia odbędzie się jubileuszowa edycja "Twojej kliszy z Powstania". Gra, na którą zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego, to coś dla tych, którzy kochają starą Warszawę, fotografię i mają w sobie zmysł odkrywcy. Jak co roku ulicami stolicy przejedzie także Masa Powstańcza. By wziąć w niej udział, można zarejestrować sie jeszcze w sobotę w godzinach 13:00 -16:45. Zostało już tylko 250 miejsc.

Doda i tańce na rurze. Czyli "naciskowa" z happy endem

Prace komisji zwanej naciskową wreszcie dobiegły końca. I nadszedł czas podsumowań. - Komisja wyraża przekonanie, że jej powołanie było pożyteczne - przekonywał na ostatnim posiedzeniu komisji śledczej ds. nacisków jej przewodniczący, Andrzej Czuma (PO). Można jednak odnieść wrażenie, że nie wszyscy członkowie komisji są tego samego zdania.

"Wciąż mam koszmary". Rok od uwięzienia

Bez przesady można powiedzieć, że wszyscy trzymaliśmy za nich kciuki. I śledziliśmy bezprecedensową akcję ratunkową. To była nieprawdopodobna historia, która ściągnęła na koniec świata dziennikarzy z całego świata. Dokładnie rok temu w kopalni złota w San Jose doszło do tąpnięcia. Ponad sześćset metrów pod ziemią uwięzionych zostało 33 górników. Na ratunek czekali aż 70 dni.

Czym i dokąd polecą teraz VIP-y?

- Dla naszego personelu jest to wyróżnienie, że nasza współpraca z rządem się zacieśni - powiedział prezes PLL LOT Marcin Piróg po decyzji premiera i zapowiedzi, że przewozy samolotowe VIP-ów będą wykonywane już wyłącznie w formule cywilnej we współpracy z PLL LOT. Większość ekspertów wątpi jednak, czy LOT podoła temu zadaniu i wymieniają szereg zastrzeżeń co do tej decyzji. Podobnego zdania są politycy opozycji, którzy byli gośćmi TVN24.

"Ci ludzie łatwo znajdą pracę, a pułk trzeba budować od zera"

- Ci ludzie znajdą łatwo pracę w liniach cywilnych, a taki pułk i tak trzeba będzie stworzyć. I teraz trzeba to będzie robić od zera - tak rozwiązanie 36. specpułku ocenił były wiceszef MON Janusz Zemke z SLD. Za równie kontrowersyjne goście TVN24 uznali tak liczne dymisje w polskich Siłach Powietrznych.

Polak aresztowany w Afryce. Nie chciał dać łapówki

Maciej Pastwa, znany polski podróżnik, od czterech dni przebywa w jednym z aresztów w Republice Środkowoafrykańskiej. Pojechał on na Czarny Ląd, by brać udział w budowie studni i szkoły dla tamtejszej ludności. Został aresztowany po tym, jak odmówił zapłacenia łapówki na jednym z posterunków na trasie. Nie wiadomo, kiedy zostanie wypuszczony na wolność. W sprawę zaangażowały się polskie i kanadyjskie placówki dyplomatyczne.

Umarło już 29 tys. dzieci. Tragiczne żniwo suszy i głodu

W ciągu ostatnich trzech miesięcy głód i susza w Somalii zabiły ponad 29 tys. dzieci w wieku poniżej pięciu lat - podała Amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID). Jest to pierwsza tak precyzyjna próba oszacowania liczby zmarłych w wyniku klęski w Rogu Afryki.

Piorun zabił czterech żołnierzy

Pioruny uderzające w ziemię to nie przelewki. Przekonali się o tym kolumbijscy żołnierze patrolujący pogranicze z Wenezuelą. Błyskawica zabiła cztery osoby.

Virginia Tech odwołuje alarm

Zakończyło się przymusowe zamknięcie uczelni Virginia Tech - podała wieczorem agencja Reutera. W czwartek rano odwołano wszystkie zajęcia i nakazano pozamykać budynki kampusu, gdy na jego terenie dostrzeżono (rzekomo) uzbrojonego mężczyznę. Wcześniej amerykańska policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny. Nie udało się go znaleźć. Wciąż nie wiadomo, czy nie był to fałszywy alarm. Na uczelni, gdzie w 2007 roku doszło do masakry, nie doszło dziś do żadnych incydentów.

Zamień parasol plażowy na przeciwdeszczowy

Krótko cieszyliśmy się piękną pogodą. Jeszcze w nocy z czwartku na piątek w wielu regionach Polski niebo będzie bezchmurne, jednak nad ziemie zachodnie nadejdzie front niosący ze sobą dużo gorszą pogodę. Sprowadzi on do naszego kraju chmury, z których popada i zagrzmi.

Sikorski z afgańskim druhem wspomina walkę z ZSRR

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski spotkał się w Afganistanie z dawnym przyjacielem z czasów wojny z ZSRR Ismailem Chanem. Niegdyś przywódca mudżahedinów jest obecnie ministrem wody i energii. Obaj wspominali czasy walki z Sowietami.