Najnowsze

Najnowsze

Mucha zdziwiona wyglądem polskiego pociągu. Internauci: sorry, taki mamy klimat

"Myślałam, że takich pociągów już nie ma" - napisała w serwisie społecznościowym Joanna Mucha. Zamieściła zdjęcie z wnętrza składu, jakim jechała z Warszawy do Lublina. Na komentarze internautów nie trzeba było długo czekać. "Sorry, taki mamy klimat... a Pendolino tylko jedno jest" - napisał jeden z nich.

Pistorius jednak zabił z premedytacją? Sprawa wróci na wokandę

Sąd w Pretorii uznał odwołanie prokuratury od wyroku skazującego na pięć lat pozbawienia wolności niepełnosprawnego lekkoatletę Oscara Pistoriusa. Karę wymierzono mu za nieumyślne spowodowanie śmierci partnerki, modelki Reevy Steenkamp. Prokuratura jest zdania, że Pistorius popełnił zbrodnię z premedytacją.

Były radny Podgórzyna skazany za pedofilię

Sąd w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) skazał byłego radnego gminy Podgórzyn za pedofilię. Mężczyzna nie trafi do więzienia, bo usłyszał wyrok w zawieszeniu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.

Uwiecznił to niezwykłe zjawisko. "Kto je ujrzy, tego czeka śmierć w górach"

W ciągu ostatniego weekendu w Bieszczadach zauważyć można było niezwykle rzadkie zjawisko zwane widmem Brockenu. Krążąca wśród taterników legenda głosi, że kto je zobaczy, tego czeka śmierć w górach. Urok odczynić może tylko trzykrotne ujrzenie widma. - Widziałem Brocken już sześć razy w tym roku, więc chyba czeka mnie długowieczność - śmieje się Mirosław Piela, który uwiecznił zjawisko na zdjęciach.

Dłuższe kolejki do badań i lekarzy. Miażdżący raport NIK o NFZ

NFZ nie doprowadził do poprawy dostępności świadczeń zdrowotnych, a w wielu poradniach i oddziałach średni czas oczekiwania pacjenta na świadczenie uległ wydłużeniu - to ustalenia z opublikowanego w środę raportu NIK ws. NFZ. Najgorzej jest z kolejkami do tomografii komputerowej. Jak podaje NIK, średni rzeczywisty czas oczekiwania wzrósł z 25 dni do 43 (czyli o 72 proc.).

W Skwierzynie od lat czekają na nowy most. Chce go wybudować 10 firm

10 firm zgłosiło się do budowy mostu przez Wartę w Skwierzynie (woj. lubuskie). Inwestycja jest o tyle ważna, iż istniejący most jest w opłakanym stanie, a stanowi ważne dla tej części województwa połączenie komunikacyjne. Dziennie przejeżdża nim ponad 4 tysiące pojazdów. Budowa nowego mostu ma się rozpocząć w II połowie 2015 r.

"Dzień ciszy" kruchy jak rozejm. 14 ostrzałów sił rządowych

Teoretycznie obowiazujące od wtorku zawieszenie broni w walkach między siłami rządowymi Ukrainy a prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie tego kraju zostało złamane 14 razy – oświadczył w środę sztab ukraińskiej operacji wymierzonej w separatystów.

Zakładnik uwolniony. Jaką ofertę Francuzi złożyli Al-Kaidzie?

Ostatni przetrzymywany jako zakładnik obywatel Francji Serge Lazarevic odzyskał wolność po trzech latach spędzonych w niewoli Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu. Mężczyznę z Mali, gdzie był więziony, przewieziono do Nigru. W środę wcześnie rano wylądował we Francji.

10 największych zagrożeń dla praw człowieka w Polsce. Ranking RPO

Brak efektywnej strategii państwa w walce z biedą, wykluczeniem społecznym i bezdomnością oraz trudności w dostępie do publicznej służby zdrowia są - w ocenie RPO - największymi w Polsce zagrożeniami dla przestrzegania praw człowieka. W środę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Kwaśniewski: Nie było zgody Polski na tortury. Te odrażające metody nie przyniosły nic dobrego

Współpraca wywiadowcza Polski ze Stanami Zjednoczonymi została podjęta, ale nie było zgody na tortury - podkreślił były prezydent Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się do raportu amerykańskiego Senatu ws. więzień CIA. - Te odrażające metody, których ja nie akceptuję, podobno nie przyniosły nic dobrego. To jest prawdziwa katastrofa CIA, USA i prezydenta Busha - dodał Kwaśniewski.

Unika sądu, czy naprawdę choruje? Czesław Kiszczak na przymusowych badaniach

Trwają badania lekarskie Czesława Kiszczaka w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, które mają odpowiedzieć czy PRL-owski generał może odpowiadać przed sądem za wprowadzenie stanu wojennego. Towarzyszy mu żona, która w rozmowie z dziennikarzami broni męża. – On był sądzony przez ponad 20 lat i żaden proces nie udowodnił jego winy – mówi Maria Teresa Kiszczak.

"Losy dyktatorów są zawsze ryzykowne". Sonik o przymusowych badaniach Kiszczaka

- Jeśli popatrzymy na procesy Mubaraka czy gen. Pinocheta, to zawsze robi wrażenie, że starych ludzi ciąga się przed sądy - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bogusław Sonik, były europoseł PO, komentując sprawę przymusowych badań generała Czesława Kiszczaka. Jak jednak dodał, "losy dyktatorów to ich wybór i z tym jest związane pewne ryzyko". Sonik zwrócił jednocześnie uwagę na "bezradność systemu prawnego w Polsce, który nie potrafił w odpowiednim czasie wydać wyroku" ws. stanu wojennego.

Pijany próbował odjechać autem. Świadek odebrał mu kluczyki, policja... oddała

Policjanci ze Świętochłowic na Śląsku puścili wolno mężczyznę, który pijany próbował odjechać samochodem z parkingu. Uniemożliwił mu to przypadkowy świadek, który wyciągnął mężczyznę z auta i zabrał kluczyki. Policja początkowo nie widziała powodów, by wszcząć postępowanie. A kluczyki oddała właścicielowi i nawet nie sprawdziła, czy jest on trzeźwy. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

"Wszyscy pochylają się nad losem terrorystów, nikt nie mówi o prawach ich ofiar"

Nie wolno się oburzać na walkę z terrorem, tylko na terror - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 Leszek Miller. Szef SLD stwierdził, że w ogóle nie wiadomo, czy w raporcie na temat więzień CIA jest mowa o Polsce. Polityk, który był premierem w czasie, gdy w Polsce miały działać więzienia CIA dodał, że nawet, gdyby o tym wiedział, nie ujawniłby tego, gdyż obowiązuje go tajemnica.