Najnowsze

Najnowsze

"Chodzi o przyszłość Republiki Chińskiej"

Prezydent Tajwanu Ma Jing-cu podkreślał na konferencji prasowej, że jego sobotnie spotkanie w Singapurze z prezydentem ChRL Xi Jinpingiem będzie poświęcone dalszej normalizacji stosunków między Chinami kontynentalnymi a wyspą. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Londyn: "znaczne prawdopodobieństwo" zamachu. Moskwa: to na razie spekulacje

Nie ma pewności, że na pokładzie rosyjskiego samolotu wybuchła bomba, ale jest to coraz bardziej prawdopodobne - oświadczył premier Wielkiej Brytanii David Cameron. Wcześniej w podobnych słowach o przyczynach sobotniej katastrofy mówił szef brytyjskiej dyplomacji. Londyn po katastrofie zawiesił loty z Szarm el-Szejk.

Pieniądze, władza i Kościół. "Kardynał Bertone to demoniczna postać"

- Bardzo trudno odstawić na boczny tor taką czarną eminencję, jaką dzisiaj jest kardynał Tarcisio Bertone - stwierdził w TVN24 dr Jarosław Makowski, historyk filozofii i teolog. W czwartek w Watykanie ukazały się dwie książki na temat patologii w finansach Watykanu i przywilejów hierarchii. M.in. kardynał Bertone jest "bohaterem" publikacji.

Zmiana władzy po "zielonej stronie mocy". Struzik za Piechocińskiego?

W sobotę zbiera się Rada Naczelna PSL. Jeśli szef ludowców Janusz Piechociński zrezygnuje z funkcji, może zastąpić go Adam Struzik - wynika z rozmów z politykami tej partii. Według nich z walki o prezesurę wycofał się Władysław Kosiniak-Kamysz, który ma zostać szefem klubu parlamentarnego.

Podsiadło wydaje nową płytę. "Nie musi mnie słuchać cała Polska"

Finalista drugiej edycji programu TVN "X Factor", Dawid Podsiadło wydaje drugą solową płytę pt.: "Annoyance and Disappointment". Jak mówi wokalista, sam tworzył na nią teksty. - Moja płyta jest dobra. Nie wstydzę się jej. (...) Mam talent do pisania melodii chwytliwych, które pasują do radia. Na tej płycie jest kilka takich utworów - mówił w programie "Wstajesz i wiesz".

Siedem śmigłowców uwięzionych od poniedziałku na polu. Mgła nie pozwala na lot

Od poniedziałku we wsi Bąkowo (woj. wielkopolskie) w szczerym polu stoi siedem wojskowych śmigłowców. Przyczyną awaryjnego lądowania była gęsta mgła. - Zrobił się hałas, dużo świateł. Przyjechałem tam i zastanawiałem się co się dzieje. Czy jakaś wojna będzie? - mówi Stanisław Brzeziński, mieszkaniec sąsiedniego Osieka nad Notecią. Żołnierze trafili do hoteli, gdzie czekają na decyzje dowódcy. Na razie warunki nie pozwalają im na ponowny start.

Airbusy A321 rosyjskiego operatora uziemione

Rosyjski linie czarterowe Kogalymaviya, których samolot rozbił się w sobotę na Synaju, czasowo wycofają z grafika wszystkie Airbusy A321 - podała rosyjska państwowa agencja transportu. Maszyny mają przejść dodatkowe testy.

Szef MON Antoni Macierewicz? "Będzie elementem szerszej drużyny"

- Z całą pewnością wojsko wymaga wyrazistego szefa i jeżeli będzie to Antoni Macierewicz bądź Jarosław Gowin, to na różne sposoby będą to szefowie wyraziści. Jeżeli Macierewicz zostanie szefem MON, będzie elementem pewnej szerszej drużyny - mówił w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin.

