Najnowsze

Najnowsze

Tak się bawi Warszawa! Mistrzowska feta Legii

Porażka z chorzowskim Ruchem ani trochę nie zakłóciła mistrzowskiej fety Legii. Podopieczni Henninga Berga przejechali przez stolicę odkrytym autokarem, a punktem kulminacyjnym było świętowanie tytułu wraz z kibicami na Starówce. Zobaczcie, jak celebrowanie sukcesu wyglądało z perspektywy piłkarzy Legii.

Król poparł wojskowych. Pucz to już tradycja w Tajlandii

Dowódca tajlandzkiej armii, generał Prayuth Chan-ocha, otrzymał formalne poparcie króla Bhumibola Adulyadeja jako przywódca rządzącej rady wojskowej. Oznacza to, że formalnie dokonał się wojskowy pucz, które Tajlandii przytrafiają się średnio raz na dekadę.

"Szok i trzęsienie ziemi". Le Pen zmobilizowała zwolenników

Zwycięstwo skrajnie prawicowego Frontu Narodowego (FN) w eurowyborach to trzęsienie ziemi na scenie politycznej we Francji - pisze w poniedziałek "Le Figaro", wskazując na "historyczną klęskę" socjalistów na czele z prezydentem Francois Hollande'em.

Polska pierwszym krajem, który odwiedzi Poroszenko. Spotka Obamę

Swoją pierwszą zagraniczną wizytę w charakterze prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko złoży już w przyszłym tygodniu w Polsce. Prezydent Bronisław Komorowski zaprosił go na obchody Święta Wolności 3-4 czerwca. Poroszenko ze swej strony już wcześniej deklarował, że chce pojechać do Polski w pierwszej kolejności.

Niedosyt w Bydgoszczy. "Straciliśmy szanse na podium"

Podział punktów w spotkaniu z Lechią Gdańsk sprawił, że piłkarze bydgoskiego Zawiszy definitywnie stracili szanse na zajęcie miejsca na podium. - Jest niedosyt, bo chcieliśmy tym kibicom, którzy tutaj się zjawili, dać trochę radości. W czołówce jest duży ścisk i takie zwycięstwo mogłoby nas pchnąć nawet do walki o trzecie miejsce. Straciliśmy punkty, Ruch wygrał i nie ma już możliwości grania o podium - powiedział Jakub Wójcicki.

Eurosceptycy będą głośniejsi, ale realnie wciąż bez znaczenia

Dania, Francja, Grecja i Wielka Brytania - w tych krajach partie eurosceptyczne wygrały wybory do Parlamentu Europejskiego. W kilku innych zdobyły pojedyncze miejsca. Łącznie eurosceptycy będą mieli około stu mandatów, ale według zapowiedzi nie stworzą wspólnego frontu, lecz podzielą się na mniejsze frakcje. Ich głos będzie bardziej słyszalny, ale UE z drogi integracji nie zawrócą.

Lechia wciąż wierzy w puchary. "Będziemy walczyć do upadłego"

Bezbramkowy remis w niedzielnym meczu z Zawiszą Bydgoszcz sprawił, że Lechia Gdańsk ma już tylko matematyczne szanse na grę w europejskich pucharach. I choć gdańszczanie na dwie kolejki przed końcem sezonu tracą do Ruchu aż pięć punktów, nie tracą wiary w zakończenie rozgrywek na podium. - Przyjechaliśmy tutaj z myślą, żeby wygrać i przedłużyć szanse na puchary. Nie udało się, ale mamy jeszcze dwa mecze i będziemy walczyć do upadłego - powiedział Piotr Wiśniewski.

Berg chwali charakter, zaangażowanie i... Jana Urbana

Henning Berg, szkoleniowiec warszawskiej Legii, zaznaczył po spotkaniu z chorzowskim Ruchem, że o triumfie stołecznych w T-Mobile Ekstraklasie zdecydowały przede wszystkim zaangażowanie i charakter. Norweg podkreślił również, że tytuł jest także zasługą Jana Urbana, jego poprzednika, który stworzył fundamenty silnej Legii.

