Najnowsze

Najnowsze

Odwołali go w Malborku, chce być komendantem w Czersku. Miasto przyjrzy się jego przeszłości

Mariusz Wilczyński wygrał konkurs na stanowisko komendanta straży miejskiej w Czersku. Wczoraj burmistrz przekonywał, że zdecydowało o tym jego doświadczenie zawodowe. Dziś, w rozmowie z nami przyznaje, że wie, iż Wilczyński w przeszłości stracił prawo jazdy za punkty. - Słyszeliśmy też, że był jakiś incydent, w którym miał naruszyć regulamin i został odwołany, ale musimy to sprawdzić – zastrzegł burmistrz Czerska.

Trafił do niewoli w Donbasie, separatyści odrąbali mu rękę. Za patriotyczne tatuaże

19-letni student ze Lwowa najpierw walczył na Majdanie, później jako ochotnik trafił do Donbasu. Jako jedyny przeżył masakrę, gdy jego oddział wpadł w pułapkę separatystów. Trafił do niewoli. Na widok patriotycznego tatuażu odrąbali mu rękę. Dziś Wasyl dochodzi do siebie w szpitalu we Lwowie i mówi: wrócę na front, mam drugą rękę, jeszcze mogę strzelać. Sprawę opisała reporterka fundacji Otwarty Dialog.

Belgrad: reakcja władz Albanii na drona pokazuje, że wiedziały o prowokacji

Minister spraw wewnętrznych Serbii Nebojsza Stefanović stwierdził, że albański rząd, który "jak bohaterów" przyjął swoich piłkarzy wracających z Belgradu po niesławnym meczu, pokazał tym samym, że "jego przedstawiciele wiedzieli o planowanej prowokacji". Serbski Związek Piłkarski nazwał z kolei incydent z dronem "aktem terroru".

Zgoda w PE. Bliżej umowy stowarzyszeniowej z Mołdawią

Komisja spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego dała w czwartek zielone światło dla ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE-Mołdawia, obejmującej porozumienie o wolnym handlu. Eurodeputowani skrytykowali rosyjskie naciski na Mołdawię.

Abp Głódź już po operacji. "Jest ciężko chory, ale pogodny"

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź jest już po operacji usunięcia części żołądka. Jak poinformował były metropolita gdański abp Tadeusz Gocłowski, leczenie przebiega dobrze, a Głódź choć ciężko chory, wciąż jest pogodny. Być może już za tydzień wróci do Gdańska.

W Wielkopolsce zabrakło szczepionek dla dzieci. "Sytuacja jest już opanowana"

W Wielkopolsce na przełomie września i października zaczęło brakować szczepionek przeciwko tężcowi, krztuścowi i błonicy. Problem dotoczył obowiązkowych szczepień dla wcześniaków i sześciolatków. - Sytuacja jest opanowana. Szczepionki już dotarły do naszych magazynów - informuje Andrzej Trybusz, dyrektor wielkopolskiego sanepidu.

Chiny zablokowały stronę BBC. Cenzura za relacje z Hongkongu?

Chiny zablokowały dostęp do anglojęzycznej strony internetowej BBC - poinformował w czwartek ten brytyjski publiczny nadawca radiowo-telewizyjny. BBC uznało to za "zamierzoną cenzurę", gdy w Hongkongu narasta napięcie w związku z prodemokratycznymi protestami.

Tajne procesy, wyroki więzienia. Jak w Polsce sądzi się szpiegów

Co najmniej kilkanaście procesów o działanie na rzecz obcego wywiadu prowadzono w polskich sądach w ostatnich latach. Sprawy o szpiegostwo są z zasady tajne, więc nie o wszystkich wiadomo. Wyroki sięgały nawet dziewięciu lat więzienia, były też kary w zawieszeniu.

Tragiczny pościg policyjny, dwie osoby nie żyją. Funkcjonariusz stanie przed sądem

Gonił przestępcę, spowodował wypadek, w którym zginęły dwie osoby: policjant, z którym był na służbie, oraz przypadkowy kierowca, który znalazł się na drodze rozpędzonego radiowozu. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia w sprawie 35-letniego policjanta, który w lutym doprowadził do wypadku w centrum miasta. Funkcjonariusz może trafić za kratki na 8 lat.

