Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura sprawdzi, czy Ryszard Czarnecki mówił prawdę o rozmowie Janusza Kaczmarka z Wojciechem Olejniczakiem na temat śledztwa w sprawie szwajcarskich kont lewicowych polityków - pisze "Newsweek". Dziś polityk ma zostać przesłuchany.

Dziś w sądzie w Gdańsku kolejna odsłona procesu w związku z aferą finansową w wydawnictwie archidiecezji gdańskiej Stella Maris. Na ławie oskarżonych zasiądzie Jerzy J. były przewodniczący pomorskiego SLD.

W kraju trwa akcja promocyjna nawołująca Polaków do wymiany starych, papierowych dowodów osobistych. Tymczasem Teresa Woźniak z Lewin pod Wartkowicami w woj. łódzkim od lutego nie może wyrobić sobie nowego, plastikowego dokumentu. Na przeszkodzie stoi lenistwo urzędników, którzy nie potrafią ustalić poprawnej pisowni jej nazwiska. A wszystkiemu winny jest... brak kreseczki nad literką "z" w nazwisku zmarłego przed blisko 40 laty męża kobiety - opisuje "Dziennik Łódzki".

Platforma Obywatelska utrzymuje pozycję lidera w sondażach sympatii politycznych. Z ostatniego badania GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że zagłosowałoby na nią 31 proc. pytanych.

Warsztaty rysunku pod okiem mistrzów komiksu, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, a także targi PopKultury. Wielkimi krokami zbliża się 'Polcon' - największy, ogólnopolski zlot miłośników fantastyki, a jego organizatorzy wierzą, że rozmachem przewyższy wszystkie imprezy tego typu.

Setki tancerzy, tysiące turystów, barwne stroje i ogłuszająca muzyka - w londyńskim Nothing Hill trwa największy w Europie uliczny karnawał.

Bezpieczeństwo energetyczne - to główny temat rozmów prezydentów Polski i Litwy. Valdas Adamkus przyjeżdża dziś z roboczą wizytą do Polski.

Doroczne wyścigi samochodowe organizowane przez nowozelandzkich studentów w mieście Dunedin zakończyły się starciami z policją po tym jak setki rozbawionych kibiców zaczęły demolować miasto.

Stowarzyszenie włoskich weterynarzy "Avemus" rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na operację dla Leonida Stadnika. Ich ukraiński kolega po fachu nie może wykonywać swego zawodu - weterynarza, ponieważ wciąż nie przestaje rosnąć, a ma już 2,58 m wzrostu.

W piątym dniu akcji poszukiwawczej znaleziono trzy kolejne ciała ofiar szkwału na Mazurach. Przed południem zlokalizowano dwa zaginione jachty.

6 samolotów, dwa helikoptery, 15 drużyn strażackich i 45 ochotników walczy z ogniem wokół Olimpii. Jeśli przegrają, lista UNESCO poniesie największą stratę w swojej historii. Premier Grecji ogłosił w całym kraju stan wyjątkowy. W kraju szaleją - na niespotykaną skalę - pożary, których płonie prawie 200. Premier zasugerował, że tragedia jest wynikiem celowych podpaleń. Na Peloponezie zginęły co najmniej 56 osób, kilkaset jest rannych.

- To jest dramat mojej rodziny oparty na pomówieniach, fałszywych oskarżeniach i na słowach mających swe źródło w politycznych ambicjach niektórych polityków PiS - tak aresztowanego męża broni posłanka Samoobrony Wanda Łyżwińska.

Wojska francuskie w brawurowym szturmie zdobyły bronioną przez Prusaków Twierdzę Kłodzką. Tym razem było jednak mniej krwawo niż w 1807 roku.

Pole w Przekolnie w zachodniopomorskiem przez lata skrywało tajemnicę. Miłośnicy historii wykopali na nim szczątki amerykańskiego bombowca z czasów II Wojny Światowej.

Kierowcy i turyści odetchnęli z ulga, kiedy kilka dni temu została podjęta decyzja o poszerzeniu zakopianki. Jednak mieszkańcy Podhala z wybranego rozwiązania wcale się nie cieszą. - To będzie kataklizm - mówią mieszkańcy Poronina.

Kiedyś na polskich drogach były ich setki tysięcy, dziś staja się rzadkością. Zachowały jednak zagorzałych wielbicieli. Maluchy zjechały do Wrocławia na IV Ogólnopolski Zlot Fiata 126P. W zawodach wystartowało 60 załóg.