Bohaterska kotka wciąż bezkonkurencyjna. Wybraliście wideo tygodnia

Bohaterska kotka rozpoczynająca mecz baseballowy podbiła wasze serca zdobywając ponad 60 proc. waszych głosów w ankiecie. Drugie miejsce przypadło w udziale bohaterom z Chin, którzy złapali lecące z okna dziecko. Na trzecim miejscu ex aequo wideo mężczyzny, który wpadł w lodową szczelinę oraz niedźwiedź "pole dance".

Sieroty po Janukowyczu i "faszyści" przegrali z kretesem

Nacjonaliści to zupełny margines - ten wniosek sam się nasuwa po niedzielnych wyborach prezydenta Ukrainy. Dwaj najbardziej znani liderzy skrajnej prawicy - Ołeh Tiahnybok i Dmytro Jarosz - dostali w sumie niecałe dwa procent głosów. Ciężką klęskę ponieśli też kandydaci dwóch partii, które były w koalicji rządzącej za czasów Wiktora Janukowycza - łącznie zdobyli niecałe pięć procent.

Przeciwnicy igrzysk świętują sukces

Wynik referendum nie pozostawia wątpliwości - Kraków nie chce być gospodarzem igrzysk olimpijskich: - Wiedzieliśmy, że tak będzie. Bez sondaży potrafiliśmy ocenić, że 70% mieszkańców nie chce tej imprezy - cieszy się Tomasz Leśniak z inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom.

Gazeta rządu Rosji krytykuje "dziwną dyskusję" o pochówku Jaruzelskiego

"Pan Generał", "komunista i demokrata" - tak o Wojciechu Jaruzelskim piszą w tytułach rosyjskie gazety. Prasowy organ rządu "Rossijskaja Gazieta" krytykuje polskie media za dyskusję o miejscu pochówku byłego dyktatora, a wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda" podkreśla, że Jaruzelski wraz z Lechem Wałęsą byli ojcami założycielami współczesnej Polski.

Chadecja zwycięża, ale przybyło eurosceptyków. Frekwencja 43,09 proc.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyli chadecy, zdobywając 28,23 proc. głosów i 212 miejsc. Na drugim miejscu uplasowali się socjaldemokraci (185 miejsc) - to wyniki głosowania po kolejnej aktualizacji. W nowym europarlamencie zasiądzie wielu eurosceptyków. 27 maja przywódcy UE mają spotkać się w Brukseli na nieformalnym szczycie, by omówić wyniki wyborów. W lipcu na sesji inauguracyjnej posłowie wybiorą szefa PE, a na kolejnej zagłosują ws. szefa Komisji Europejskiej.

Wynik referendum jednoznaczny: Kraków nie chce igrzysk

Blisko 3/4 krakowian nie chce igrzysk w swoim mieście - wynika z referendum lokalnego, do którego poszło prawie 36 procent wyborców. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski poinformował już, że miasto wycofa swoją kandydaturę. Nie zdarzyło się jeszcze, by MKOl poważnie traktował starania miasta, którego mieszkańcy są przeciwnikami organizacji imprezy.

PiS wzięło wsie. PO najlepsza w największych miastach

Prawie połowa wszystkich wyborców z największych miast zagłosowała w niedzielnych wyborach na kandydatów Platformy Obywatelskiej - wynika z sondażu late poll IPSOS dla TVN24. Prawo i Sprawiedliwość najwięcej swoich zwolenników miało we wsiach i miastach do 50 tys. mieszkańców.

Wierny jak wyborca PiS albo ze skrajności w skrajność, czyli zamiana Palikota na Korwin-Mikkego

Sondażowe wyniki late poll IPSOS dla TVN24 przynoszą ciekawe informacje na temat tego, jak zmieniały się upodobania wyborców od ostatnich wyborów parlamentarnych w 2011 r. Okazuje się, że żadna partia nie może liczyć na tak "żelazny" elektorat jak PiS oraz, że części polskich wyborców zadziwiająco łatwo przyszło przeniesienie poparcia z jednej skrajności na drugą - Janusz Korwin-Mikke odebrał wiele głosów Januszowi Palikotowi.

Holenderska skrajna prawica ostatecznie z czterema mandatami

Eurosceptyczna Partia na rzecz Wolności (PVV) zajęła trzecie miejsce w czwartkowych wyborach do Parlamentu Europejskiego w Holandii. Z rezultatów opublikowanych w niedzielę wieczorem wynika, że zdobyła 13,2 proc. głosów i cztery mandaty do PE.