Najnowsze

Najnowsze

Mieszkańcy zamalowali bazgroły. Wandale: "osiedle jest nasze"

Aktywiści zamalowali świeżą farbą wulgarne pseudograffiti na ścianie szkoły podstawowej przy ul. Pigonia w Krakowie. Jednak już kilka dni później okazało się, że wandale tak łatwo nie odpuszczą. Ściana znów została pokryta napisami "osiedle jest nasze" i "zadżgamy was" (pisownia oryginalna). Jednak "Pogromcy Bazgrołów" zapowiadają, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa - na 2 września zaplanowali ponowne malowanie szkoły.

"Jak dotkniemy, to uwierzymy". Naukowcy o spekulacjach ws. pociągu ze złotem

- Sprawa robi się coraz bardziej tajemnicza - komentuje rzekome odnalezienie "złotego pociągu" Joanna Lamparska, która dokumentuje historię Dolnego Ślaska. W owianym tajemnicą składzie, który miał zaginać podczas II wojny światowej, mają znajdować się "przedmioty wartościowe, cenne materiały przemysłowe oraz kruszce szlachetne". Naukowcy obawiają się gorączki złota.

Paweł Zalewski usunięty z listy Platformy Obywatelskiej

Paweł Zalewski nie znajdzie się na liście PO w okręgu podwarszawskim - potwierdziła Ewa Kopacz na konferencji prasowej w Tczewie. Taka decyzja podjął zarząd PO, który obradował się w piątek. Jako pierwszy poinformował o tym portal 300polityka.pl.

35 lat Solidarności. W Gdańsku świętują z prezydentem

"Solidarność pokoleń" - pod tym hasłem z okazji 35. rocznicy powstania związku na festynie rodzinnym w Gdańsku świętować będzie ok. 20 tysięcy członków Solidarności. W głównym koncercie "My naród" uczestniczyć ma prezydent Andrzej Duda.

Dwudniowy rozejm w syryjskich miejscowościach zerwany

Trwający od czwartku rozejm między syryjskimi rebeliantami, armią rządową i libańskim Hezbollahem w będącym w rękach bojowników mieście Az-Zabadani i w dwóch szyickich miejscowościach w prowincji Idlib został w sobotę rano zerwany.

To dużo więcej niż defilada. To huczne święto mocarstwowości

"Niezapomniana i nieporównywalna z niczym innym" – tak zaplanowaną na 3 września defiladę wojskową w Pekinie zapowiada chińska państwowa gazeta "Global Times". Obchody organizowane z okazji 70. rocznicy pokonania Japonii w II wojnie światowej pokażą nie tylko potęgę wojskową Chin, ale przede wszystkim miejsce tego kraju na arenie międzynarodowej.

Pijany skopał psa, pójdzie do więzienia na rok

Mieszkanka Dębicy (woj. podkarpackie) tylko na chwilę weszła do sklepu, a swojego psa zostawiła przed wejściem. To jednak wystarczyło, by pijany 30-latek zaatakował zwierzę. Właścicielka czworonoga wezwała policję, która zatrzymała sprawcę i postawiła mu zarzuty. Mężczyzna przyznał się do skopania psa i dobrowolnie poddał się karze. Zwierzę ma obrażenia głowy i kręgosłupa.

Bez "szantażu emocjonalnego". Tomasz Kot o roli umierającego aktora

Tomasz Kot gra aktora, niepijącego alkoholika, który dowiaduje się, że zostało mu kilka miesięcy życia. Zamiast wrócić do butelki postanawia zrobić "życiowy remanent". Zaskakujaco pogodny film "Żyć nie umierać" debiutującego reżysera Macieja Migasa jest luźno inspirowany historią zmarłego w 2009 aktora Tadeusza Szymkówa.

