Najnowsze

Najnowsze

Włoskie miasteczko uczciło Irenę Sendlerową

Miejscowość Maratea na południu Włoch uczciła w niedzielę Irenę Sendlerową, zmarłą w 2008 roku działaczkę społeczną, która w czasie II wojny światowej uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci. Włoska miejscowość przyznała jej pośmiertnie pierwszą edycję swej nagrody.

Biden rzuci wyzwanie Clinton? Kandydatura powinna być "bardzo poważnie rozważona"

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden może dołączyć do wyścigu o fotel prezydenta USA. Wcześniej musiałby zdobyć mandat Partii Demokratycznej i pokonać Hillary Clinton, jednak scenariusz rywalizacji między wiceprezydentem a byłą sekretarz stanu USA wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Wszystko przez to, że coraz bardziej prominentni politycy demokratów poważnie mówią o kandydowaniu Bidena.

Dżihadyści zburzyli starożytną świątynię w Palmyrze

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zburzyli w niedzielę starożytną świątynię Szamin-Baala (boga nieba) w syryjskiej Palmyrze - poinformował dyrektor generalny departamentu antyków i muzeów Syrii Mamun Abdulkarim. Więcej w programie "Fakty z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

Duda: w Berlinie o zmianie formatu rozmów ws. Ukrainy

Podczas piątkowej wizyty w Berlinie prezydent Andrzej Duda będzie chciał poruszyć temat zmiany formatu rozmów dotyczących Ukrainy. Mogłyby brać w nich udział także USA i sąsiedzi Ukrainy - powiedział prezydent dziennikarzom w niedzielę przed północą. Obecnie rozmowy odbywają się w tzw. formacie normandzkim, czyli przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji.

Malowanie okiem fachowca

Czołowe polityczki czyli Ewa Kopacz i Beata Szydło dwoją sie i troją aby zdobyć uwagę wyborców. Czasem podejmują dziwne działania - zauważa minister rolnictwa Marek Sawicki.

Potężne eksplozje w bazie US Army w Japonii. Rozszalał się pożar

Do serii potężnych eksplozji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w bazie wojsk amerykańskich Sagamihara w Japonii, ok. 40 km na południowy zachód od Tokio. Pentagon, który długo nie informował o zajściu, w końcu przyznał, że wybuchy miały miejsce. Ogień ugaszono po siedmiu godzinach. Nie ma informacji o ofiarach.

"Rosja nie pozwala na zmianę statusu bezpieczeństwa Polski"

- Chodzi o zmianę statusu bezpieczeństwa naszego kraju. Rosja nie pozwala takiego statusu zmienić, bo uważa, że Europa Środkowa powinna być taką szarą strefą - mówił o zadaniach, jakie postawił sobie na czas prezydentury Andrzej Duda gość "Faktów po Faktach", Witold Waszczykowski. Były wiceminister spraw zagranicznych stwierdził, że Estonia jako pierwsze miejsce, które odwiedziła głowa państwa jest najlepszym możliwym wyborem.

"Rosja nie pozwala na zmianę statusu bezpieczeństwa Polski"

- Chodzi o zmianę statusu bezpieczeństwa naszego kraju. Rosja nie pozwala takiego statusu zmienić, bo uważa, że Europa Środkowa powinna być taką szarą strefą - mówił o zadaniach, jakie postawił sobie na czas prezydentury Andrzej Duda gość "Faktów po Faktach", Witold Waszczykowski. Były wiceminister spraw zagranicznych stwierdził, że Estonia jako pierwsze miejsce, które odwiedziła głowa państwa jest najlepszym możliwym wyborem.

Nie żyje Jerzy Kamas, odtwórca roli Wokulskiego

W wieku 77 lat zmarł Jerzy Kamas, wybitny aktor teatralny i filmowy, niezapomniany odtwórca roli Stanisława Wokulskiego w serialu "Lalka". W zeszłym roku media informowały, że aktor zmaga się z chorobą nowotworową. O śmierci artysty poinformował zespół Teatru Ateneum.

