Najnowsze

Najnowsze

Tusk dostał buciki. "Ku pamięci"

- Nie można odkładać na bok koniecznej zmiany jaką jest podniesienia wieku emerytalnego - przekonywał premier Donald Tusk polityków Solidarnej Polski podczas środowego spotkania poświęconego rządowym planom reformy emerytalnej. Spotkanie jest elementem konsultacji premiera z klubami parlamentarnymi w sprawie podniesienia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Na początek dobrej rozmowy premier dostał od Zbigniewa Ziobry dziecięce buciki.

A2 popękała od mrozów. Urzędnicy żądali złego podkładu?

- Po ostatnich mrozach na budowie A2 między Łodzią a Warszawą pojawiły się szczeliny w asfaltowej podbudowie - przyznała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jej rzeczniczka tłumaczy, takie szczeliny zdarzają się często i nie stanowią zagrożenia dla trwałości drogi. Z informacji "Superwizjera TVN" wynika jednak, że w trakcie budowy źle dobrano jeden z podkładów, na którego stosowanie przez wykonawców miała nalegać Dyrekcja.

6 zabitych po spaleniu Koranu. Karzaj apeluje o spokój

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj zaapelował w środę do rodaków o spokój po tym, gdy co najmniej sześć osób zginęło podczas protestów, do których doszło po spaleniu egzemplarzy Koranu na terenie prowadzonego przez NATO więzienia. Wcześniej w środę tłum demonstrantów wznoszących okrzyki "Śmierć Ameryce", "Śmierć Karzajowi" starł się z policjantami blokującymi dostęp do bazy Sojuszu pod Kabulem.

USA po śmierci dziennikarzy: Cyniczna brutalność reżimu

USA zdecydowanie potępiły w środę "nowy przejaw brutalności reżimu prezydenta Baszara el-Asada" w Syrii w związku ze śmiercią dwojga zagranicznych dziennikarzy. Z kolei władze w Damaszku wezwały przedstawicieli mediów nielegalnie przebywających w kraju do zgłaszania swojego pobytu.

Po śniegu nie zostanie ślad. Temperatura do 9 st. C

Koniec tygodnia będzie mokry i wietrzny - na Bałtyku przejdzie sztorm, a w górach halny. Nadal będziemy odpoczywać od mrozów, ale czeka nas mokry weekend z opadami deszczu i śniegu. Najbliższa noc będzie pochmurna, ale można liczyć też na przejaśnienia. Przelotnie popada deszcz, a na Mazurach i Podlasiu lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem.

Rosja mówi "nie" korytarzom humanitarnym

Rosja sprzeciwiła się francuskiemu pomysłowi utworzenia tzw. korytarzy humanitarnych w ogarniętej wojną domową Syrii. Wcześniej Moskwa poparła apel Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) w sprawie codziennych dwugodzinnych przerw w walkach.

"Jak trenować dziecko" wycofana z obiegu

Wydawca książek "Jak trenować dziecko" i "Mądra miłość" zdecydował w środę o wycofaniu ich z obiegu. W książkach, zdaniem rzecznika praw dziecka Marka Michalaka, znajdowały się zapisy propagujące bicie dzieci. Wydawca, choć podjął tę decyzję, nie zgadza się z RPD. Jak uważa, publikacje dotyczą wychowania dzieci "w miłości i dyscyplinie".

Bank zapłaci byłemu klientowi 20 tys. zł

Getin Noble Bank ma przeprosić swojego byłego klienta, śląskiego dziennikarza Adama Grzesika i wypłacić mu 20 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych - zdecydował Sąd Apelacyjny w Katowicach. Kilka lat temu Grzesikowi ukradziono dokumenty. Informacja o tym nie trafiła do międzybankowego rejestru, choć on sam zgłosił to Getin Noble Bankowi, w którym miał konto. Oznaczało to dla Grzesika liczne kłopoty.

"Wpłacił" pocięte gazety, wypłacił 1,5 mln euro

Najpierw przy pomocy fałszywego dowodu osobistego założył konto, a potem "wpłacił" do banku pocięty papier zamiast pieniędzy. Oszusta, który takim sposobem wyłudził ok. 1,5 mln euro, szuka policja. Mężczyzna najprawdopodobniej nie działał sam.

