Najnowsze

Najnowsze

Dyrektorka Centrum Kultury na Bemowie Izabella P. została zatrzymana przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach śledztwa, dotyczącego "ustawiania" przetargów publicznych.

Czy pośladki w samych stringach to już pornografia? Według Skandynawów, tak. Producent bielizny Sloggi musiał zrezygnować z kampanii pod hasłem "Szukamy najzgrabniejszej pupy świata" w Danii, Szwecji i Norwegii.

Tokijska kafejka internetowa Comic Plaza działa przez całą dobę, jednak dopiero wieczorem zjawiają się w niej prawdziwi stali bywalcy. Nie są zainteresowani buszowaniem w sieci, lecz przetrwaniem nocy.

To przykre, że były premier opowiada jakieś bajki i bzdury, bo wiele zawdzięcza PiS - w ten sposób premier Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje swojego poprzednika, że mógł być podsłuchiwany. PO domaga się wyjaśnienia sprawy w trybie natychmiastowym.

Premier Jarosław Kaczyński oczekuje od Donalda Tuska publiczniej deklaracji, że PO chce wyborów, a nie powołania rządu technicznego po to, by wykończyć PiS poprzez komisje śledcze. Bez gwarancji, że nie zostanie powołany nowy gabinet, nie poda się do dymisji.

Stężenie fosforu w miejscu katastrofy pociągu z żółtym fosforem w pobliżu Lwowa nie przekracza norm - wynika z badań polskich ekspertów.

Minister edukacji w ostatniej chwili zmienia program nauczania języka polskiego i matematyki, choć podręczniki do tych przedmiotów już są wydrukowane. - Istnieją jeszcze inne pomoce naukowe - replikuje sekretarz MEN Andrzej Waśko.

Steven Spielberg umie robić filmy. Ale umie też je zbierać - i to drugie jest nawet ciekawsze. Odwiedziłem internetowe archiwum firmowane jego nazwiskiem. Siedzę w nim kolejną godzinę a przede mną na pewno jeszcze kilka.

2 proc. składki na ubezpieczenie pielęgnacyjne, które płaciliby wszyscy Polacy objęci ubezpieczeniem zdrowotnym wraz z rolnikami indywidualnymi, zakłada przedstawiony przez ministra zdrowia Zbigniewa Religę projekt ustawy o społecznym ubezpieczeniu pielęgnacyjnym.

Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie porozumieli się z dyrekcją i podpisali krótkoterminowe umowy. Oznacza to, że nie będzie ewakuacji noworodków z oddziału neonatologii.

Dowództwo sił amerykańskich zwolniło siedmiu Irańczyków zatrzymanych w hotelu Sheraton w stolicy Iraku, Bagdadzie. W Iraku przebywa teraz minister obrony narodowej Aleksander Szczygło, który wizytuje polskich żołnierzy w Diwaniji.

Wojciech Brochwicz - pełnomocnik prawny Janusza Kaczmarka, a dawniej wysoki oficer UOP, pozwie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. Ten powiedział, że Brochwicz to "uosobienie patologii służb specjalnych".

Afgańscy Talibowie zapowiedzieli dziś rano etapowe zwalnianie porwanych 19 Koreańczyków. Obietnicy, jak na razie, dotrzymują - przekazali jak na razie osiem osób w ręce przedstawicieli Czerwonego Krzyża.

Przez dwa dni w Moskwie można się było przekonać, czy tatuaż to nadal ozdoba ciała typowa dla kryminalistów, czy już sztuka wysokich lotów. Pierwszy międzynarodowy festiwal tatuażu w Rosji cieszył się dużą popularnością - nie tylko wśród fanatyków zdobienia ciała.