150 samolotów na pikniku w Trzebiczu

Na jubileuszowy, 25. Piknik Lotniczy w Trzebiczu zleciało ponad 150 samolotów z Polski i Europy. W programie pokazy, akrobacje i loty widokowe, a dla najodważniejszych możliwość skoku ze spadochronem. Gwiazdą imprezy jest Uwe Zimmermann, niemiecki pilot słynący z podniebnych akrobacji.

Andrzej Duda w Estonii: świat się zmienił, NATO też musi

Bazy NATO przed 1989 r. funkcjonowały przy samej jego wschodniej granicy, dlatego obecnie powinny zostać przesunięte dalej na wschód - zauważył w Estonii w czasie swojej pierwszej zagranicznej wizyty prezydent Andrzej Duda. - Uważam, że jest nie tylko historyczne, ale i współcześnie uzasadnione - ocenił.

Walczą do pierwszego celnego ciosu. Średniowieczny piknik w Grzybowie

Bitwa jak za Piastów to nie lada wyzwanie - oprócz ciężkiej tarczy i miecza lub topora, wojowie mają na sobie 25 kilogramową zbroję. - Oni się naprawdę męczą, walczą na śmierć i życie - przekonuje organizator inscenizacji. Walki, ale też pokazy tkactwa, garncarstwa i kowalskiego rzemiosła można było podziwiać na Turnieju Wojów w Grzybowie (Wielkopolska). Plenerową lekcję historii zorganizowało lednickie Muzeum Pierwszych Piastów.

Napastnik z pociągu "zdziwiony", że biorą go za terrorystę. "Chciał zdobyć pieniądze na jedzenie"

26-letni Marokańczyk, który w piątek zaatakował w pociągu jadącym między Amsterdamem a Paryżem, jest zaskoczony tym, że władze przypisują mu motywy terrorystyczne - powiedziała francuskiej telewizji reprezentująca go prawniczka. Jak podkreśliła, na pierwszym przesłuchaniu jej klient pojawił się osłabiony i niedożywiony. Tłumaczył, że chciał dokonać napadu z bronią w ręku, by zdobyć pieniądze na jedzenie. Hiszpańskie władze już w 2014 r. informowały jednak francuskie służby, że mężczyzna może stanowić potencjalne zagrożenie w powodu swoich radykalnych poglądów.

"Nie miały łatwego życia". Kundelki czekają na nowy dom

We wrocławskim schronisku zorganizowano piknik „Moda na Kundelka". Impreza promowała adopcję psów nierasowych i starszych. - Łamiemy stereotypy o psach schroniskowych. Mimo tego, że wcześniej nie miały łatwego życia, mogą być one fantastycznymi przyjaciółmi na długie lata – przekonywała wolontariuszka Ola Cukier.

Bocianom nie spieszno do Afryki. "Nadzorują" pracę rolników

Część bocianów już wyruszyła do Afryki. - O wcześniejszych odlotach zadecydowała pogoda. Upały sprzyjają lotom szybowcowym – powiedział PAP ornitolog dr Marian Stój. Do celu dotrą w listopadzie, a w lutym wyruszą z powrotem do Polski. Niektórym jednak nie spieszno. W sobotę po południu, na polu koło Strzegomia „wypasała się” gromada tych ptaków. Spacerowały obok traktora, łapały myszy i chętnie pozowały do kamery.

Remont skończył się wcześniej, "pestka" wraca na tory

Tramwajowe połączenie z północną częścią Poznania od poniedziałku znów będzie aktywne. Prace na trasie trwały od końca lipca. Przez ostatni miesiąc na os. Sobieskiego można było dostać się tylko zastępczymi autobusami. "Pestka" wraca jednak tydzień wcześniej, niż zakładano. W przyspieszeniu prac pomogły... upały

"Spadają jak kamień, zanim polecą". Wypuścili uratowane pisklęta jerzyków

"Dzika Klinika" z Krakowa wypuściła na wolność 23 jerzyki, które jako pisklęta trafiły pod opiekę weterynarzy. Jak tłumaczy Joanna Wójcik z fundacji, niedzielna akcja była okazją, by ludzie przebywali ze zwierzętami i czegoś się o nich nauczyli. Każdy, kto chciał wypuścić jerzyka, był instruowany. Ptaka trzeba niemal "wyrzucić" w powietrze. – Najpierw spadają jak kamień, a po chwili się podrywają do lotu – tłumaczyła Wójcik.