Bez pasztetu i kajzerki, czyli rewolucja w sklepikach. "Większość z nich zniknie"

Kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, więcej warzyw i owoców, a mniej soli i produktów o wysokiej zawartości tłuszczu - sklepiki szkolne czeka prawdziwa rewolucja. Choć zmian tych nie sposób nie pochwalić, sklepikarze zastanawiają się, dlaczego z ich wprowadzeniem zwlekano niemal do rozpoczęcia roku szkolnego. Dyrektorka jednej z poznańskich podstawówek zwraca natomiast uwagę, że wiele sklepików może mieć problemy z wypełnieniem rygorystycznych norm opracowanych przez resort zdrowia. ("Polska i świat")

Na ten tramwaj mieszkańcy Gdańska czekali prawie 40 lat

Miesiąc wcześniej niż planowano, w Gdańsku uruchomiona zostanie nowa trasa tramwajowa, która połączy śródmieście z dzielnicą Piecki-Migowo. Na prawie 4,5 km trasie znajduje się osiem przystanków. Na to połączenie mieszkańcy czekali prawie 40 lat.

"Możemy domniemywać, że uwięzieni w środku ludzie po prostu się udusili"

Śledczy badają, co było przyczyną śmierci 71 uchodźców, których ciała znaleziono w ciężarówce stojącej na poboczu austriackiej autostrady A4. Policjanci z Austrii i Węgier, przy wsparciu Interpolu, szukają organizatorów przemytu. Europejscy politycy zastanawiają się natomiast, co zrobić, by poradzić sobie z kryzysem związanym z napływem uchodźców, który każdego dnia przybiera coraz bardziej dramatyczne oblicze. ("Fakty z zagranicy")

"Niemcy do niedawna nie byli przygotowani na zmiany w Warszawie"

- W Niemczech było zaciekawienie, jak wypadną pierwsze spotkania, jakie będą pierwsze sygnały. Myślę, że dzisiaj zaniepokojenie zniknęło - skomentował wizytę Andrzeja Dudy w Niemczech Janusz Reiter, były ambasador w Berlinie. Jak wyjaśniał w programie "Świat" TVN24 Biznes i Świat, ciekawość ze strony niemieckich partnerów była tym większa, że "w Niemczech do niedawna nie byli na zmianę w Warszawie przygotowani".

Kontynent grodzony drutem kolczastym. Europa nie widzi nadciągającej katastrofy

Stary Kontynent doświadcza prawdziwej wędrówki ludów. Uciekających przed wojną Syryjczyków, Irakijczyków czy Afgańczyków będzie napływało więcej i więcej. Na razie Bałkany – najbiedniejszy rejon Europy – powstrzymują setki tysięcy imigrantów przed dotarciem do serca Unii Europejskiej. Ale tylko na razie, bo "miękkie podbrzusze Europy" pęcznieje i jest pozostawione same sobie. Prawdopodobne scenariusze malują się w ciemnych barwach. Nadchodzi czas, w którym Zachód będzie musiał w końcu zacząć działać, jeżeli chce uniknąć katastrofy.

Po obradach zarządu PO. "Żadnych zmian wśród liderów list"

Po kilku godzinach zakończyły się obrady zarządu PO, na których dyskutowano o ostatecznym kształcie list wyborczych do parlamentu. Szef sztabu wyborczego PO Marcin Kierwiński poinformował, że zdecydowano się jedynie na "techniczne uzupełnienia". - Jeśli chodzi o liderów list, żadnych zmian nie ma - powiedział.

Wsparcie

Marcin Mastalerek nie znalazł się na listach wyborczych, ale ma pełne wsparcie Beaty Szydło

Na fali

Pani poseł Beata Szydło tym razem wizytuje statek!

"Może tam znajdować się Bursztynowa Komnata". Światowe media o "złotym pociągu"

Media z całego świata pasjonują się historią "złotego pociągu" z Wałbrzycha. Piątkową konferencję Piotra Żuchowskiego, generalnego konserwatora zabytków, który wyraził przekonanie, że "na 99 proc. taki pociąg istnieje", opisywały portale internetowe, telewizje i gazety z całego globu. Rozmówca brytyjskiej telewizji Sky News sugerował nawet, że w pociągu może znajdować się słynna Bursztynowa Komnata.