Najnowsze

Najnowsze

Planowi Ciprasa grozi fiasko. Wybory coraz bliżej, a Syriza traci

Przewaga greckiej lewicowej partii Syriza nad jej konserwatywnymi oponentami skurczyła się do zaledwie 0,4 punktu procentowego - wykazał sondaż, którego wyniki opublikowano w środę. Reuters pisze, że jest to kolejny sygnał, iż decyzja przywódcy Syrizy, byłego premiera Aleksisa Ciprasa, który parł do przedterminowych wyborów w nadziei na większość absolutną, może mieć skutki odwrotne od zamierzonych.

"Rakieta wpadła do sypialni. Straciliśmy wszystko" Polka ucieka przed wojną. Można pomóc Miriam

Uciekała przed wojną w Syrii, trafiła do Jordanii. Za tydzień ma samolot do Polski. Jeśli będzie próbowała do niego wsiąść, nie zapłaciwszy kary za nielegalny pobyt w tym kraju, ona i jej starszy syn zostaną aresztowani. Brakuje około 3 tys. zł. Dolnośląska organizacja zbiera fundusze dla Polki, Miriam Masalmeh, by wraz z rodziną mogła ona wrócić do rodzinnej Trzebnicy. Tam czekają już na nich przyjaciele, dom i praca.

Kolejny proces o zabójstwo gen. Papały w październiku

Zbrodnia z 1998 roku wciąż bez finału, w październiku kolejny proces. Według prokuratury złodziej samochodów Igor M., ps. Patyk, zastrzelił gen. Marka Papałę w trakcie próby kradzieży jego samochodu. Śledczy nie znaleźli dowodów na zlecenie zabójstwa.

Zerwane dachy, zniszczone budynki. "Jakby odkurzacz coś zabrał"

- Wieczorem o godz. 23 przeszła trąba powietrzna. Nie zdążyliśmy zauważyć, co to jest - relacjonują mieszkańcy Dębowa k. Nakła w województwie kujawsko-pomorskim. W nocy z wtorku na środę nad wsią przeszła potężna wichura, która zniszczyła niemal każdy budynek w okolicy.

Osiem gepardziątek harcuje w opolskim zoo. Są wyzwaniem dla opiekunów

Na wolności żyje jedynie około 4 tysięcy gepardów. Dlatego też opolskie zoo, któremu udało się je rozmnożyć, musi bardzo dbać o młode koty. - Nawet tłuste mięso może powodować u nich poważne choroby. W pierwszym roku umieralność sięga nawet 80 proc. Jest to dla nas wyzwanie, bo statystyki są niepokojące - podkreśla Mariusz Włodarczyk, opiekun gepardów.

Ślub na szczytach władz. Prezydent żeni się z szefową MSZ

Mieszkańcy separatystycznego Naddniestrza (w granicach Mołdawii) szykują się do wielkiej uroczystości - ślubu prezydenta Jewgienija Szewczuka z wicepremier i szefową dyplomacji Niną Sztanski. O wydarzeniu powiedział sam przywódca, który oznajmił, że "Sztanski odejdzie z rządu i zacznie pełnić obowiązki jako jego małżonka".

Miał podwieźć 16-latka, zabił go młotkiem. Skazany na 25 lat więzienia

Józef C. fascynował się seryjnymi mordercami. Przypadkowo napotkanemu 16-latkowi zaproponował podwiezienie do domu. Zamordował go, kiedy ten zasnął. W środę sąd w Nowym Sączu skazał go na 25 lat więzienia. Rodzina ofiary od wyroku chce się odwołać. Będą domagać się dożywocia. - Ja mu nie mogę wybaczyć, bo on zniszczył mi życie - mówi matka ofiary.

Pijany ojciec przywiózł córkę do szkoły

Rano policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 44-letniego kierowcę seata, który przywiózł do szkoły nastoletnią córkę. Stróży prawa zaniepokoiło, że jechał zygzakiem. Gdy zbadali stan trzeźwości ojca, okazało się, że miał 2 promile alkoholu we krwi.

Marcin Gienieczko przepłynął w canoe największą rzekę świata

Marcin Gienieczko 1 września, po 94 dniach walki i pokonaniu 5986 km w canoe, dopływając do Belem zakończył najdłuższy etap wyprawy Energa Solo Amazon Expedition, czyli przeprawę przez Amazonkę. Przed podróżnikiem ostatnia część ekspedycji - bieg z Belem nad brzeg Oceanu Atlantyckiego z polską flagą olimpijską. Gienieczko walczy o wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

"Nie chciałam, żeby szedł do wojska". Pogrzeb zabitego gwardzisty

Pod Kijowem odbył się uroczysty pogrzeb żołnierza Gwardii Narodowej, który zginął w czasie poniedziałkowych zamieszek przed parlamentem w Kijowie. 24-letni Ihor Debrin został trafiony w klatkę piersiową odłamkiem granatu, który jeden z demonstrujących wrzucił w kordon ochraniający budynek Rady Najwyższej.

