Najnowsze

Najnowsze

"Rosyjski dzięcioł" z czasów zimnej wojny znów nadaje?

Radziecki radar z czasów zimnej wojny znów nadaje - twierdzą pracownicy muzeum w Świnoujściu, którzy odkryli charakterystyczny sygnał, przypominający stukanie dzięcioła. Można go odbierać na częstotliwości 15 MHz. Wyłączony ponad 20 lat temu radar Duga miał wykrywać nadlatujące nad teren ówczesnego ZSRR pociski balistyczne.

Czy edukacja seksualna jest potrzebna?

Według badań zleconych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej większość uczniów i rodziców chce edukacji seksualnej w szkołach. Natomiast przeciwnicy tych zajęć walczą o zaostrzenie przepisów kodeksu karnego, mających sankcjonować "zachęcanie do zachowań seksualnych"

Ważniejsza sztuka, czy pieniądze? Artyści porozumieli się z urzędnikami

Spór o Teatr Polski budził ostatnio we Wrocławiu olbrzymie emocje. Urzędnicy chcieli odwołać dyrektora placówki, bo ich zdaniem nie radził sobie z finansami, a artyści broniąc sztuki przed komercją nie stronili nawet od wulgaryzmów. Teraz udało się jednak osiągnąć porozumienie, z którego obydwie strony wydają się zadowolone. Pytanie, czy to koniec wojny, czy tylko zawieszenie broni.

Merkel po wyborach przeciwna koalicjom z eurosceptykami

Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny odrzuciła w poniedziałek hipotezę powołania regionalnych koalicji z eurosceptyczną Alternatywą dla Niemiec (AfD), która w niedzielę - z dwucyfrowym rezultatem - weszła do parlamentów krajów związkowych Brandenburgii i Turyngii.

Członkowie NATO ćwiczą pod Lwowem

W obwodzie lwowskim rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Rapid Trident 2014, które potrwają do 26 września. Mimo udziału w nich krajów członkowskich NATO, formalnie nie są to ćwiczenia Sojuszu.

Włamał się do mieszkania i zgubił telefon

31-letni włamywacz najpierw zgubił telefon w mieszkaniu, do którego wtargnął, a potem umówił się z policją na jego odbiór. Funkcjonariuszom tłumaczył, że w mieszkaniu chciał się tylko przespać. Może mu grozić nawet 10 lat więzienia.

Pijany prowadził samochód. Z boku trzeźwa żona, z tyłu dzieci

Podczas kontroli trzeźwości kierowców w Zielonej Górze uwagę policjantów zwróciła para, która kilkadziesiąt metrów przed planowaną kontrolą próbowała zamienić się miejscami. Okazało się, że mężczyzna, który w rzeczywistości prowadził samochód, był pijany.

Trujący alkohol w Czechach. Polskie służby sprawdzają

Ponad 500 butelek alkoholu, który zawierał niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzi, skonfiskowali czescy celnicy w jednej z wytwórni na terenie Czech. Pojawienie się trującego alkoholu postawiło na nogi opolskich i dolnośląskich celników.

"Sąd Ostateczny" pojedzie do Włoch? Konserwator ma obawy

Arcydzieło Memlinga ma być ozdobą wystawy przygotowywanej w Rzymie, jednak nie wiadomo jeszcze czy obraz w ogóle wyjedzie z kraju. Wojewódzki konserwator zabytków zwołał specjalną komisję, która ma ocenić w jakim stanie jest obraz i czy może on opuścić Muzeum Narodowe w Gdańsku. Ostateczną decyzję konserwator ogłosi we wtorek.

"Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc Ukrainie. Pomóżmy Angelinie"

Gdyby została na Ukrainie, dziś pewnie już by nie żyła. Ośmioletnia Angelina, u której wykryto białaczkę, trafiła do Polski w stanie agonalnym. Lekarzom z warszawskiego szpitala udało się ją uratować, ale dziewczynkę czeka teraz skomplikowana i droga chemioterapia, na którą rodziców Angeliny po prostu nie stać. Dlatego żyją nadzieją, że znajdą się dobrzy ludzie, którzy pomogą im zebrać pieniądze potrzebne na lek ratujący życie. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

Ukraińska nawigatorka zostaje w rosyjskim areszcie

Sąd obwodowy w Woroneżu, na południu Rosji, po rozpatrzeniu odwołania adwokatów ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko uznał za konieczne zatrzymanie jej w areszcie do 30 października - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax.

Radny PO kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. "Miasto stoi w miejscu, a ludzie z niego uciekają"

Prawo i Sprawiedliwość do walki o fotel prezydenta Krakowa zdecydowało się wystawić radnego Platformy Obywatelskiej i dyrektora krakowskiego oddziału IPN - Marka Lasotę. - Swoją kandydaturę dobrze przemyślałem, bo od dłuższego czasu widzę, że w Krakowie dzieje się źle, miasto stoi w miejscu, a ludzie z niego uciekają - mówił Lasota. Konkretnego planu na działanie jednak nie przedstawił.

"Strzelili do Rambo kilka razy". Zamach w kawiarni Gold

Miał 36 lat i był chodzącą górą mięśni. Nedżad Kliczić - "bośniacki Rambo" - zasłynął w miejscowym internecie amatorskimi nagraniami wideo, na których obładowany bronią strzelał z karabinów maszynowych, łuku i kuszy. Został w ten weekend zabity w jednej z przydrożnych kawiarni, prawdopodobnie na zlecenie mafii - donosi największy bośniacki dziennik "Dnevni list".

Chamenei: Iran odmówił współpracy z Amerykanami, "bo mają brudne ręce"

Iran odrzucił prośbę Stanów Zjednoczonych o współpracę w walce z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) - oświadczył irański przywódca duchowo-polityczny, ajatollah Ali Chamenei. W odpowiedzi na to stanowisko także USA wykluczyły ewentualną współpracę wojskową z Iranem w ramach koalicji dowodzonej przez Stany Zjednoczone. Zamierzają jednak prowadzić z Teheranem osobne rozmowy ws. samego Iraku. Określiły dżihadystów mianem "poważnego zagrożenia" dla Iranu i regionu.

16 lat rządził Katowicami. I na tym koniec

Piotr Uszok poinformował, że nie będzie po raz piąty ubiegał się o fotel prezydenta Katowic. - Potrzeba nowego spojrzenia na miasto, nowych pomysłów i nowych celów - tłumaczył na spotkaniu z dziennikarzami. Jednocześnie zauważył, że nie wyklucza startu w wyborach parlamentarnych.

Zatrzymał podejrzanego o kradzież, policja sprawcy nie wykryła. "To absurdalne"

Pracownik jednego z targowisk w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) zauważył uciekających z tujami dwóch mężczyzn. Ruszył za nimi w pościg i zatrzymał jednego z nich. Potencjalnego rabusia przejęli policjanci. Mężczyzna do kradzieży się nie przyznał i twierdził, że pomagał koledze przenosić drzewka. Policja umorzyła sprawę bo... nie wykryła sprawcy.

Rusza 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Otworzy go zmartwychwstały "Potop"

Skrócona o ponad dwie godziny wersja dzieła Jerzego Hoffmana "Potop Redivivus" otworzy w poniedziałek wieczorem 39. edycję Festiwalu Filmowego. W konkursie głównym startuje 13 tytułów, w tym te najbardziej oczekiwane: "Miasto 44", "Obywatel", "Bogowie" czy "Zbliżenia". Festiwal potrwa do 20 września.

Loża prasowa 14.09.2014

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki (Do Rzeczy), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita), Seweryn Blumsztajn (Gazeta Wyborcza) i Wiesław Dębski (Wirtualna Polska). Publicyści rozmawiali o powstającym nowym rządzie Ewy Kopacz, o polityce gazowej Rosji oraz 25-leciu powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego.