Najnowsze

Najnowsze

Spór o taxi. "Wysłałam sms-a"

- Ja nie podzielam tej opinii i stanowiska pana Gowina - powiedziała w Radiu ZET prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o pomysł ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który w ramach deregulacji zawodów zapowiedział likwidację egzaminu z topografii miasta dla taksówkarzy.

Kolejne lotnisko w Niemczech strajkuje

Po Frankfurcie przyszedł czas na Berlin. W piątek przez kilka godzin strajkowali pracownicy obsługi naziemnej na lotnisku Tegel. Domagają się podwyżki płac.

MSZ Białorusi: Naszym celem jest dialog z UE

- Celem Białorusi w stosunkach z Unią Europejską jest konstruktywny dialog - powiedział w piątek rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych, wyrażając przekonanie, że po osiągnięciu tego celu, powrót ambasadorów UE do Mińska będzie już tylko kwestią czasu.

Na USA leciało 2,2 tys. jądrowych rakiet. Tylko w komputerze

W czasie kampanii prezydenckiej w 2008 r. Barack Obama i Hillary Clinton zastanawiali się, do kogo najlepiej zadzwonić w Białym Domu o godz. 3:00 nad ranem, aby poinformować o poważnym zagrożeniu dla bezpieczeństwa USA lub o poważnym incydencie na świecie. Można przypuszczać, że i pani Clinton i Obama mieli na myśli informacje o kryzysie międzynarodowym, zamachu terrorystycznym, ale na pewno w 2008 r. nie przyszło im do głowy mówić o telefonie nad ranem do Białego Domu z informacją o globalnej wojnie, o III wojnie światowej, o nieuchronnej zagładzie atomowej.

Sejm: Uwolnić więźniów sumienia na Białorusi

Polski Sejm w przyjętej przez aklamację uchwale domaga się wypuszczenia na wolność więźniów sumienia na Białorusi. Posłowie apelują też do parlamentów krajów UE o aktywne działanie na rzecz białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego i procesu demokratyzacji tego kraju.

Wiceszef GiS: Aresztowaliśmy już około tonę soli

Aresztowaliśmy już ok. tonę soli. Badania, które będą znane za kilka dni, odpowiedzą czy jest szkodliwa dla zdrowia. Ufam, że nie - powiedział w TVN24 Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. Próbki soli przemysłowej trafią dziś do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach. Eksperci sprawdzą czy sól zawiera niebezpieczne substancje chemiczne.

CBŚ uderzyło w "pirotechników". Chwalili się w internecie

20 osób, w tym siedmioro nieletnich, zatrzymał Wydział do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego KGP. Akcję przeprowadzono w 20 miastach. Policja namierzyła "pirotechników" dzięki analizie portali internetowych i serwisu YouTube, gdzie chwalili się oni swoimi osiągnięciami i wymieniali informacjami nt. konstruowania ładunków wybuchowych domowej roboty.

Sami sprawdzimy, czym oddychamy

Jeśli w życie wejdą zmiany w ustawie o ochronie środowiska, każdy będzie mógł niedługo sam sprawdzić w internecie aktualne stężenie pyłów w swojej miejscowości. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska będzie podawać te dane na swojej stronie internetowej.

"Śmierdział jak zatęchły dywan"

Chcieli zobaczyć grizzly, ale czy aż z tak bliska? 14 amerykańskich turystów najadło się strachu, gdy w swoim obozowisku w Parku Narodowym Katmai na Alasce nagle zobaczyli niedźwiedzia. Ten długo obchodził i obwąchiwał ludzi. Nikomu nic nie zrobił.

Hofman: Układ PiS z PSL i rząd fachowców

- Gdyby koalicja się nie dogadała, bylibyśmy gotowi na konstruktywne wotum nieufności, rząd fachowców, być może rozmowy z Pawlakiem. Koalicja z rządem fachowców, byleby powstrzymać sięganie do kieszeni Polaków jest lepsza niż to co jest - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman, pytany o tarcia koalicyjne ws. reformy emerytalnej.

PO szykuje legalizację związków partnerskich

Prawne przywileje zastrzeżone dotąd dla małżeństw mają być dostępne także dla par, które nie zamierzają brać ślubu. Zakłada to projekt ustawy, który w połowie marca ma złożyć w Sejmie Platforma Obywatelska - pisze "Polska The Times".

Putin: Nie będę przykręcał śruby

Premier Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydować w wyborach prezydenckich w 2018 roku. Potwierdził natomiast, że w wypadku zwycięstwa w obecnych wyborach powierzy tekę szefa rządu Dmitrijowi Miedwiediewowi.

Zabili za czary. Dostaną dożywocie?

Para Kongijczyków mieszkających w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie dostanie dożywocie za zabójstwo 15-letniego chłopca. Według sprawców, nastolatek był "czarownikiem" i rzucał uroki na członków rodziny.

Skazany na 25 lat. Pomógł telefon

Niemal sześć lat po zamordowaniu młodej dziewczyny jej oprawca został skazany na 25 lat więzienia. Marek Z. wpadł w ręce policji, ponieważ po latach od zabicia Joanny dał jej telefon swojej żonie. Po zatrzymaniu przyznał się do morderstwa i wskazał gdzie zakopał ciało.

"Mam teraz ślęczeć nad tym małym obrazkiem?"

Polscy posłowie oswajają się z XXI wiekiem. Do rąk wybrańców narodu trafiły tablety, które mają zastąpić dotychczas masowo drukowane na papierze dokumenty. Jak zapewnia marszałek Ewa Kopacz, nie jest to kosztowny wydatek na zbędne luksusy. 1,5 miliona złotych wydanych na tablety ma się zwrócić podczas tej kadencji Sejmu dzięki rezygnacji z drukowania ton dokumentów, które od teraz będą dostępne w wersji cyfrowej.

"Ranna, wyczerpana, ale wolna i bezpieczna"

- Jest ranna, wyczerpana, ale bezpieczna i wolna - powiedział Nicolas Sarkozy o francuskiej dziennikarce Edith Bouvier, która w nocy z czwartku na piątek została przetransportowana z Syrii do Libanu. Bouvier ma skomplikowane złamanie kości udowej. Do Francji ma wrócić w piątek rządowym samolotem.

Japończycy spacerują w chmurach

Japończycy postawili najwyższą wieżę telewizyjną świata. Tokyo Sky Tree wraz z anteną mierzy 634 metry. Jej trzyletnia budowa kosztowała 812 mln dol.

Tajemnicze "samobójstwo" sprzed lat. Powrót sprawy

Ciało Marka Stróżyka znalazła jego partnerka. Wisiało na kablach przyczepionych do sufitu. Milicja stwierdziła samobójstwo. Świadkowie i bliscy twierdzą, że to nieprawdopodobne. Pomimo tego, sprawę błyskawiczne umorzono. Później dowody zniknęły. Świadkowie i partnerka mężczyzny twierdzą, że już w III RP byli zastraszani, gdy próbowali dociekać prawdy. W tle tajemniczej sprawy przewija się wojskowy wywiad PRL, z którym współpracował Stróżyk.

Nagie modelki pokazały buty od Louboutina

Uwielbiane przez gwiazdy szpilki od Louboutina - na deskach słynnej paryskiej rewii. Obchodzący dwudziestolecie pracy zawodowej projektant został zaproszony do współpracy przez słynny kabaret Crazy Horse. - But nałożony przez kobietę nabiera niesamowitego wyrazu, ale i zmienia jej ciało. Sprawia, że kobieta promienieje i inaczej się porusza - powiedział Christian Louboutin.

