Najnowsze

Najnowsze

"Próbowano prezydenta Komorowskiego porównywać do Hitlera"

Wypowiedź księży nie była skierowana przeciwko temu, co mówią biskupi, tylko przeciwko obelgom, które były kierowane w stronę prezydenta Bronisława Komorowskiego - powiedział w programie "Tak jest" w TVN24 ks. Kazimierz Sowa odnosząc się do przeprosin, które prezydent Komorowski usłyszał podczas mszy w jego intencji.

Żołnierz NATO wśród dziesiątków zabitych w Afganistanie

Jeden żołnierz NATO i dwaj rebelianci zostali zabici w nocy z piątku na sobotę w walce koło używanej przez wojska specjalne bazy w Kabulu - poinformowały władze podsumowując serię podjętych w piątek w tym mieście ataków z dziesiątkami ofiar śmiertelnych.

Rozwód w klasie premium. Miliardowe sekrety rosyjskiego oligarchy

Była żona najbogatszego rosyjskiego oligarchy, Władimira Potanina, domaga się połowy jego majątku. Historia małżeństwa i rozstania najbogatszego Rosjanina z małżonką od wielu miesięcy nie schodzi z pierwszych stron rosyjskich gazet. Choć szanse są nikłe, Potanina przekonuje, że w przypadku wygrania sprawy odda wszystkie akcje spółki Norylski Nikiel rosyjskiemu rządowi.

Lewica szuka kompromisu. Dziś decyzja ws. list

Rada Krajowa SLD i Rada Polityczna Twojego Ruchu zbiorą się w sobotę w Warszawie. Mają zatwierdzić kształt list. To, czy do koalicji dojdzie, nie jest jednak oczywiste, bo kością niezgody stała sie walka o jedynki. Materiał magazynu "Polska i świat".

Sprawca strzelaniny w kinie skazany na dożywocie

Ława przysięgłych sądu w Centennial koło Denver w stanie Kolorado skazała w piątek na dożywotnie więzienie 27-letniego Jamesa Holmesa, który w 2012 roku zastrzelił 12 osób w kinie w Denver podczas premierowego pokazu filmu o Batmanie.

Prezydent w 360°. Zobacz spacer Andrzeja Dudy na filmie sferycznym

Nowego prezydenta przywitał w Warszawie tłum Polaków. Andrzej Duda w asyście torujących mu drogę funkcjonariuszy BOR i armii dziennikarzy przeszedł sprzed pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego do pałacu prezydenckiego. Ściskał wyciągnięte dłonie, pozował do zdjęć, przyjmował gratulacje i życzenia. Ten wyjątkowy moment uwieczniliśmy na filmie pozwalającym obejrzeć spacer prezydenta w sferze 360°.

(Nie)porozumienie na lewicy

Spore zamieszanie na listach ma też lewica. Miała być zjednoczona, ale porozumienie wisi na włosku. Kością niezgody stały się wspólne listy i walka o jedynki. Największy bój toczy się o Warszawę, ale w innych miastach wcale nie jest spokojniej. Czasu na negocjacje coraz mniej, bo decyzje mają być ogłoszone w sobotę. Materiał programu "Polska i Świat".

Pszczoły na dachu Pałacu Kultury i Nauki

Długo o nich zapominaliśmy, ale teraz próbujemy to nadrobić i je ratować. Swoje miejsce pszczoły znalazły na dachu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Materiał programu "Polska i Świat".

Pierwszy dzień urzędowania prezydenta

Pierwszy dzień prezydentury i nominacje. Niespodzianek nie było. Andrzej Duda powołał ministrów w swojej kancelarii - szefową została Małgorzata Sadurska, na czele gabinetu stanął Adam Kwiatkowski, a za kontakty z różnymi środowiskami będzie odpowiadał minister Wojciech Kolarski. - Dialog jest ważny - mówił nowy prezydent . Materiał programu "Polska i Świat".

Upały coraz większe

Końca tropikalnego żaru nie widać. Już jest gorąco, ale rekord może paść dopiero w weekend. Temperatura może przekroczyć 40 stopni Celsjusza. To spory problem, bo w niektórych miejscowościach już teraz woda dowożona jest beczkowozami. Materiał z programu "Polska i Świat".

Tony kokainy pod wodą

Tony kokainy pod wodą na szczęście przechwycone. Amerykańska straż wybrzeża tym razem stanęła na wysokości zadania i złapała przemytników. Rekordowy ładunek wart nawet 180 milionów dolarów przewożono niewielką łodzią podwodną. O kontroli granic, która jest coraz trudniejsza, bo przemytnicy mają coraz nowsze pomysły. Materiał z programu "Polska i Świat".