Zlikwidowali domową "fabrykę" amfetaminy. Rozprowadzana była wśród pseudokibiców

Amfetaminę wartą co najmniej 300 tysięcy złotych przejęli policjanci z krakowskiego CBŚ. Zlikwidowali też laboratorium działające w jednym z mieszkań w Krakowie. Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających i wprowadzania ich do obrotu zatrzymane zostały cztery osoby. Zdaniem policjantów, podejrzani są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

"Będzie ponad prezydentem", bo prezydentem być nie może

Aung San Suu Kyi - liderka birmańskiej opozycji, która najprawdopodobniej wygra wybory parlamentarne 8 listopada - oznajmiła, że choć formalnie prezydentem kraju zostać nie może, to i tak "będzie ponad prezydentem". W Birmie głowę państwa będącego jednocześnie szefem rządu wybiera parlament.

Szukali ojca 11 lat. Policja znalazła jego ciało, ale rodziny nie poinformowała. "To haniebne zaniedbanie"

Rodzina zaginionego mężczyzny z Mszany Dolnej przez ponad 11 lat żyła w niepewności, czy żyje, czy też nie. Policja znalazła jego zwłoki już po kilku dniach od zaginięcia w Krakowie, oddalonym od Mszany zaledwie o 50 kilometrów. Nikt jednak nie zadał sobie trudu, by porównać znalezione zwłoki z rysopisem zaginionego mężczyzny. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

Szef MON Antoni Macierewicz? "Będzie elementem szerszej drużyny"

- Z całą pewnością wojsko wymaga wyrazistego szefa i jeżeli będzie to Antoni Macierewicz bądź Jarosław Gowin, to na różne sposoby będą to szefowie wyraziści. Jeżeli Macierewicz zostanie szefem MON, będzie elementem pewnej szerszej drużyny - mówił w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin.

Pies przewodnik niemile widziany? Niewidomi walczą z restauracją

2,5 roku temu niewidoma pani Dorota chciała wraz ze swoim psem-przewodnikiem wejść do jednej z restauracji. Tymczasem pracownicy lokalu zaproponowali kobiecie oraz jej niewidomemu znajomemu - również z psem - stolik, ale na zewnątrz. Teraz pani Dorota i jej przyjaciele walczą w sądzie o przeprosiny i 50 tys. złotych na cele charytatywne. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Z kamerą na pokładzie USS Carney. Tak działa tarcza antyrakietowa

W jego 90 silosach kryją się najnowocześniejsze i najdroższe pociski amerykańskiej armii. Niszczyciel USS Carney pływa dziś u wybrzeży Hiszpanii, choć tak naprawdę strzeże bezpieczeństwa całej Europy. Jest częścią tzw. tarczy antyrakietowej, której elementem wkrótce stanie się także budowana do tego celu baza w Polsce. Będzie ona wyposażona w dokładnie taką samą broń. Na pokładzie USS Carney był reporter "Czarno na białym".

Katastrofa na Synaju. "Wybuch tak. Pytanie czy to bomba, czy usterka?"

W środę wieczorem CNN i agencja Reuters poinformowały, powołując się na źródła w amerykańskich i europejskich służbach wywiadowych, że do sobotniej katastrofy rosyjskiego samolotu na Synaju mogła doprowadzić eksplozja bomby podłożonej przez dżihadystow. - Jednoznacznie nie możemy wykluczyć wersji związanej z zamachem terrorystycznym, ale to wcale nie znaczy, że doszło do takiego zamachu - komentował w TVN24 Biznes i Świat Krzysztof Liedel z Collegium Civitas.

"To zbrodnia przeciwko ludzkości". AI o uprowadzeniach w Syrii

Syryjskie władze razem ze sprzymierzonymi milicjami od 2011 roku zatrzymały i uprowadziły dziesiątki tysięcy cywilów. Wielu z nich jest przetrzymywanych w więzieniach bez kontaktu z rodziną co - zdaniem Amnesty International - stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości.