Najnowsze

Najnowsze

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA po słowach Sikorskiego o "szkodliwym sojuszu"

USA i Polskę łączy niewiarygodnie silny sojusz, oparty na wspólnych wartościach - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, poproszona przez reportera "Faktów" Marcina Wronę o komentarz do ujawnionych przez "Wprost" nagrań z wypowiedzią szefa MSZ Radosław Sikorskiego. Kwestii "szkodliwości" sojuszu Waszyngtonu z Warszawą nie chciała komentować.

Udzielił pożyczki i własnoręcznie wyrzucił 86-letnią kobietę na bruk

Od prywatnego przedsiębiorcy wzięła pożyczkę pod zastaw mieszkania - 35 tys. złotych. Choć spłaciła już ponad połowę tej kwoty, mężczyzna kilka dni temu wyrzucił ją na bruk. 86-letnia Wanda Nowak mieszkająca we Wrocławiu straciła swój dobytek z powodu zapisu w umowie umożliwiającego zajęcie jej mieszkania już dwa tygodnie po pierwszej zwłoce w niepłaceniu rat.

Potężne trzęsienie ziemi w "pierścieniu ognia". "Uderzyło w Ziemię jak dzwon"

Bardzo silne trzęsienie ziemi o sile 8 stopni w skali Richtera wystąpiło w poniedziałek u wybrzeży położonego na zachód od Alaski Archipelagu Aleutów - poinformował amerykański instytut geosejsmiczny USGS. Tuż po nim miało miejsce kilkanaście silnych wstrząsów wtórnych. - Sejsmolodzy będą je odczytywali na całym świecie przez kolejną dobę - opisali siłę trzęsienia specjaliści.

Trzy nowe zawiadomienia ws. podsłuchów

Do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga trafiło już łącznie pięć zawiadomień ws. podsłuchów rozmów, upublicznionych przez "Wprost". W poniedziałek zawiadomienia do prokuratury skierowali: szef MSZ Radosław Sikorski, b. minister finansów Jacek Rostowski i prezes NBP Marek Belka.

"Platforma czuje odpowiedzialność za państwo". Klub "stoi murem" za premierem

- Wszystko jest jasne dla członków klubu. Platforma czuje odpowiedzialność za państwo i udziela poparcia premierowi i rządowi - powiedział w poniedziałek późnym wieczorem w Sejmie wiceszef PO Cezary Grabarczyk, tuż po wyjściu z zebrania swojego klubu. W posiedzeniu uczestniczył premier Donald Tusk, a tematem spotkania była przede wszystkim sytuacja, powstała po opublikowaniu przez "Wprost" nagrań z podsłuchów rozmów polityków, w tym ministrów.

Piechociński po spotkaniu z prezydentem: może dojść do korekty składu rządu

- Kto wie, czy nie dojdzie do bardzo głębokiej korekty składu personalnego rządu - powiedział Janusz Piechociński po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Zdaniem szefa PSL, po ujawnieniu nielegalnych nagrań polityków, mamy do czynienia z "poważnym kryzysem polityki". - Oczekujemy od premiera i rządu szybkiego wyjaśnienia sprawy - mówił. W poniedziałek wieczorem poinformował, że we wtorek dojdzie do spotkania koalicyjnego PSL-PO.

Tusk jak Rajoy? Tak historia zakpiła z polskich polityków

Historia potrafi być wyjątkowo złośliwa. W nagranej rozmowie Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza pojawia się wątek tego, jak hiszpański premier Mariano Rajoy świetnie poradził sobie z aferą w 2013 roku. Politycy zastanawiali się, co by się stało w podobnej sytuacji w Polsce. Paradoksalnie teraz Donald Tusk tłumaczył się ze "swojej" afery na wspólnej konferencji... właśnie z Rajoyem.

"Wprost" publikuje rozmowę Grasia z Krawcem

"Wprost" opublikował w poniedziałek wieczorem zapis rozmowy byłego rzecznika rządu Pawła Grasia z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Rozmowa trwa ponad 50 minut. Jak poinformował tygodnik, wycięto z niej fragmenty dot. spraw osobistych. - Myślał, że sobie przyjdzie i stanie, kur**, w tej apaszce z papieroskiem i będzie OK. To teraz, kur**, się skończyło - mówi Paweł Graś o obecnym szefie MSW Bartłomieju Sienkiewiczu. Graś i Krawiec martwią się trudną sytuacją PO i zastanawiają nad tym, co będzie, gdy po nich przyjdą "oszołomy". Polityczną rzeczywistość w Polsce widzą jako "syf i folklor".