Samolot w gęstej mgle spadł na las

W lesie w pobliżu lotniska Egelsbach pod Frankfurtem nad Menem rozbił się niewielki samolot. Zginęły co najmniej trzy osoby. Policja obawia się jednak, że ofiar może być więcej.

Tajne systemy zniknęły z bazy ISAF

Dwa wojskowe samochody z tajnymi i zaawansowanymi urządzeniami do zapobiegania eksplozji przydrożnych bomb zniknęły z bazy w Kabulu. Nieznani sprawcy ukradli cenne Toyoty Land Cruisery z garaży jednostki wojskowej, która zajmuje się eskortowaniem konwojów z przedstawicielami zachodnich krajów w stolicy Afganistanu.

7 osób za  5 mln dol.

USA zapłaciły blisko pięć milionów dolarów kaucji za siedmiu swoich obywateli, którzy zostali zatrzymani i oskarżeni w Egipcie o o korzystanie z zagranicznych źródeł finansowania. Wszyscy Amerykanie, którzy pracowali dla organizacji pozarządowych, już wylecieli z kraju.

UE odetnie się od portalu Holendrów?

- Szefowie rządów mają obowiązek wyraźnie zdystansować się od antyimigracyjnej strony prawicowej partii PVV - powiedział na konferencji podczas szczytu UE szef PE Martin Schulz. Zapisu o kontrowersyjnej stronie nie ma w ostatnim projekcie wniosków ze spotkania przywódców UE.

Kolejne państwo w kolejce do Unii

Serbia oficjalnie stała się kandydatem na członka Unii Europejskiej. Po latach zabiegów kraj uzyskał ten status podczas pierwszego dnia szczytu w Brukseli. Tego samego dnia przywódcy UE dali Rumunii i Bułgarii obietnicę ws. możliwej decyzji o ich wejściu do Schengen we wrześniu.

Po cichu powstawał dokument idący dalej niż ACTA

Dane o internautach miały być gromadzone przez dostawców internetu i przekazywane bez żadnej kontroli prywatnym organizacjom. Takie zapisy zawierało porozumienie przygotowywane dyskretnie pod patronatem ministra Bogdana Zdrojewskiego. O pracach nad tymi przepisami przez przypadek dowiedział się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Interweniował stwierdzając, że dokument jest bezprawny. Prace wstrzymano.

Części reaktorów z byle czego

Jedna z kluczowych firm produkujących elementy rosyjskich reaktorów atomowych od kilku lat celowo korzystała z materiałów pośledniej jakości - twierdzi rosyjska agencja prasowa Rosbalt. Jeden z dyrektorów firmy ZiO-Podolsk, należącej do państwowego koncernu Rosatom, miał celowo kupować tańszą stal nie spełniającą standardów i inkasować "zaoszczędzone" w ten sposób pieniądze. Mężczyzna miał zostać aresztowany przez FSB.

Ciało zabitej dziennikarki trafi do polskiej ambasady?

Ciała dwójki zabitych w Hims zachodnich dziennikarzy zostały odnalezione i po badaniach DNA trafią do ambasady Polski i Francji - podały oficjalne media syryjskiego reżimu. Kilka godzin wcześniej opozycjoniści z obleganego miasta poinformowali, że cztery dni temu pochowali zwłoki Marie Colvin i Remi Ochlika w miejskim parku, ponieważ nie mogli ich dłużej przechowywać bez prądu.

Kulisy afery. Eksperci: ta sól jest groźna dla zdrowia

Do tej pory w związku z tzw. aferą solną zatrzymano pięć osób. Są one podejrzane o to, że przez kilka lat przemysłowa, niejadalna sól mogła trafiać do wędlin, chleba czy ryb. Odbiorcami były nie tylko małe i średnie firmy, ale też potentaci przemysłu spożywczego. Eksperci nie mają wątpliwości - zawarte w tzw. soli wypadowej zanieczyszczenia mogą przekształcać się w substancje rakotwórcze.