Najnowsze

Najnowsze

"Ten mecz pokazuje, że wylane krew, pot i łzy się opłacają. O to chodzi w futbolu"

Górnik Zabrze pokonał po niezwykle emocjonującym spotkaniu Śląsk Wrocław 3:2 w meczu 12. kolejki Ekstraklasy. Podopieczni Adama Nawałki jeszcze w 91. minucie gry przegrywali 1:2, a mimo to byli w stanie przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. - Ten mecz pokazuje, że wylane krew, pot i łzy się opłacają. O to chodzi w futbolu - powiedział po spotkaniu szkoleniowiec zabrzan.

"Przepełniona życiem" wizytówka miasta. Historia ulicy Świdnickiej

Dawna wizytówka miasta i jedna z najstarszych jego ulic. Świdnicka - najpierw wyznaczała granice Wrocławia, później, dzięki piętnastu domom towarowym, była centrum handlu. Tu w restauracjach i kawiarniach zbierali się najzamożniejsi wrocławianie chłonący wielkomiejską atmosferę tego miejsca.

"Takiego scenariusza nie wymyśliłby sam Hitchcock"

To było coś niesamowitego, emocje z kibiców oglądających mecz Górnik - Śląsk będą schodziły jeszcze długo. Goście z Wrocławia jeszcze w 91. minucie prowadzili 2:1, mimo to przegrali z ekipą z Zabrza. - Takiego scenariusza nie wymyśliłby Hitchcock - stwierdził po spotkaniu pomocnik Górnika Bartosz Iwan.

Wyspy coraz mniej gościnne dla imigrantów

Po nowym roku Wielka Brytania powinna otworzyć swój rynek pracy dla Rumunów i Bułgarów, a tymczasem szuka sposobu na ograniczenie liczby imigrantów. W tle kryzys i brak pracy dla swoich. Czy na zmianach ucierpią też Polacy, którzy teraz są najliczniejszą grupą imigrantów na wyspach?

"Brak słów. Czujemy się jak frajerzy"

Do 91. minuty piłkarze Śląska Wrocław prowadzili w Zabrzu z Górnikiem 2:1 w spotkaniu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gospodarzom wystarczyło jednak 70 sekund aby odwrócić losy meczu. Bramki w doliczonym czasie gry zdobyli Bartosz Iwan i Prejuce Nakoulma i ostatecznie to drużyna Adama Nawałki wygrała 3:2. Piłkarze Śląska w krytycznych słowach ocenili swój występ. - Czujemy się jak frajerzy - powiedział po spotkaniu Rafał Gikiewicz.

Rośnie nowa wizytówka UJ. Zamieszka w niej "Smok Wawelski"

Uniwersytet Jagielloński inwestuje w nowe centra badań, które w przyszłości pomogą młodym naukowcom sięgnąć po Nobla. Przy ulicy Gronostajowej w Krakowie powstaje Nowoczesne Centrum Edukacji Przyrodniczej. Budowa CEP rozpoczęła się na wiosnę, termin zakończenia prac planowany jest na koniec kwietnia 2014 roku.

Korzym powrócił, a w Kielcach zapanowała fiesta

Korona pokonała Jagiellonię 4:1 w meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zwycięstwo wprawiło kibiców w Kielcach w doskonały nastrój. Fani Korony mieli podwójny powód do radości. Po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją na murawie pojawił się Maciej Korzym. Napastnik kielczan urazu doznał w maju w meczu z... Jagiellonią.

Szwaczki z Torunia bez pracy i pieniędzy. "Zostałyśmy oszukane i okradzione"

Szyły ubrania za tysiące złotych. Jednak niemal z dnia na dzień 150 szwaczek z Torunia zostało bez pracy i pieniędzy. Powód? Właściciel zakładu - przedsiębiorca z Holandii - nagle zwinął dobrze prosperujący biznes i zapadł się pod ziemię. Co gorsze kobiety nie mogą zarejestrować się jako bezrobotne, bo formalnie wciąż są zatrudnione w firmie. Nikt nie dał im wypowiedzeń i świadectw pracy.

