Najnowsze

Najnowsze

Trynkiewicz wyjdzie na wolność. Będzie musiał meldować się na policji

Mariusz Trynkiewicz będzie musiał meldować się na policji i nie będzie wolno mu opuszczać Polski - zdecydował w czwartek Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Sąd nie zgodził się na tymczasowe umieszczenie Trynkiewicza w ośrodku w Gostyninie, o co wnioskowały władze rzeszowskiego Zakładu Karnego - dowiedział się tvn24.pl. Oznacza to, że 11 lutego mężczyzna wyjdzie na wolność, nawet jeśli w czasie rozprawy zaplanowanej na 10 lutego zostanie uznany za osobę stwarzającą zagrożenie.

Polski Kościół ujawni przypadki pedofilii? Przedstawiciel episkopatu: Myślę, że sprawa idzie w tym kierunku

- Nie wiem czy polski Kościół ujawni wszystkie przypadki pedofilii, bo nie mogę mówić w imieniu całej instytucji - podkreślił o. dr Adam Żak, koordynator Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży. - Myślę, że sprawa idzie w tym kierunku - ocenił jednak. To komentarz jezuity po raporcie Komitetu ONZ ds. Praw Dziecka ws. pedofilii w Kościele. Niezwykle krytyczny wobec Stolicy Apostolskiej dokument wywołał w Watykanie burzę.

Zmagania projektantów mody i strategiczna filantropia. Co nowego na wiosnę w TVN?

Zmagania aspirujących projektantów mody w polskiej wersji "Project Runway", "Efekt Domina" - program o pracy wolontariuszy w najbiedniejszych zakątkach świata i serial "Sama słodycz" o samotnym ojcu - to nowości wiosennej ramówki TVN. Nie zabraknie też znanych już programów ("X Factor", "Kuchenne rewolucje"), seriali ("Na Wspólnej", "Lekarze") czy talk-show ("Kuba Wojewódzki", "Rozmowy w Toku").

Rząd rozpoczął rozmowy z talibami

Pierwsze oficjalne spotkanie pakistańskiego rządu i wyznaczonego przez talibów zespołu negocjatorów rozpoczęło się w czwartek - poinformowały władze. Na spotkaniu ma być wyznaczony harmonogram rozmów pokojowych, aby zakończyć wieloletni konflikt.

Ukraińcy poszkodowani w Kijowie będą leczeni w Polsce

Polska zaprosiła na leczenie czterech obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku zajść, do których doszło w Kijowie w styczniu br. - poinformował MSZ w komunikacie. Jak podano, opozycjoniści przyjechali do naszego kraju w czwartek.

Tomasz Kaczmarek zrzekł się immunitetu

Tomasz Kaczmarek zrzekł się immunitetu ws. zarzutów przekroczenia uprawnień podczas czynności operacyjnych CBA, jakie prokuratura chce postawić jemu i b. szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu (PiS). Chodzi o ich wspólną działalność, w tym m.in. sprawę Weroniki Marczuk. Kaczmarek komentuje: zarzuty prokuratury są śmieszne, banalne i na wyraźne zamówienie polityczne, a przy tym łatwe do obalenia.

Komorowski w rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu: Nasze myśli zwracają się ku Ukrainie

- Kiedy rozmawiamy o rozwiązaniach uzyskanych nie na drodze rewolucyjnej, lecz na drodze dialogu i kompromisu, nasze myśli zwracają się ku Ukrainie - powiedział Bronisław Komorowski w czasie debaty upamiętniającej 25. rocznicę rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu. Prezydent przypomniał również, że "rozmowy nie były skazane na sukces", a każda ze stron "inaczej definiowała cele i inaczej rozumiała ewentualny sukces Okrągłego Stołu".