Działanie na rzecz miasta zamiast lania wody. Poznań ma swój challenge

Zamiast oblewać się wodą i wpłacać pieniądze na cele charytatywne, zachęcają do zrobienia czegoś w swojej okolicy. Jedni koszą trawę, inni wyrywają chwasty, jeszcze inni uczą kierowców poprawnie parkować. Wykorzystując formułę znaną z Ice Bucket Challenge, społecznicy ze stolicy Wielkopolski stworzyli własną akcję - Pozytywny Poznań.

Dyrektor mysłowickiej kopalni stracił stanowisko

Zapadła decyzja o zwolnieniu dyrektora kopani Mysłowice-Wesoła. Stanowisko Eugeniusza Małobęckiego zajmie dotychczasowy dyrektor KWK Wieczorek - Marek Pieszczek. Jak wcześniej podawały "Fakty" TVN, swoje posady mają stracić wszyscy odpowiedzialni za wypadek. Według ostatnich nieoficjalnych informacji jednak na razie dalsze decyzje kadrowe zostały wstrzymane.

"Kółka wpadały i młody nieraz przeleciał i wylądował głową na betonie". A po remoncie przejścia? "Jest gorzej"

- Coś takiego się w głowie nie mieści... Tu po prostu nie można przejechać - denerwuje się niepełnosprawna mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego. Emocje kobiety, podobnie jak innych niepełnosprawnych mieszkańców i matek z dziećmi w wózkach budzi nowe przejście dla pieszych w centrum miasta. Reporterka TTV sprawdziła, jak wygląda "survival", który mieszkańcom zgotowali urzędnicy.

Bez wyroku w sprawie opiekunki Villas. "Zły stan zdrowia oskarżonej"

W piątek miał być ogłoszony wyrok, ale rozprawa została odroczona. Chodzi o głośny proces opiekunki Violetty Villas. Elżbieta B. jest oskarżona m.in. o psychiczne znęcanie się nad artystką od stycznia 2009 roku do grudnia 2011 roku. Rozprawa została przesunięta ze względu na zły stan zdrowia oskarżonej.

Serialowy aktor poprowadzi galę rozdania Oscarów

Aktor Neil Patrick Harris, znany bardziej jako wieczny kawaler Barney Stinson z serialu "Jak poznałem waszą matkę", poprowadzi kolejną galę rozdania Oscarów - poinformowała w Los Angeles Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Szef speckomisji nie wyklucza kolejnych zatrzymań ws. szpiegostwa

Teoretycznie niewykluczone są kolejne zatrzymania. Jedna osoba może przekazywać informacje, ale pozyskiwać musi je większa grupa ludzi - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Artur Dębski, szef sejmowej speckomisji, która w piątek zbiera się na nadzwyczajnym posiedzeniu w związku z zatrzymaniem za szpiegostwo na rzecz Rosji wojskowego i cywila.

Przegląd prasy: Boisko na nieodrolnionej ziemi. Opozycja: to kampania, zapłacimy pół miliona kary

Jeszcze tydzień temu wójt gminy Łęczyca (łódzkie) z pompą otwierał centrum sportowe przy jednej ze szkół podstawowych. - Tak się spieszył przed wyborami, że zapomniał odrolnić gruntów i teraz gmina zapłaci karę - alarmują opozycyjni radni. Kara może być wysoka, bo rzekome niedopatrzenie ma kosztować, ich zdaniem, ponad 500 tys. złotych. Wójt twierdzi, że alarm podnoszony jest niesłusznie.

Kurdowie "oczyszczają" Kobane z dżihadystów. Naloty pomagają

Dzięki atakom z powietrza, przeprowadzanym przez międzynarodową koalicję, kurdyjscy bojownicy odbili z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego niektóre dzielnice Kobane, trzeciego co do wielkości kurdyjskiego miasta w Syrii - poinformował przedstawiciel Kurdów.

Polska gotowa na starcie z ebolą? "Lepiej, żeby wirus do nas nie trafił"

Brak kapsuł, które służą do transportu pacjenta z ebolą, brak odpowiednich izolatek i odzieży ochronnej - to problemy, które mogą sprawić, że Polska polegnie w przypadku pojawienia się eboli w naszym kraju. Choć minister zdrowia zapewnia, że jesteśmy dobrze przygotowani na walkę ze śmiertelnym wirusem, to rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Przegląd prasy: Powązki nie dla komunistów

Generałowie z PRL nie będą już chowani w tej części Powązek, którą zarządza wojsko, tylko m.in. na Cmentarzu Północnym. Decyzję w tej sprawie podjął szef MON Tomasz Siemoniak - pisze "Rzeczpospolita".