Bez granic

Jej świat zawalił się kilka lat temu, ale mimo to się nie poddała. Młoda, sprawna Amerykanka niemal w jednej chwili straciła nogi i ręce. Od nowa musiała nauczyć się żyć. Dziś jest samodzielna i daje duże wsparcie innym niepełnosprawnym wrzucając filmiki do internetu, gdzie pokazuje, że wiele rzeczy można zrobić samemu. Materiał z programu "Polska i Świat".

"Dwie prawdy" o publicznej krytyce przełożonych

W programie "Dwie Prawdy" Jan Wróbel i Roman Kurkiewicz komentowali postawę księży, którzy przeprosili Bronisława Komorowskiego "za wiele niesprawiedliwości wypowiadanych przez ludzi Kościoła". Do przeprosin doszło w zaledwie kilka dni po oświadczeniu przewodniczącego Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski. Arcybiskup Dzięga pisał do polityków o ich podważaniu wspólnoty z Kościołem w kontekście popierania metody in vitro.

"Der Spiegel": zgrzyt w relacjach niemiecko-rosyjskich

MSZ Rosji odmówiło wydania wizy niemieckiemu generałowi brygady Gertowi Gawellkowi, który miał niebawem objąć stanowisko attache wojskowego w ambasadzie Niemiec w Moskwie - podał opiniotwórczy niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Jego zdaniem "jest to kolejny zgrzyt w relacjach niemiecko-rosyjskich".

Polscy dziennikarze wyrzuceni z Macedonii. Za "nielegalne przekroczenie granicy"

Po interwencji ambasadora RP w Skopje policja oddała paszporty i zwolniła dwóch polskich dziennikarzy, których sąd w Macedonii uznał wcześniej za winnych nielegalnego przekroczenia granicy grecko-macedońskiej - poinformował wieczorem Press Club Polska. Dwaj polscy dziennikarze: Jan Hunin i fotoreporter Maksymilian Rigamonti zostali rano zatrzymani przez macedońską policję.

Rokita: Duda może wesprzeć Schetynę i Siemoniaka

- To dwaj politycy, którzy rozumieją, że Duda może wzmocnić ich pozycję polityczną - tak w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita ocenił Grzegorza Schetynę i Tomasza Siemoniaka. Dodał, że negatywnie na tę ewentualną współpracę mogą jednak wpłynąć zbliżające się wybory.

Przeciwnicy Putina niedopuszczeni do wyborów. Kreml: nie mamy z tym nic wspólnego

Centralna Komisja Wyborcza Rosji podtrzymała decyzję komisji wyborczej obwodu nowosybirskiego, która odmówiła zarejestrowania listy wyborczej opozycyjnej Koalicji Demokratycznej. Ugrupowanie chciało wystartować w wyborach do regionalnego parlamentu. Przywódcy koalicji zamierzają zaskarżyć tę decyzję. Nie wykluczają także odwołanie się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Biernat rezygnuje. "Nie widziałam, żeby go ktoś torturował"

- Andrzej Biernat zrezygnował ze startu w wyborach zanim rozpoczął się zarząd PO - mówiła w "Faktach po Faktach" Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski uważa, że PO pracuje w pośpiechu nad swoimi listami wyborczymi, zaś PiS robi to w spokoju i skrupulatnie.

Biernat rezygnuje. "Nie widziałam, żeby go ktoś torturował"

- Andrzej Biernat zrezygnował ze startu w wyborach, zanim rozpoczął się zarząd PO - mówiła w "Faktach po Faktach" Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO). Szef sztabu wyborczego PiS Stanisław Karczewski uważa, że PO pracuje w pośpiechu nad swoimi listami wyborczymi, zaś PiS robi to w spokoju i skrupulatnie.

Wałęsa o Dudzie: też byłem butny, ale jednak trochę mniej

- Chciałbym, żeby Polska porządkowała swoje sprawy i dlatego chciałbym, żeby odniósł sukces w tym porządkowaniu - tak Lech Wałęsa komentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 początek kadencji Andrzeja Dudy. Były prezydent ocenił też, że Duda nie powinien wygłaszać swojego orędzia "z głowy".

Księża przeprosili za biskupów

W warszawskim kościele Sióstr Wizytek odbyła się msza, podczas której grupa księży przeprosiła Bronisława Komorowskiego za "niesprawiedliwe słowa", które padły pod jego adresem ze strony biskupów. W tym gronie był także ks. Kazimierz Sowa. "Nie opowiedzieliśmy się przeciw biskupom, tylko obelgom, kierowanym w stronę Komorowskiego, oskarżeniom o herezję i apostazję" mówił duchowny. Postawę księży krytykował Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej. "Przepraszam za księzy, pzrepraszających za biskupów" ironizował publicysta.