Zamienią uliczkę w dojazd do galerii handlowej. Mieszkańcy protestują

23 czerwca ruszyła budowa centrum handlowego Łacina w Poznaniu. Drogą dojazdową do galerii ma być spokojna dotąd uliczka Milczańska, która zostanie poszerzona. Wycięte zostaną okoliczne drzewa. Taki obórt spraw oburza mieszkańców, którzy postanowili zaprotestować. "Nie zmuszajcie nas do blokowania drogi" - napisali na jednym z transparentów.

ABW sprawdzi, czy nagrania "Wprost" były montowane

Prokuratura przekazała Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nagrania rozmów opublikowane przez tygodnik "Wprost". - Sprawdzimy, czy nie były poprzycinane i montowane - mówi portalowi tvn24.pl Maciej Karczyński, rzecznik Agencji.

Palikot: 900 godzin taśm. Wszyscy w państwie zostali nagrani?

- Jeżeli prawdą jest, że nagranych jest kilka tysięcy takich rozmów, 900 godzin taśm, to znaczy, że wszyscy ludzie w państwie, pełniący wysokie funkcje, zostali nagrani. To jest coś niebywałego - powiedział w "Faktach po Faktach" Janusz Palikot, szef Twojego Ruchu. Ocenił, że już sam fakt nagrania powinien zmusić rząd do dymisji.

MSW potwierdza, że Latkowski chciał się spotkać z Sienkiewiczem

Redaktor naczelny "Wprost" chciał spotkać się z ministrem Bartłomiejem Sienkiewiczem przed publikacją nagrań podsłuchanych rozmów, jednak szef MSW odrzucił tę propozycję z uwagi na to, że nagrania były przypuszczalnie nielegalne - oświadczył rzecznik MSW Paweł Majcher.

Gdynia będzie miała "supertoaletę". Z leżakami i stojakami na rowery

240 projektów rywalizowało w konkursie na nowoczesną toaletę, która stanie przy gdyńskim Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Wygrał pomysł Grzegorza Ostrowskiego i Karola Sabalczyka. Architekci z Gliwic przygotowali koncepcję, zgodnie z którą budynek może pełnić także funkcję wypoczynkową. Do spłukiwania toalet ma być wykorzystywana zbierana na dachu deszczówka.

Gdynia buduje Centrum Filmowe. Szklana fasada, trawnik na dachu

W Gdyni wmurowano kamień węgielny pod budowę Gdyńskiego Centrum Filmowego – miejsca, które połączy świat twóców i widzów kina. Obiekt powstanie w centrum miasta, w pobliżu Teatru Muzycznego. Znajdzie się w nim m.in. siedziba Gdyńskiej Szkoły Filmowej i biura Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Gmina sama odbiera śmieci. Urzędnicy ją ukarali

10 tysięcy złotych kary będzie musiała zapłacić gmina Czorsztyn za brak przetargu na wywóz śmieci. Główny Inspektor Ochrony Środowiska podtrzymał karę, jaką nałożył jego małopolski przedstawiciel. Gmina nie ogłosiła przetargu, bo wcześniej - dzięki dotacji - sama zorganizowała system zbiórki śmieci.

Koniec śledztwa ws. zestrzelenia polskiego samolotu. IPN: rozkaz dał Jaruzelski

Instytut Pamięci Narodowej umorzył śledztwo w sprawie zestrzelenia polskiego samolotu przez czechosłowackie myśliwce w 1975 roku. Zginął wówczas próbujący uciec na Zachód Dionizy Bielański. Jak ustalono "w sposób bezsporny", ogień otworzono na polecenie Wojciecha Jaruzelskiego. W związku z jego śmiercią sprawę zamknięto.

Sejm: w środę informacja rządu ws. podsłuchów

Posłowie wysłuchają w środę informacji rządu nt. ujawnionych przez "Wprost" nagrań podsłuchanych rozmów polityków - zdecydowało w poniedziałek Prezydium Sejmu. Poinformował o tym wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk (PO).

Urodziła martwe dziecko, obwinia szpital. Prokuratura bada sprawę

Ordynator szpitala w Nowym Sączu zaprzecza słowom kobiety, która twierdzi, że nie przyjęto jej na obserwację, przez co straciła dziecko w 9. miesiącu ciąży. Rodzina 31-latki złożyła powiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, a ta zapowiada już wszczęcie śledztwa.

Chcieli wyłudzić 10 tys. złotych. Zareagowała pracownica banku

Czujność pracownicy banku w Łodzi pozwoliła na złapanie dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść 62-latce 10 tysięcy złotych. Podając się za policjantów zażądali, aby kobieta wypłaciła z banku pieniądze, ponieważ chcą porównać je z tymi, które wcześniej zabezpieczyli. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.