Najnowsze

Najnowsze

Co zgubiło Legię? "Myśleliśmy, że wygramy spokojnie"

Choć Legia prowadziła z Wisłą już 2:0, a krakowianie grali w dziesiątkę, mecz zakończył się podziałem punktów. Miroslav Radović, pomocnik mistrzów Polski, przyznał, że legionistów zgubił brak koncentracji w drugiej połowie spotkania. - Co powiedzieć po takim meczu? Dla nas chyba mecz się skończył w pierwszej połowie. Myśleliśmy, że wygramy spokojnie - przyznał ze smutkiem "Rado".

Przyszli eksmitować łodzianina, znaleźli szkielet

Szokującego odkrycia dokonał komornik, który próbował eksmitować 60-letniego lokatora z centrum Łodzi. W łóżku leżał szkielet. Na razie nie wiadomo, czy to szczątki zalegającego z opłatami mężczyzny. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura. Jako pierwszy o sprawie poinformował "Ekspress Ilustrowany".

Wyniki referendum: 96,8 proc. za przyłączeniem Krymu do Rosji

96,8 proc. uczestników niedzielnego referendum na Krymie, uznawanego za nielegalne przez ukraińskie władze, opowiedziało się za przyłączeniem Krymu do Rosji - oświadczył szef komisji Rady Najwyższej Krymu ds. referendum Michaił Małyszew. Frekwencja wyniosła 83,1 proc.

Ryzykowne manewry i taranowanie. Amerykanie mają doświadczenia spod Krymu

Obecna wizyta amerykańskiego niszczyciela na Morzu Czarnym nie jest niczym niezwykłym. Jednostki US Navy wpływają tam regularnie od wielu dekad, ale współczesne rejsy są jednak bardzo spokojne. Te z okresu zimnej wojny obfitowały w ostre spotkania z Flotą Czarnomorską. W 1988 roku doszło nawet do taranowania Amerykanów.

Loża prasowa 16.03.2014

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza), Daniel Passent (Polityka), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Piotr Skwieciński (W Sieci). Publicyści rozmawiali o polityce zagranicznej polskiego rządu w kontekście pseudo-referendum na Krymie, o listach Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, politycznej wolcie Michała Kamińskiego i powrocie Marka Sawickiego na stanowisko ministra rolnictwa.

Loża prasowa 09.03.2014

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Andrzej Talaga (publicysta, Warsaw Enterprise Institute), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Michał Broniatowski (współzałożyciel ukraińskiej telewizji Espreso.tv) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści rozmawiali o sytuacji na Ukrainie.

"Rosja to stacja benzynowa przebrana za państwo"

- Rosja to stacja benzynowa przebrana za państwo. Jest skorumpowana, rządzą nią złodzieje, jej gospodarka opiera się tylko na ropie i gazie - powiedział w niedzielę w CNN republikański senator John McCain, argumentując w ten sposób potrzebę wprowadzenia przeciwko niej sankcji ekonomicznych.

Czeski "Respekt": Sikorski nowym liderem Europy

"Nowym liderem Europy", który zmienia europejską politykę i historię, nazywa polskiego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego czeski tygodnik "Respekt" w swym najnowszym poniedziałkowym numerze.

Japonia nie uznaje wyników referendum na Krymie

Rząd Japonii oświadczył, że nie uznaje wyników referendum na Krymie i wezwał Rosję, by nie anektowała regionu, gdzie w niedzielę odbyło się głosowanie w sprawie secesji od Ukrainy i przyłączenia się do Federacji Rosyjskiej.

Najpierw Netanjahu, teraz Abbas. Obama przyjmuje w Białym Domu

Prezydent USA Barack Obama przyjmie dziś prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa. Przywódcy spotykają się w sytuacji, gdy wzrost napięcia w Gazie coraz bardziej oddala ramowe porozumienie palestyńsko-izraelskie w sprawie procesu pokojowego. Dyplomacja amerykańska zakładała, że zostanie osiągnięte w kwietniu tego roku.

Kim Dzong Un znowu prowokuje. Odpalił kolejne rakiety

USA wezwały w niedzielę Koreę Północną do powstrzymania się od prowokacyjnych działań, po tym jak pojawiły się doniesienia o odpaleniu przez Pjongjang 10 pocisków krótkiego zasięgu ze wschodniej części Półwyspu Koreańskiego w kierunku morza.

Kliczko wzywa Zachód do nałożenia sankcji na Rosję

Szef opozycyjnej partii ukraińskiej UDAR Witalij Kliczko wezwał Zachód na łamach niemieckiej gazety "Bild" do sankcji przeciwko Rosji w odpowiedzi na przeprowadzone w niedzielę referendum na Krymie, w którym większość poparła przyłączenie półwyspu do Rosji.

Rosja uznaje Krym za "suwerenne i niepodległe państwo"

Władimir Putin podpisał dekret, na mocy którego Rosja uznała Krym za suwerenne państwo - podała agencja Ria Novosti. W reakcji na referendum na Krymie Moskwa jest jednoznacznie krytykowane przez UE i USA. Bruksela i Waszyngton zadecydowały o wprowadzeniu ograniczonych sankcji.

Paleta barw

Zbigniew Ziobro widzi przyszłość Ukrainy i Krymu w wielu barwach, głównie ciemno szarych.

"Niech ziemia płonie pod nogami okupanta. Niech zachłyśnie się swoją krwią"

- Niech ziemia płonie pod nogami okupanta i niech zachłyśnie się swoją krwią, gdy śmie wkroczyć na nasze terytorium - oświadczył w niedzielę lider Prawego Sektora, stowarzyszenia ukraińskich organizacji nacjonalistycznych. Zapowiedział, że w przypadku agresji Rosji na terytorium Ukrainy zostaną zniszczone gazociągi, którymi Rosjanie transportują swoją ropę naftową i gaz na Zachód.

Europa nie uznaje referendum na Krymie. "Farsa", "pseudokonsultacja"

- UE nie uzna niedzielnego referendum na Krymie - oświadczyli przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy i szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso. Podobną opinię wyraził przewodniczący PE Martin Schulz. Szwedzkie MSZ oświadcza, że "tzw. referendum na Krymie" jest sprzeczne z ukraińską konstytucją, natomiast francuskie podkreśla, że "głosowaniu towarzyszyło zagrożenie siłą militarną ze strony Rosji", a Wielka Brytania wzywa do zdecydowanej reakcji - to pierwsze, europjskie komentarze do wyników po referendum na Krymie.