Najnowsze

Najnowsze

Pingwiny uwielbiają grać na iPadzie

"Gra dla kotów" na iPada okazała się świetną rozrywką dla pingwinów. Podopieczni oceanarium "Aquarium of the Pacific" na zachodzie USA nie potrafią oderwać od niej dzioba.

Dzieci odbierane w ostateczności. Są propozycje zmian

Odebranie dziecka rodzicom powinno być ostatecznością, gdy sąd rodzinny wcześniej stosował inne środki lub gdy wymaga tego dobro dziecka - mówił minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, prezentując założenia noweli Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w tej sprawie.

Piecha o refundacji in vitro: sierotka Marysia będzie losowała?

- Czy te pary będą losowane? Jeżeli tak, to kto, sierotka Marysia będzie losowała? - pytał Bolesław Piecha z PiS o sposób wyboru par, które będą poddawane zabiegowi in vitro refundowanemu przez państwo. Poseł po raz kolejny zapowiedział, że PiS program ws. in vitro będzie chciał zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego.

Barack Obama z pierwszą wizytą w Izraelu. Zapewnia o "nierozerwalnych więziach"

Barack Obama rozpoczął dziś wizytę w Izraelu. Tel Awiw to najbliższy sojusznik Stanów Zjednoczonych, ale to dopiero pierwsza wizyta Obamy w tym kraju, od kiedy objął urząd w 2009 roku. Na lotnisku przywitali go izraelski premier Beniamin Netanjahu i prezydent Szimon Peres. W swoim przemówieniu amerykański przywódca potwierdził, że Stany Zjednoczone są gwarantem bezpieczeństwa Izraela.

"Ratownicy KGHM to mistrzowie w swojej dziedzinie"

Na pięćdziesięciu chętnych, którzy chcą zostać ratownikami KGHM, do służby przyjętych zostaje zaledwie pięciu. Przechodzą trudne i wyczerpujące testy. Nie tylko ratują górników. Likwidują m.in. skutki pożarów, awarii technicznych i ekologicznych.

Refundowane in vitro dla 15 tys. par w ciągu trzech lat

Ok. 15 tys. par będzie mogło w ciągu trzech lat skorzystać z refundacji zapłodnienia in vitro. Do programu kwalifikowane będą kobiety do 40. roku życia, finansowane będą maksymalnie trzy próby - przewiduje program zaprezentowany w środę przez Ministera Zdrowia.

Harrison Ford wraca do "Gwiezdnych wojen". "To prawie pewne"

- Tak, znów będę Hanem Solo. Nie mam jeszcze kontraktu, ale to prawie pewne - oznajmił aktor, który grał kultową postać w "Gwiezdnych wojnach". To już drugi członek oryginalnej obsady, który potwierdził swój udział w nowej trylogii filmu, po Carrie Fischer, która wcieli się ponownie w księżniczkę Leię.

Premier: mądry Polak po szkodzie. Prezydent: przekroczyliśmy nasze możliwości

Decyzja o zaangażowaniu się Polski w operację w Iraku była wyrazem solidarności w obliczu zagrożenia terroryzmem - ocenił Bronisław Komorowski. Zaznaczył jednak, że polskie możliwości przekroczyła jednoczesna obecność żołnierzy w Iraku i w Afganistanie. Z kolei premier Donald Tusk, mówiąc o udziale Polski w wojnie w Iraku, stwierdził "mądry Polak po szkodzie".

Mina-pułapka zabiła polskiego żołnierza w Afganistanie

W wybuchu miny-pułapki w Afganistanie zginął polski żołnierz, starszy szeregowy Paweł Ordyński - poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Kolejny polski żołnierz został ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Radni SP przeciwni likwidacji okien życia

Radni Solidarnej Polski chcą, by władze państwowe nie pozwoliły na likwidację okien życia. Przygotowali projekt apelu, który miałby wystosować sejmik województwa małopolskiego.

Prezydent: Sikorski dostrzegł zmiany. Premier: Dobre wystąpienie

Ważne, że szef MSZ Radosław Sikorski w swym expose odnotował istotne zmiany w polskiej polityce zagranicznej, takie jak: odchodzenie od polityki ekspedycyjnej, zmianę w relacjach z Francją i USA - ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Zdaniem premiera Donalda Tuska z kolei, Radosław Sikorski trafnie określił perspektywę polskiej polityki zagranicznej.

"Najniższe ukłony przed profesjonalizmem, odwagą i determinacją"

- Z wielką ulgą przyjęliśmy ten komunikat o niezwykle skutecznej akcji ratowników. Najniższe ukłony przed profesjonalizmem, odwagą i determinacją - mówił premier Donald Tusk chwaląc akcję ratowników w kopalni "Rudna". Słowa uznania wyraził też wcześniej minister skarbu Mikołaj Budzanowski. - Jesteśmy z was dumni - powiedział.

Niecodzienne relikty Zimnej Wojny rozrzucone po pustyniach USA

Po co w środku pustkowia kawałek asfaltu z wymalowanymi dziwnymi białymi pasami? Wyróżniające się obiekty tego rodzaju są rozrzucone po odludnych zakątkach USA, głównie na terenach wojskowych. Grupa entuzjastów dokładnie przyjrzała się znakom i opisała szerzej historię tych niecodziennych reliktów Zimnej Wojny.

Zgubiły dzieci podczas spaceru. "Sprawa została umorzona"

Policja umorzyła postępowanie sprawdzające w sprawie zagubionych dzieci z przedszkola nr 17 w Koninie. Dwójką maluchów zaopiekowała się przypadkowa osoba, która odprowadziła zguby do innej placówki. - Takie przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, w tym przypadku rodziców dzieci. Ci jednak nie złożyli wniosku - informują śledczy.

Wojewoda ostrzega przed fundacją "Maciuś"

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski podczas rozmowy w Radiu Gdańsk ostrzegał przed wspieraniem gdyńskiej fundacji "Maciuś". Poinformował też, że zwrócił się do ministra pracy i polityki społecznej o zgodę na przeprowadzenie kontroli w fundacji.

"Cypr może stać się wasalem Rosji"

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ostrzega przed dramatycznymi skutkami politycznymi ewentualnej zgody UE na to, by Rosja uratowała Cypr przed bankructwem. - Ceną takiej pomocy byłoby przekształcenie wyspy w wasala Kremla - pisze gazeta.