Najnowsze

Najnowsze

"Nie miałam pojęcia, że mój syn ma w sobie taką odwagę"

Rodzice amerykańskiego żołnierza Michaela H. Ollisa, który zginął w Afganistanie ratując życie polskiego oficera odebrali we wtorek w Nowym Jorku odznaczenia przyznane mu pośmiertnie przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i szefa MON Tomasza Siemoniaka. Porozmawiać z nimi udało się reporterowi "Faktów" TVN.

Wyroki za porwanie 16-latki

Na kary od 8,5 roku więzienia do 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu skazał we wtorek krakowski sąd członków grupy porywaczy, którzy w maju 2011 porwali dla okupu 16-letnią uczennicę. Usiłowali także porwać trzy kolejne osoby i dopuścili się dwóch rozbojów

Książę Karol odda swoją emeryturę na cel charytatywny

Następca brytyjskiego tronu, książę Karol w czwartek skończy 65 lat i osiągnie ustawowy wiek emerytalny obowiązujący w Anglii. Przysługującą mu emeryturę zamierza przeznaczyć na rzecz organizacji charytatywnej, wspierającej osoby w podeszłym wieku.

Szef MSW: Chcieliśmy obniżyć poziom napięcia. Ta taktyka zawiodła i pozostała naga siła

- Nikt nie jest w stanie powstrzymać zdeterminowanych bandytów przed dokonywaniem kolejnych czynów, możemy tylko je ograniczać - powiedział o poniedziałkowych incydentach chuligańskich Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW przypomniał w "Faktach po Faktach", że policja, która w roku ubiegłym była "oskarżana o to, że prowokowała swą zbyt bliską obecnością". - Tym razem chcieliśmy obniżyć poziom napięcia - powiedział minister.

Giertych: głowy w policji powinny polecieć

- Najbardziej mnie boli sprawa ambasady, bo to podważa wizerunek Polski na całym świecie - powiedział w "Kropce nad i" Roman Giertych, były wicepremier i były szef Młodzieży Wszechpolskiej, komentujac burdy podczas "Marszu Niepodległości". Jak mówił, organizatorzy marszu okazali się "chłopcami w krótkich spodenkach." - To jest żałosne i smutne, bo niepodległość powinna łączyć - mówił. Dodał, że zawiniła także policja, która powinna odpowiednio zabezpieczyć przemarsz narodowców.

Tablica runęła razem z nim na parkiet

Koszykarskie show i konkurs wsadów w Hondurasie na długo zapadną w pamięci kibiców. Nie co dzień bowiem ogląda się zawodnika znokautowanego przez tablicę.

Joseph Daul nowym szefem europejskich chadeków

Francuz Joseph Daul został we wtorek nowym przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, która zrzesza centroprawicowe ugrupowania w krajach Europy. Funkcję te powierzyło mu obradujące w Brukseli Zgromadzenie Polityczne EPL.

LOT dostarczy samoloty dla państwowych VIP-ów

Oferta PLL LOT została wybrana w przetargu na czarter samolotów do transportu osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie do końca 2017 r. - podał MON. Spółka udostępni samoloty średniej wielkości. Nie wybrano mniejszych maszyn - jedyna oferta była za droga.

Tusk: Nie będę karał tych, którzy starają się chronić obywateli

- Jeśli od kilku lat w Polsce te bardziej radykalne środowiska polityczne upowszechniają tezę, że Polska straciła niepodległość, że jest kondominium, że tu rządzą Rosja i Niemcy, że rząd Polski jest odpowiedzialny za śmierć prezydenta, to później nie można umywać rąk - powiedział Donald Tusk o chuligańskich incydentach, do jakich doszło 11 listopada. Jego zdaniem, obwinianie policjantów za zajścia jest "nieuczciwe". Tusk nie zamierza również przychylić się do żądań dymisji szefa MSW. - Nie będę karał tych, którzy starają się chronić obywateli - stwierdził.

Polska załoga płynie po zwycięstwo. "Pierwsze dni frustrujące"

Minęły już cztery doby od momentu, kiedy polska załoga po raz pierwszy w historii wystartowała w transatlantyckich regatach Transat Jacques Vabre z Francji do Brazylii. – Po dniach trudnej żeglugi pod wiatr w końcu można było zdjąć kalosze – relacjonuje jeden żeglarzy, Zbigniew "Gutek" Gutkowski.

Media: wyjazd abp. Wesołowskiego z Dominikany nie widnieje w żadnych dokumentach

Wyjazd abp. Józefa Wesołowskiego z Dominikany nie został odnotowany w żadnych dokumentach - wynika z informacji dominikańskiej telewizji NCDN. W dominikańskich mediach pojawiły się również nowe doniesienia na temat drugiego polskiego duchownego zamieszanego w pedofilski skandal, ks. Wojciecha Gila. Według jednego z portali, w maju tego roku, podczas pobytu w Polsce, Gil dowiedział się o tym, że na Dominikanie toczy się przeciwko niemu śledztwo i dlatego zdecydował się pozostać w ojczyźnie. W zdobyciu informacji miała pomóc mu rozmowa na Facebooku, którą odbył podszywając się pod innego duchownego.

"Socjalizm o chińskiej specyfice". Przyjęto plan reform na najbliższą dekadę

Chiny wytyczyły plan reform i rozwoju na najbliższą dekadę - to efekt Trzeciego Plenum, czyli czterodniowego zjazdu 205 członków Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin, który zakończył się we wtorek. Rezultaty nowych pomysłów mają być widoczne do roku 2020, a decydującą rolę w ich osiągnięciu ma pełnić wolny rynek.

RPO chce zakazu sprzedaży brutalnych gier dzieciom

Rzecznik Praw Obywatelskich chciałaby, aby w Polsce w sprzedaży dla dzieci niedostępne były brutalne gry komputerowe, w których można wcielać się w bandytów i wirtualnie zabijać czy torturować ludzi. Irena Lipowicz wystąpiła w tej sprawie do ministra gospodarki.

Ranił nożem w centrum Mikołowa

38-latek ugodził nożem w brzuch 24-letniego mężczyznę. Ranny trafił do szpitala, a napastnik został przewieziony do policyjnego aresztu. Tam usłyszał zarzut uszkodzenia ciała i choć nie przyznał się, grozi mu 5 lat więzienia.