Najnowsze

Najnowsze

Nowa doktryna wojskowa Ukrainy. Po raz pierwszy wskazano wroga

W opracowanym przez rząd w Kijowie projekcie nowej doktryny wojskowej Ukrainy jako główny przeciwnik i agresor wymieniona została Rosja – oświadczył we wtorek premier Arsenij Jaceniuk. Podkreślił, że w dotychczasowych doktrynach nie było mowy o wrogich dla Ukrainy państwach.

Konwojent ukradł 8 mln złotych i "zapadł się pod ziemię". Policja: intensywnie działamy

To była perfekcyjnie przygotowana kradzież. 10 lipca w podpoznańskim Swarzędzu konwojent ukradł prawie 8 mln złotych, które miały trafić do bankomatów. Nie wiadomo nawet kim jest, bo zatrudniając się rok temu w firmie ochroniarskiej, podał dane innej osoby. Nie pozostawił też śladów - w pracy bowiem nie ściągał rękawiczek. Choć od kradzieży wkrótce uplyną dwa miesiące, wciąż nie udało się go złapać. - Cały czas intensywnie pracujemy nad tą sprawą - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

"Nowe zagrożenia wymagają zmian w NATO"

Dostosowanie sojuszu do nowych wyzwań powinno być przedmiotem przyszłorocznego szczytu w Warszawie – powiedziała we wtorek minister obrony Norwegii Ine Eriksen Soereide podczas otwarcia kieleckich targów zbrojeniowych. Towarzyszący jej na targach wicepremier Siemoniak podkreślił, że Norwegię i Polskę łączy "podobna wrażliwość" na sprawy bezpieczeństwa.

Zmarł trzeci żołnierz Gwardii Narodowej ranny w zamieszkach w Kijowie

Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych zamieszek przed siedzibą parlamentu Ukrainy, podczas których w ochraniających go wojskowych Gwardii Narodowej i milicjantów rzucono granat. Łącznie 141 osób zostało rannych, a w areszcie przebywa 18 uczestników zamieszek, w tym członek batalionu ochotniczego Sicz, który rzucił granat w zebrany tłum.

Kobieta zmarła, nie miał kto stwierdzić zgonu. "Byliśmy odsyłani z jednej instytucji do drugiej"

Kiedy matka pana Łukasza zmarła, na miejsce musiał przyjechać lekarz, by stwierdzić zgon. Jednak ani szpital, ani placówka zapewniająca nocną i świąteczną opiekę medyczną, nie chciały nikogo wysłać. Zgon stwierdzić powinien lekarz rodzinny. Ten jednak pracę miał zacząć dopiero 32 godziny po zgłoszeniu. Ostatecznie po 2 godzinach przyjechał jednak lekarz z SOR. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przepisy regulują takie sytuacje.

Kopacz i Duda na Westerplatte. "Uścisk dłoni? Nie przypominam sobie"

- To nie był czas na rozmowy. Uścisk dłoni? Nie przypominam sobie - tymi słowami premier skomentowała swój udział w porannych uroczystościach na Westerplatte, na których pojawił się także prezydent Andrzej Duda. W trakcie uroczystości, ani tuż po politycy nie zdecydowali się dzisiaj by porozmawiać.

Rosja edukuje separatystyczne Naddniestrze. "Humanitarny projekt Putina"

Szkoły w separatystycznym Naddniestrzu otrzymają ponad 500 tys. rosyjskich podręczników. - To projekt humanitarny Władimira Putina i wielki prezent dla wszystkich naddniestrzańskich uczniów - powiedział wicepremier Dmitrij Rogozin, przedstawiciel rosyjskiego prezydenta w zbuntowanej republice w granicach Mołdawii, wspieranej przez władze na Kremlu.

"Złoty pociąg" promuje Wałbrzych. "To jak Indiana Jones albo materiał na książkę Dana Browna"

Historia z końca II wojny światowej, zaginiony pociąg z kosztownościami i kilometry nieodwiedzanych od kilku dekad korytarzy - to nie scenariusz filmu rodem z Hollywood, a historia, którą od kilkunastu dni żyje świat. Do dolnośląskiego Wałbrzycha w poszukiwaniu pociągu zjechali zagraniczni dziennikarze i tłumy poszukiwaczy skarbów. - Wałbrzych nie mógł mieć lepszej promocji. Do tej pory kojarzył się głównie z biedaszybami - mówią eksperci od public relations.

13 osób zatruło się czadem, nie żyje nastolatka

W Krakowie doszło do aż trzech zatruć tlenkiem węgla, w wyniku których kilkanaście osób trafiło do szpitali. Lekarzom nie udało się uratować 13-letniej dziewczynki, która zatruła się czadem podczas kąpieli.

Jest zgoda ministra. Wojsko sprawdzi teren, gdzie ma być ukryty "złoty pociąg"

Minister obrony narodowej zgodził się na to, by żołnierze zbadali teren, na którym może znajdować się "złoty pociąg". O taką pomoc wnioskował w poniedziałek prezydent Wałbrzycha za pośrednictwem wojewody dolnośląskiego. Żołnierze pojawią się w okolicach Wałbrzycha w ramach tzw. "specjalistycznych usług wojskowych". To oznacza, że zamawiający usługi będzie musiał liczyć się ze zwrotem kosztów za paliwo, wyżywienie, amortyzację sprzętu i noclegi. Na razie nie wiadomo czy wojskowi będą wykorzytywać w czasie rekonesansu georadar.

Prezydent Duda na rozpoczęciu roku szkolnego. "Niech minie wam szybko i lekko"

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Jastarni. - Człowiek uczy się całe życie, niezależnie od tego, jaki zawód wykonuje - mówił prezydent, nawiązując do słów św. Jana Pawła II, patrona tamtejszego gimnazjum. Dodał też, że jeśli zawód chcemy wykonywać dobrze i chcemy być szanowani to uczyć się trzeba cały czas.

W Poznaniu barierki oddzielają chodnik od... chodnika. "Totalny absurd"

Wzdłuż wyremontowanego przystanku na ul. Zwierzynieckiej w Poznaniu pojawiły się barierki, które oddzielają chodnik od... chodnika. - To totalny absurd, który nie wiadomo czemu służy - ocenia Włodzimierz Nowak, poznański społecznik, który zaapelował o interwencję w tej sprawie do wiceprezydenta miasta.

Fundacja Czartoryskich chce oceniać skarby ze "złotego pociągu"

Zainteresowanie legendarnym "złotym pociągiem" nie słabnie. Jeszcze nie został znaleziony, ale już formuje się grono ekspertów, gotowych do przyjrzenia się skarbom. Do tego grona dołączyła fundacja Czartoryskich – chociaż jej prezes przyznaje, że w istnienie skarbów, jako takich nie wierzy.

Turysta spadł z Orlej Perci, nie żyje

Z najniebezpieczniejszego szlaku w Tatrach, Orlej Perci, spadł turysta. Ratownicy TOPR przetransportowali jego ciało do Zakopanego. To pierwszy śmiertelny wypadek w polskiej części Tatr tego lata.