Najnowsze

Najnowsze

Rozwścieczony tłum podpalał samochody i stoczył regularną bitwę z policją w indyjskim mieście Agra, znanym ze słynnego mauzoleum Taj Mahal. Wszystko z powodu śmierci czterech rowerzystów potrąconych przez ciężarówkę.

Kazimierz Marcinkiewicz zapewnia, że jest gotów stanąć przed sejmową komisją. W wywiadzie dla Dziennika zdradza też, że dostał propozycję startu w wyborach od PO i PSL, ale kandydować do Sejmu nie zamierza.

Zarząd Grupy Lotos może zaskarżyć do prokuratury władze Orlenu, dowiedział się nieoficjalnie "Parkiet". Powodem miałyby być ostatnie wypowiedzi przedstawicieli płockiego koncernu, dotyczące połączenia obu firm.

Rzeczpospolita publikuje wywiad z politykiem Platformy Obywatelskiej. - Środowisko Prawa i Sprawiedliwości zostało skażone manicheizmem politycznym. Oni uwierzyli w to, że świat jest zły, ludzie są źli, zło jest silniejsze niż dobro - krytykuje postawę PiS Bronisław Komorowski.

Brytyjczycy postanowili uczcić Nelsona Mandelę i odsłonili jego pomnik w centrum Londynu. - Mandela nauczył świat, że możliwa jest sprawiedliwość bez zemsty - mówił w trakcie uroczystości Ken Livingstone, burmistrz brytyjskiej stolicy.

Internet będzie miejscem gorącej kampanii wyborczej - zapowiada "Metro". Najpotężniejsze partie wydadzą setki tysięcy złotych na wirtualną kampanię. Tusk, Giertych, Lepper i Kaczyński zrozumieli, że zwycięstwo może im dać przekonanie - dotąd niechętnych wyborom - internautów - pisze "Metro".

"Dziennik Polski" odkrył proceder nielegalnego handlu danymi osobowymi poszkodowanych w wypadkach drogowych. Agenci Europejskiego Centrum Odszkodowań z Legnicy błyskawicznie kontaktują się z poszkodowanymi i proponują pomoc w uzyskaniu dużego odszkodowania. Oczywiście za bardzo solidne wynagrodzenie. Skąd znają nazwiska, telefony, adresy? - Z Internetu, ale przede wszystkim od policjantów i pielęgniarek, twierdzi gazeta.

Prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki nie chce kupić prawa do internetowej domeny "kropiwnicki.pl". Ofertę sprzedaży wystawił informatyk ze Szczecina który jako pierwszy zastrzegł nazwę. Kropiwnicki powiedział, że "niejednemu psu Burek" i że z takiej oferty nie skorzysta - donosi "Gazeta Łódzka".

Krystyna P. z Mysłowic odsiaduje 15-letni wyrok za zlecenie zabicia męża. Na jej konto cały czas wpływa emerytura po zamordowanym. Wszystko zgodnie z przepisami - pisze "Dziennik Zachodni".

W czwartek wchodzi w życie nowelizacja prawa o ustroju sądów powszechnych, wprowadzająca możliwość delegowania sędziego bez jego zgody do innego sądu oraz 24-godzinne postępowania o uchylenie immunitetu sędziowskiego, przypomina "Gazeta Prawna".

Czarny scenariusz się spełnia. - Znaleźliśmy statystyczny dowód na transmisję wirusa ptasiej grypy z człowieka na człowieka na Sumatrze - napisali naukowcy z Seattle w raporcie opublikowanym w piśmie "Emerging Infectious Diseases".

Żona posła Stanisława Łyżwińskiego w wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że aresztowanie jej męża to sprawa polityczna. Za kratki może więc trafić Andrzej Lepper, a "za chwilę pójdą siedzieć następni".

środa, 29 sierpnia, godz. 21:00Najpierw wybory, potem komisja śledcza. Już w Sejmie, w którym bezwzględną większość ma PO (ewentualnie w koalicji z PSL) - taki polityczny scenariusz kreśli Jan Rokita (PO) w "Magazynie 24 godziny".

- Dwie trzecie Sejmu jest zbulwersowana jak marszałek Dorn czyta zeznania Janusza Kaczmarka. Komisja śledcza jest konieczna, ale po odsunięciu PiS - mówił w "Kropce nad i" Andrzej Lepper. - Niech PO wskaże premiera, my go poprzemy - zapowiedział.