Piłkarze Korony w siódmym niebie. "Ta wygrana daje nam spokój"

Korona Kielce pokonała Jagiellonię Białystok 4:1 w meczu otwierającym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Pierwsi gola strzelili goście, którzy po uderzeniu Dawida Plizgi w 37. minucie prowadzili 1:0. To jednak było wszystko, na co tego wieczora stać było piłkarzy Piotra Stokowca. Dwie bramki Przemysława Trytko i jedna Siergieja Pilipczuka sprawiły, że po godzinie gry było już 3:1. Gości dobił Jacek Kiełb, który w 81. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za mocno dyskusyjny faul Jakuba Słowika na Danielu Gołębiewskim. Bramkarz "Jagi" zobaczył wówczas czerwoną kartkę.

Zwolniony laureat Oscara chce pozwać ministra kultury

Nie milkną echa afery finansowej wrocławskiego Centrum Technologii Audiowizualnych. Byłemu dyrektorowi artystycznemu ministerstwo kultury zarzuca m.in zbyt długą i zbyt drogą pracę nad studiem filmowym. W odpowiedzi, Zbigniew Rybczyński zapowiada, że złoży pozew m.in. przeciwko ministrowi Bogdanowi Zdrojewskiemu.

Palikot: Macierewicz za kraty

Macierewicz do więzienia! Za kraty chce go wsadzić Janusz Palikot. Zarzut grubego kalibru - śmierć lub zniewolenie bardzo wielu pracowników i współpracowników wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. Palikot twierdzi, że zna co najmniej 5 osób, które mają wiedzę na ten temat. PiS skarży się na Palikota do Komisji Etyki, Macierewicz do prokuratury, a my pytamy - czy ten nagły atak nie zapowiada aby nowej politycznej wojny, która może porwać do najbliższych wyborów.

Lepiej, szybciej, bezpieczniej?

Li-fi kontra wi-fi? Wcale nie, bo li-fi ma być uzupełnieniem, a z czasem doskonalszym zamiennikiem wi-fi. Ale po kolei. Li-fi to na razie obiecujący projekt jeszcze szybszego przesyłu danych, czyli internetu. Wystarczy, że w pobliżu będzie ledowe światło.

Angielska (nie) gościnność

Wyspy Brytyjskie coraz mniej gościnne. Po nowym roku powinny otworzyć swój rynek pracy dla Rumunów i Bułgarów, a tymczasem szukają sposobu na ograniczenie liczby imigrantów. W tle kryzys i brak pracy dla swoich. Czy na zmianach ucierpią też Polacy, którzy teraz są najliczniejszą grupą imigrantów na wyspach?

Rakieta, która wraca

Rakiety, które dostarczają na orbitę ładunki, satelity i ludzi – są jednorazowego użytku. Wynoszą i spadają, w najlepszym razie spalają się w atmosferze. Prywatna firma SpaceX, która dla NASA zajmuje się właśnie transportem, wymyśliła i dopracowuje rakietę wielorazowego użytku, która potrafi wrócić na ziemię i bezpiecznie wylądować.

Ekstraklasa wraca z hukiem. 10 goli, zwroty akcji, rollercoaster emocji

Aż dziesięć goli obejrzeli kibice na inaugurację 12. kolejki Ekstraklasy. Najpierw Korona rozbiła w Kielcach Jagiellonię 4:1, w drugim piątkowym spotkaniu Górnik po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonał Śląsk Wrocław 3:2. Podopieczni Adama Nawałki zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich minutach meczu.

Operacja ewakuacja

To największa wyprowadzka w historii NATO. Potrzeba 90 tysięcy kontenerów i pojazdów, by wywieźć wszystko to, co przez minione lata wojska koalicji przywiozły do Afganistanu. Teraz wszystko to trzeba zapakować i bezpiecznie wywieźć. Przygotowania do tej operacji trwają od dawna, także w naszym kontyngencie.

Zainstalują monitoring w pobliżu meczetu. Na razie są patrole policji

W ciągu tygodnia w pobliżu meczetu w Gdańsku zostanie zamontowany monitoring – poinformował imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej. Do tego czasu rejon świątyni, którą w środę podpalono, będzie nadzorowany przez policję. Jak przyznaje, Gmina otrzymuje setki ofert pomocy, także od duchownych innych wyznań.