"Ludzie lewicy będą się przeciwstawiać przemocy"

SLD postanowił zająć się przemocą wobec kobiet. Po plakacie promującym walkę z tym problemem, Sojusz prezentuje klip, który otworzy zaplanowany na 4 marca Sejmik Kobiet Lewicy. Portal tvn24.pl pokazuje go jako pierwszy. - Zdajemy sobie sprawę z palących problemów ekonomicznych, ale chcemy też zwrócić uwagę na nasilający się problem przemocy - przekonuje szef SLD Leszek Miller.

Tusk porozmawia ze Schetyną w poniedziałek. "To trudny tydzień"

W tym tygodniu nie będzie spotkania z premierem. Odbędzie się w poniedziałek, w szerszym gronie kierownictwa Platformy - powiedział w Sejmie były wicepremier Grzegorz Schetyna. Dlaczego rozmowę przełożono? - Teraz jest trudny tydzień, bo premier rozmawia z ministrami i kierownictwami ministerstw. Rozumiem, że jest trudno w tym tygodniu znaleźć czas - tłumaczył Schetyna. Wcześniej pojawiały się informacje, że do spotkania, może połączonego z kolacją, dojdzie w środę.

Londyn skończy z okupacją oburzonych

Wygląda na to, że okupacja prowadzona przez "antykapitalistów" koło katedry św. Pawła w Londynie nieuchronnie zbliża się do końca. W środę brytyjski sąd apelacyjny odrzucił apelację ruchu Okupuj Londyńską Giełdę (OccupyLSX) od decyzji poprzedniej instancji, nakazującej likwidację obozu namiotowego.

Aktor spadł ze schodów czy został zepchnięty? Jest nagranie

Tuż przed tym, jak Alan Andersz spadł ze schodów, razem z nim przed klubem było jeszcze kilka osób. Grupa zachowywała się spokojnie. - Widać to na nagraniu, którym dysponuje już policja. Monitoring zarejestrował całą sytuację. Policja nie powinna mieć wątpliwości, jak zinterpretować nagranie - zapewnia tvnwarszawa.pl osoba, która widziała film.

Rostowski: Jest lepiej, niż myśleliśmy

- Sytuacja budżetu jest obecnie dużo lepsza niż w grudniu, kiedy były przyjmowane założenia do projektu. Wtedy zdecydowaliśmy się na ten środkowy wariant, który zakładał wzrost PKB o 2,5 proc., ale obawy wtedy były dużo większe - mówił podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem minister finansów Jacek Rostowski. Szef rządu rozpoczął w czwartek spotkania ze swoimi ministrami mającymi być podsumowaniem 100 dni nowego rządu.

Tusk o Pawlaku: Kompletnie nie wiem, o co mu chodzi

- Poproszę pana premiera Pawlaka o wyjaśnienie, skąd u niego ten nagły brak zaufania do ZUS - zapowiedział w środę premier Donald Tusk na konferencji prasowej. To pokłosie wypowiedzi wicepremiera, który mówił przed kilkoma dniami, że nie bardzo wierzy w państwowe emerytury. Premier spotka się z Pawlakiem w czwartek o godz. 9. Mają rozmawiać m.in. o wydłużeniu wieku emerytalnego. Według szefa ludowców w koalicji "jest dobra atmosfera, żeby znaleźć kompromis" w tej sprawie.

"Francja jest zdeterminowana, by zakończyć dzikie represje"

Po najnowszym, krwawym ostrzale syryjskiego Hims, w którym zginęli m.in. zachodni dziennikarze, Francja wezwała reżim Baszara el-Asada, by niezwłocznie wstrzymał ataki na miasto i zapewnił bezpieczny dostęp pomocy medycznej dla ofiar ostrzału.

Sikorski podsumował swoje osiągnięcia

Szef MSZ Radosław Sikorski ocenił na konferencji prasowej, że polska prezydencja wypracowała naszemu krajowi "status jednego z sześciu większych krajów, na którego zdanie orientują się inni". Mówił też o "dojrzałych i przyjacielskich" relacjach z USA.

Obama czuje bluesa i śpiewa o Chicago

Obama wyraźnie czuje bluesa. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaśpiewał ponadczasowe "Sweet Home Chicago" podczas wieczoru bluesa w Białym Domu. Na scenie gościli m.in. legendarny BB King i Mick Jagger.

Resort cyfryzacji odpowiada na pytania internautów ws. ACTA

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opublikowało na swoich stronach pierwszą część odpowiedzi na pytania zgłoszone przez internet w czasie debaty o ACTA 6 lutego. Internauci napisali wtedy ok. 6 tys. komentarzy i opinii, w tym ponad tysiąc samych pytań.

Katolicy sypią głowy popiołem

Kościół katolicki obchodzi dzisiaj Środę Popielcową, która rozpoczyna trwający 40 dni okres Wielkiego Postu. Dla wiernych jest on wezwaniem do pokuty i przemiany życia, tj. wewnętrznego nawrócenia. Z okazji rozpoczęcia Wielkiego Postu, na niektórych stacjach metra oraz w wybranych parafiach w Warszawie jest rozdawana darmowa gazeta pt. "Niecodziennik".

"Wierzyła, że dziennikarstwo może ukrócić ekscesy reżimów"

- Marie była niezwykłą postacią w życiu "Sunday Times", kierowała się pasją w opisywaniu wojen, wierząc, że to, co robiła, było ważne - tymi słowami John Witherow, redaktor naczelny gazety, w której pracowała Amerykanka Marie Colvin, skomentował doniesienia o jej śmierci. Colvin i Francuz Remi Ochlik, laureat tegorocznego konkursu World Press Photo, zginęli w oblężonej przez wojska rządowej dzielnicy Hims, Bab Amro. Colvin jeszcze wczoraj relacjonowała tragiczną sytuację w syryjskim mieście.

10 i pół roku więzienia za zabicie księdza

Zabił księdza, ukradł mu 500 zł i złoty łańcuszek. W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał za to Eryka B. na 10 i pół roku więzienia. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Moskwa ostrzega Izrael i "obawia się" o bazę USA

Rosja obawia się, że baza amerykańska w Kirgistanie, która służy jako wsparcie operacji w Afganistanie, może zostać wykorzystana w potencjalnym konflikcie z Iranem. Taką opinię wyraził oficjalny przedstawiciel rosyjskiego MSZ Aleksandr Łukaszewicz. Jednocześnie Moskwa wyraźnie ostrzegła Izrael, aby nie atakował Iranu, ponieważ będzie to miało "katastroficzne konsekwencje" dla regionu.

"Spotykamy się, żeby się wyspowiadać"

Spotykamy się, żeby się wyspowiadać - tak premier Donald Tusk zaczął konferencję prasową, na której omawiał swoje spotkania z szefem MSZ i ministrem finansów. Ze strony szefa rządu nie padły jednak żadne krytyczne słowa pod adresem Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego. - Bardzo wysoko oceniam trzy miesiące pracy ich resortów - powiedział premier, który rozpoczął przegląd resortów po 100 dniach działania rządu PO-PSL.

Wymieniali posadzkę, odkryli krypty

130 monet z czasów Kazimierza Wielkiego wykopali archeolodzy podczas prac remontowych w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym. W trakcie przygotowań do wymiany posadzki odkryto także krypty z trumnami oraz pozostałości po dawnych świątyniach. Najwcześniejsze mogą pochodzić z 1325 roku. O znalezisku poinformował nas internauta @Wiktor, który zamieścił zdjęcia wnętrza, w którym dokonano archeologicznego odkrycia.

"Naciski, sankcje i zabójstwa nie wydadzą owoców"

Po tym jak Iran odmówił dostępu inspektorom Międzynarodowej Agencja Energii Atomowej do zakładów nuklearnych w Parchi, a MAEA wyraziła z tego powodu rozczarowanie, Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei oświadczył, że Teheran z programu atomowego wycofać się nie zamierza.

Fundacja rapera: pół miliona dolarów kosztów, zero datków

Działalność charytatywna może być świetnym źródłem pozytywnego PR, co skrzętnie wykorzystuję różnego rodzaju celebryci. Swój fundusz dobroczynny założył między innymi amerykański raper Kanye West. Jak wykazała analiza udostępnionych dokumentów podatkowych z 2010 roku, Kanye West Foundation wydała na własne potrzeby, głównie pensje, 575 tysięcy dolarów. Na cele dobroczynne wydano zero dolarów.

Znany lobbysta odpowie za unikanie podatków

Do 10 lat więzienia grozi znanemu lobbyście Markowi D. oraz jego pełnomocnikowi Krzysztofowi P. za nielegalne unikanie opodatkowania pieniędzy, uzyskanych w związku z prywatyzacją Polskich Hut Stali. Pomagającemu im bankowcowi Peterowi V. może grozić do 15 lat więzienia.