Najnowsze

Najnowsze

USA coraz bardziej lubiane na świecie, Barack Obama nawet bardziej niż w kraju

Ankieta przeprowadzona w 40 krajach przez ośrodek Pew Research wykazała, że badani w większości pozytywnie oceniają Stany Zjednoczone, ich gospodarkę czy kampanię przeciwko Państwu Islamskiemu. Średnio 69 proc. ludzi na świecie postrzega USA przychylnie. W 2013 i 2014 roku było to 65 procent - podał ośrodek Pew. Z kolei prezydent Barack Obama jest lepiej postrzegany za granicą, niż w kraju.

"Życie to nie dla mnie". 24-latka chce eutanazji

24-letni Belgijka planuje poddać się tego lata eutanazji - informują jej przeciwnicy. Lekarze zgodzili się na uśmiercenie kobiety ze względów psychologicznych. Kobieta twierdzi, że od dzieciństwa chce umrzeć.

Sąd wstrzymuje wykonanie wyroku na Słupsk. "To daje nam oddech"

Władze Słupska mają powody do radości. Miasto nie musi na razie wpłacać 24 mln zł na rzecz byłego wykonawcy aquaparku. Sąd Okręgowy w Gdańsku wstrzymał nakaz zapłaty wydany przez warszawski Sąd Arbitrażowy. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Nie kończy to też kłopotów Słupska. Miasto o uchylenie wyroku musi jeszcze powalczyć.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Obrony. Francuzi potępiają USA

Francja potępiła szpiegostwo jako "niedopuszczalne między sojusznikami", po ujawnieniu przez portal Wikileaks, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) podsłuchiwała trzech ostatnich prezydentów Francji, w tym Francois Hollande'a.

Chcą całkowicie zakazać aborcji, m.in po gwałcie. Jest projekt ustawy

Przeciwnicy aborcji mają złożyć w piątek w Sejmie projekt ustawy wykluczający przerywanie ciąży, nawet po gwałcie. - Będziemy przyznawali prawo do życia każdemu człowiekowi, niezależnie od tego, czy pochodzi z gwałtu. Dziecko nie jest winne temu, jak się poczęło - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Kaja Godek z Fundacja Pro – Prawo do życia.

Załatali stroje Kargula i Pawlaka, naprawili mundury Czterech Pancernych

Ponad sto kostiumów z kultowych polskich produkcji filmowych, realizowanych przed laty w murach Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, odzyskało blask. W Centrum Technologii Audiowizualnych, które "odziedziczyło" ponad 16 tys. kostiumów i 7 tys. rekwizytów, można oglądać stroje m.in. z "Lalki", "Rękopisu znalezionego w Saragossie", "Samych Swoich", "Stawki większej niż życie" czy "Czterech Pancernych i Psa".

Dziennikarze pobici przez policję. W Erywaniu znowu gorąco

Ponad 230 aktywistów zostało już zatrzymanych i pobitych podczas rozpędzania demonstracji w stolicy Armenii Erywaniu. Dziennikarze, którzy dokumentowali agresję policji, zostali zatrzymani i pobici, wielu z nich straciło sprzęt reporterski, a nagrania skonfiskowano. Przeciwko brutalności policji protestują m.in. Reporterzy Bez Granic i dyrekcja Radia Swoboda.

"Decyzje Amerykanów są przemyślane. Putin w tej chwili ma problem"

Putin zamiast oddalić granice NATO od siebie, o co walczy, załatwił sobie to, że one się realnie zbliżyły - powiedział we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 były szef misji dyplomatycznej ambasady RP w Rosji Wiktor Ross, który skomentował decyzję Amerykanów o rozmieszczeniu sprzętu wojskowego m.in. w Polsce. Gen. Waldemar Skrzypczak dodał, że decyzje Amerykanów są przemyślane i to Putin ma problem.

Przyjazny gest Chin wobec Tajwanu. Zapraszają weteranów na paradę

Chińska Republika Ludowa zaprosiła weteranów wojny chińsko-japońskiej mieszkająych na Tajwanie na paradę wojskową z okazji 70. rocznicy wyzwolenia Chin spod okupacji Japończyków. Tego rodzaju przyjazny gest wobec Tajwanu jest bardzo rzadki, gdyż Pekin oficjalnie uznaje wyspę za zbuntowaną prowincję.

Ostrzegali przed podróżami na Krym, po oskarżeniach Putina zniknęli z sieci

Rosyjskie władze zablokowały 22 czerwca portal obrońców praw konsumenta ozpp.ru, który opublikował ostrzeżenie dla Rosjan wybierających się na Krym. Aktywiści napisali, że osoby takie mogą mieć problemy z otrzymaniem wizy Schengen i być ścigane na terytorium Ukrainy. Roskomnadzor zablokował portal po słowach prezydenta Władimira Putina, który oskarżył twórców portalu o "realizowanie interesów obcych państw". Organizacja Human Rights Watch potępiła pogwałcenie wolności wypowiedzi przez rosyjskie władze.

Znów wydają wizy do USA. "Istnieją duże zaległości"

Amerykański Departament Stanu poinformował, że stopniowo rozwiązywany jest problem techniczny, który uniemożliwiał w ostatnich dniach wydawanie wiz. Zastrzeżono jednak, że minie trochę czasu, nim system upora się z trudnościami, które towarzyszą mu od ponad tygodnia.

Ajatollah Chamenei kreśli czerwone linie. "Ameryka chce zniszczyć nasz przemysł atomowy"

Zamrożenie programu atomowego na kilkanaście lat jest wykluczone, a sankcje nałożone na Iran powinny zostać zniesione natychmiast po podpisaniu porozumienia z mocarstwami - tak uważa Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei. To do niego należy ostatnie zdanie w tym teokratycznym państwie i to od Chameneiego kreślającego czerwone linie dla negocjatorów zależy w największej mierze powodzenie rozmów ws. programu nuklearnego.

Mieszkańcy łapią złodzieja, policja odwozi, sąd skazuje. I tak bez końca

Bezradny wymiar sprawiedliwości i bezkarny drobny złodziej, który powinien siedzieć w więzieniu. 25-latek miał trafić na rok więzienia, ale łaskawie potraktowany, dostał dozór elektroniczny. Zerwał obrożę i jest na wolności. Sąd twierdzi, że mężczyzna jest poszukiwany, a policja nic o tym nie wie. Materiał "Faktów" TVN.

Polska i kraje bałtyckie jak Berlin Zachodni?

Rozmieszczenie w naszym kraju i u naszych sąsiadów amerykańskiego sprzętu wojskowego przypomina wzmacnianie zachodnich sektorów Berlina w czasach zimnej wojny. Nie przypomina natomiast obrony dawnych Niemiec Zachodnich, ponieważ do 1990 r. na tym terytorium stacjonowało kilkaset tysięcy żołnierzy US Army i rozlokowana tam była amerykańska broń jądrowa.