"Mówiłem, cokolwiek chcieli. Byłem bity tak mocno, że prosiłem o śmierć"

Dmytro Bułatow, ukraiński opozycjonista, który po ciężkim pobiciu wyjechał na Litwę na leczenie, zwołał dziś konferencję prasową. - Byłem tak boleśnie bity, że prosiłem o śmierć - powiedział dziennikarzom. Dodał również, że przyznał się do wszystkiego, czego od niego żądano - m.in. do tego, że jest amerykańskim szpiegiem - byle tylko tortury ustały.

Schramm o nowym wniosku ws. Trynkiewicza: Sąd powinien go bezwzględnie oddalić

- Jeżeli patrzymy na linię prawa, nie tylko polskiego, to sąd powinien bezwzględnie oddalić ten wniosek - mówił na antenie TVN24 mec. Piotr Schramm, komentując nowy wniosek o "zabezpieczenie roszczenia", który skierował do sądu Zakład Karny w Rzeszowie. Władze więzienia chcą, by do czasu uprawomocnienia się decyzji ws. izolacji Mariusza Trynkiewicza, nadal przebywał on w zamknięciu.

Dziennikarze aresztowani za zdradę tajemnic państwowych

Birmańskie władze aresztowały pięciu dziennikarzy prywatnego tygodnika "Unity". Powodem zatrzymania jest upublicznienie informacji o budowie fabryki broni chemicznej, w środkowej części kraju. Władze odrzucają oskarżenia prasy, jako "całkowicie bezpodstawne". Dziennikarzom zarzucono zdradę tajemnic państwowych.

Na słupach powiesili plakaty. MPK: Co Wy na to?". "Żenada"

Do frontu walki z nielegalnymi reklamami w Poznaniu dołączyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Na swoim fanpage'u zamieściło zdjęcie plakatów reklamujących koncert, rozklejonych bez zgody na słupach trakcyjnych. "Co Wy na to Poznaniacy?" - zapytał przewoźnik. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Na portalu tłumaczył się też organizator eventu - firma z Krakowa.

Motorniczy bez premii, a z naganą za przejechanie psa

Karą finansową i naganą wpisaną do akt ukarany zostanie motorniczy, który rozjechał na torach psa. Miał być w szoku, dlatego nie zareagował. - Nie przyjmuję takiego wytłumaczenia - mówi właścicielka zwierzaka. O ile dla MPK sprawa jest zamknięta, to fundacja Viva! szuka świadków zdarzenia, by złożyć doniesienie na policję.

"Królowa Majdanu" w TVN24: Potrzebne są sankcje. Janukowycz rozumie tylko siłę i pieniądze

- Potrzebne są sankcje. Prosimy o pomoc, żeby powstrzymać agresję - mówiła we "Wstajesz i wiesz" ukraińska piosenkarka i aktywistka Rusłana Łyżyczko, nazywana także "królową Majdanu". Zaznaczyła, że opozycja straciła nadzieję na dialog z prezydentem Wiktorem Janukowyczem. - Janukowycz źle reaguje na metody cywilizowane, chce działać z pozycji siły. Janukowycz rozumie tylko siłę i pieniądze - argumentowała.

Potrącił policjanta i chciał dać 50 tys. euro za uwolnienie

Pijany 38-latek usiadł za kierownicą terenowego samochodu, gdy policjanci kontrolowali jego kolegę. Próbował uciekać, staranował radiowóz i potrącił funkcjonariusza. Udało się go zatrzymać. Na koniec zaoferował 50 tys. euro łapówki. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

PO podzieli się ws. Macierewicza? Schetyna "niekoniecznie" zagłosuje, jak każe premier

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz ma nadzieję, że większość klubu PO - także Grzegorz Schetyna - podzieli zdanie premiera Donalda Tuska i będzie przeciwna powołaniu komisji śledczej ws. działalności Antoniego Macierewicza i WSI. - Może warto odstąpić od mody budowania sobie pozycji za wszelką cenę, mając stanowisko przeciwne do Donalda Tuska - powiedziała Kopacz. Schetyna stwierdził z kolei, że "niekoniecznie" zagłosuje, jak mu premier każe.