Putin świętuje pokonanie Japonii

Prezydent Rosji Władimir Putin wraz z weteranami ze swojego kraju wziął udział w środę w obchodach 70. rocznicy podpisania przez Japonię aktu kapitulacji i ostatecznego zakończenia drugiej wojny światowej.

Referendum, wybory, a przy okazji metro we Wrocławiu

We Wrocławiu - decyzje m.in. o budowie metra i ograniczeniu ruchu w centrum miasta. W Opolu - którędy poprowadzić ważną dla miasta trasę. Przy okazji referendum 6 września oraz wyborów parlamentarnych (i być może kolejnego referendum) 25 października niektóre samorządy chcą zapytać swych mieszkańców także o inne, lokalne sprawy.

Samochód-pułapka w bastionie Asada

Co najmniej 10 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w środę, gdy samochód pułapka eksplodował w centrum miasta Latakia, na zachodzie Syrii - poinformowała telewizja państwowa. To najkrwawszy atak w tym mieście od wybuchu wojny domowej w 2011 roku.

"Bryza" poleciała po serce. "Tutaj liczy się czas"

Załoga "Bryzy" pomogła warszawskim kardiochirurgom przetransportować serce dla chorej pacjentki. - To inny lot niż te, które wykonujemy standardowo. Jest większa adrenalina, to przecież akcja ratująca życie. Kiedy chodzi o transplantologię wszystko jest na czas - tak kmdr ppor. Czesław Cichy, rzecznik Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni, mówi o ostatniej akcji lotników.

"Dom Pottera" w Odessie na sprzedaż. "Bohater rewolucji" nie ma na ogrzewanie

Serhij Kiwałow, szef ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej za czasów prezydentury Leonida Kuczmy, zamierza sprzedać swój pałac nad Morzem Czarnym. Jak twierdzi, jest on "zbyt drogi w utrzymaniu". O pałacu Ukraińcy dowiedzieli się od aktywistów AutoMajdanu, organizacji walczącej z reżimem Wiktora Janukowycza. Oficjalnie luksusowa posiadłość jest uznawana za "kampus" Międzynarodowego Uniwersytetu Humanistycznego.

"Aresztujcie mnie, jestem hazardzistą". Prokurator odmówił

63-latek z Katowic przyznał się policjantom, że włamał się do ośmiu altanek na terenie ogródków działkowych. - Okradłem je, bo potrzebowałem pieniędzy na gry. Jestem uzależniony od hazardu. Areszt to mój jedyny ratunek - miał powiedzieć policjantom złodziej. Na razie dostał dozór policyjny

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nie żyje 80-latka

Znaleziona w piątek w Bytomiu we własnym mieszkaniu 80-latka miała kilkanaście ran od ciosów nożem. - Na całym tułowiu, na szyi, to nie mógł być przypadkowy upadek - mówi rzecznik policji w Bytomiu. Podejrzanemu mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Piechociński ws. Burego: podejmiemy działania, kiedy wypowie się zainteresowany

Po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniosku i wypowiedzi głównego zainteresowanego podejmiemy stosowne działania - powiedział w środę na konferencji prasowej szef PSL Janusz Piechociński, odnosząc się do sprawy Jana Burego. Do Sejmu trafiły wniosek o uchylenie mu immunitetu, o co wnioskuje prokuratura, która chce mu postawić zarzuty. Według ustaleń tvn24.pl, prokuratura szykuje również kolejny wniosek o uchylenie immunitetu szefow klubu PSL.

"Wierzę w to, że pociąg jest ukryty na terenie Wałbrzycha. Nie sądzę jednak, aby było tam złoto"

Nadzieję na obecność pociągu ukrytego w Wałbrzychu ma Jerzy Rostkowski, pisarz i znawca nazistowskich skarbów na Dolnym Śląsku, ale wątpi w istnieniu skarbów. - Jest możliwość, że w wagonach znajdują się środki masowego rażenia, które badali i produkowali Niemcy - mówił na antenie TVN24 we "Wstajesz i Wiesz". Septyczny co do istnienia złota jest też Bogusław Wołoszański, polski dziennikarz i popularyzator historii. Na swoim blogu pyta: "Skąd, na boga, taki zapas złota w upadającej III Rzeszy?! A skąd na Dolnym Śląsku sztaby złota?".