Najnowsze

Najnowsze

"Cypr może stać się wasalem Rosji"

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ostrzega przed dramatycznymi skutkami politycznymi ewentualnej zgody UE na to, by Rosja uratowała Cypr przed bankructwem. - Ceną takiej pomocy byłoby przekształcenie wyspy w wasala Kremla - pisze gazeta.

Bosacki: nie skończyłem jeszcze kariery

Choć ostatni mecz rozegrał prawie dwa lata temu, Bartosz Bosacki zaprzecza, by zawiesił ostatecznie buty na kołku. Były piłkarz reprezentacji Polski oraz podpora defensywy Lecha Poznań nie ukrywa jednak, że szanse na powrót na boisko są niewielkie.

Kwiatkowski: Polacy nie muszą wycofywać pieniędzy z banków

Polski sektor bankowy jest jednym z najbezpieczniejszych w Europie - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do zamieszania wokół opodatkowania cypryjskich depozytów. Jego zdaniem, Polacy mogą się czuć bezpiecznie i nie muszą wycofywać z banków swoich pieniędzy.

Rodman twierdzi, że zna płeć dziecka Kim Dzong Una

Dennis Rodman, który niedawno odwiedził Koreę Północną i bratał się z dyktatorem Kim Dzong Unem, ujawnił jedną z jego tajemnic. Jak powiedział w rozmowie z brytyjskim tabloidem "The Sun" emerytowany koszykarz, dyktator i jego żona Ri Sol Ju mają małą córeczkę.

Wielkopolska: jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Tuż przed godziną 6 w Wielkopolsce doszło do dwóch groźnych wypadków. Najpierw dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe zderzyły się w Stęszewie. Do podobnego wypadku doszło na poznańskim odcinku drogi krajowej nr 92. W nocy na krajowej "5" zginął pieszy.

Kwiatkowski: Polacy nie muszą wycofywać pieniędzy z banków

Polski sektor bankowy jest jednym z najbezpieczniejszych w Europie - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, odnosząc się do zamieszania wokół opodatkowania cypryjskich depozytów. Jego zdaniem, Polacy mogą się czuć bezpiecznie i nie muszą wycofywać z banków swoich pieniędzy.

Wirtualne starcie Korei? Na południu padła sieć

W Korei Południowej częściowo przestał działać internet. Przyczyną awarii ma być atak hakerski na jedną z firm telekomunikacyjnych. Zerwaniu uległa komunikacja w kilku największych krajowych stacjach telewizyjnych i bankach.

"Supermama" z bilbordu znalazła pracę

Ewa Suchodolska szukała pracy ogłaszając się na jednym z bilbordów w Gdańsku. Dzisiaj zacznie pracę w firmie zajmującej się… bilbordami. – Jestem trochę zdenerwowana, ale się cieszę – mówi kobieta.

Al-Kaida twierdzi, że ścięła francuskiego zakładnika

Al-Kaida oznajmiła, iż ścięła francuskiego zakładnika. Ma to być odwet za interwencję Francji w Mali. O egzekucji poinformowała mauretańska agencja prasowa ANI, powołując się na rzecznika terrorystów. Paryż nie potwierdza informacji.

Wybuchy w centrum Ankary. Sprawcy nieznani

Dwa ładunki wybuchowe eksplodowały we wtorek wieczorem w Ankarze. Wybuchy nastąpiły przed gmachem ministerstwa sprawiedliwości i siedzibą rządzącej w Turcji Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

Wszyscy górnicy odnalezieni. "Mogą wziąć prysznic i wracać do domów"

Szczęśliwy finał akcji ratowniczej w kopalni "Rudna". Po godz. 5 ratownikom, którzy od późnych godzin wieczornych poszukiwali 19 uwięzionych pod ziemią górników, udało się ich odnaleźć. Najpierw dotarli do 15-osobowej grupy, potem do pozostałych czterech. 18 z górników nie odniosło żadnych obrażeń, jeden miał rozciętą głowę.

Nie chcą rabatów za kłopoty dreamlinerów? "Tylko gotówka"

Linie All Nippon Airways (ANA), które są największym użytkownikiem samolotów Boeing 787 Dreamliner, nie chcą rabatów jako rekompensaty za problemy z maszynami. - Władze przewoźnika będą domagać się tylko gotówki - poinformowała agencja Reutera powołując się na anonimowe źródło, które zna strategię japońskiego przewoźnika.

Iracki hamulec. Amerykanie zmęczeni wojnami

10 lat po inwazji w Iraku społeczeństwo USA jest zmęczone wojnami, rośnie poparcie dla izolacjonizmu. Administracja USA też jest niechętna angażowaniu kraju w konflikty bliskowschodnie. Irak to hamulec dla bardziej stanowczej postawy wobec Iranu czy Syrii.

Brzeziński: Nikt już nie pamięta o udziale Polski

Prof. Zbigniew Brzeziński uważa, że na wojnie irackiej ucierpiała pozycja USA w regionie i świecie. Powstrzymuje się od krytyki Polski, bo jej udział w wojnie był uwarunkowany szerszymi interesami politycznymi. Nikt już nie pamięta o polskim udziale - ocenia.

Dziesięć polskich zmian w Iraku

Wysyłanie za granicę zwartych pododdziałów, lepszy sprzęt, zmiany w szkoleniu i prawie, przejście na armię zawodową - to zmiany, które spowodowała lub przyspieszyła misja w Iraku. Wiązała się też jednak ze śmiercią, ranami i urazami psychicznymi żołnierzy.

Dziesięć lat temu rozpoczęła się Iracka Wolność

Dziesięć lat temu, 20 marca 2003 roku, świat z zapartym tchem śledził transmitowane przez telewizje sceny z nocnego Bagdadu, na który spadły pierwsze amerykańskie i brytyjskie pociski rakietowe. Rozpoczęła się operacja Iracka Wolność.

Polskie drony

Polska dronami stoi. Kto nie wierzy, niech zajrzy do warszawskiego Muzeum Techniki. Tam budowniczowie tych bezzałogowców - starsi i młodsi, zawodowcy i amatorzy - pokazują dzieła swoich rąk i głów. To ponad 40 płatowców i śmigłowców różnej wielkości, różnego kształtu i o różnym napędzie. Wszystkie made in Poland.

Opowiedzieli o tragedii

Pierwszy raz tak długo, tak szczegółowo i tak otwarcie polscy himalaiści, którzy zdobyli Broad Peak, opowiadali o wyprawie, która przyniosła i radość, i łzy. Podczas schodzenia ze szczytu dwóch wspinaczy - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski - zginęło. W jedną stronę pogodę mieli wymarzoną, a i tak wchodzili na szczyt nie trzy - jak planowali - a pięć godzin. Potem pogoda zaczęła się mocno komplikować, zaś dwóm himalaistom zaczęło brakować sił i energii.

Zima wróciła na dobre

Obojętnie gdzie przyłoży się ucho, słychać narzekania na zimę. Mamy dość tego, że jest tak mroźna i śnieżna... W wielu miejscach przybyło kilkanaście centymetrów śniegu, na drogach zrobiło się ślisko i bardzo niebezpiecznie. I na tym nie koniec - straszą synoptycy. Zima może być aż do połowy kwietnia. Gdyby to się sprawdziło, potrzebne będą dodatkowe pieniądze na odśnieżanie dróg, więcej wydamy na ogrzewanie naszych mieszkań, dłużej będziemy walczyć z przeziębieniami, a depresja spowodowana brakiem słońca może się pogłębić.

Iracka rocznica

Mija równo dziesięć lat od wybuchu wojny, która obaliła Saddama Hussajna i w teorii wprowadziła kraj na drogę demokracji. Nie była to jednak droga łatwa, ani bezkrwawa. W irackiej misji od początku brali udział polscy żołnierze. Dla Polski był to symbol i dowód bliskich strategicznych związków ze Stanami Zjednoczonymi. Związków, które po latach jednak mocno osłabły.

Himalaje poświęcenia

Podbój Himalajów to wyczyn wielki jak te góry. Organizm ludzki na ośmiu tysiącach metrów pracuje na najwyższych obrotach, czasem nie daje rady. Mocno rozrzedzone powietrze jest śmiertelnym zagrożeniem, każdy oddech dosłownie się łapie, energii zwykle starcza na dwa, trzy kroki, a potem znowu trzeba długo odpoczywać i nabierać sił. Mały błąd może doprowadzić do niedotlenienia krwi, a stąd już prosta droga do obrzęku płuc czy mózgu. Dlatego w Himalajach tak ważne są rozwaga, dobre przygotowanie i doświadczenie.