Najnowsze

Najnowsze

Arabski odwołany z placówki w Madrycie

Wymiana ambasadora w Hiszpanii. Swoją dyplomatyczną misję kończy Tomasz Arabski. Były szef w kancelarii premiera Donalda Tuska - po przejęciu władzy przez PiS - mógł się tego spodziewać, bo policy partii rządzącej od dawna zarzucają mu zaniedbania dotyczące przygotowań podróży prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Katynia.

Ulice, które dzielą

Radni Nidzicy chcieli dekomunizacji nazw ulic. Przyjęli nawet uchwałę, ale weto postawili mieszkańcy. Zagrożeni przez chwilę Nowotko, Marchlewski i Finder zostają na tabliczkach i w dokumentach.

Kryzys wokół Trybunału

Po środowych nocnych wydarzeniach Platforma Obywatelska chce złożyć wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Ewa Kopacz zarzuca mu selektywne udzielanie głosu. Zarzuty kieruje jednak po debacie, bo w jej trakcie PO opuściła salę plenarną i nie wzięła udziału w głosowaniu. Wyraźny ton oburzenia nadawała za to Nowoczesna. O nowej opozycji i o tym, kto gra pierwsze skrzypce.

Playstation będzie obserwowane przez służby specjalne

Włosi w ramach walki z terroryzmem zaostrzają kontrole nowych kanałów komunikowania się, w tym za pośrednictwem playstation - zapowiedział w czwartek minister sprawiedliwości Andrea Orlando. Jego resort przeznaczy na nadzór informatyczny 150 mln euro.

Fabryka mistrzów. Jak Rosjanie latami tuszowali doping

Doping połączony z korupcją - tak medale zdobywało wielu lekkoatletycznych mistrzów świata z Rosji, dzięki czemu kraj ten wyrósł na jedną z potęg świata sportu. Jednak w przypadku Rosji nie chodzi o pojedynczych zawodników, a sprawną machinę, która pomagała tuszować doping stosowany przez sportowców. Zaskoczenie było tym większe, że wszystko finansowane było za państwowe pieniądze. Jak funkcjonował dopingowy mechanizm? Materiał "Czarno na białym".

Śliska sprawa

Czy to była zaplanowana akcja, czy może przypadek. Jedno jest pewne z murem chińskim nie ma żartów.

Wydało się?

Co powiedział Jarosław Kaczyński, tego na sto procent nie wiemy, ale mamy pewne podejrzenia.

Szef MSZ w Berlinie sceptycznie o migrantach. "Sam mechanizm realokacji nie rozwiąże problemu"

Nowy szef polskiego MSZ po raz pierwszy odwiedził Berlin. Na konferencji prasowej ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem, Witold Waszczykowski mówił, że przyjechał „porozmawiać z sąsiadami”. Temat przyjmowania imigrantów, na którym Niemcom bardzo zależy, potraktował jednak z rezerwą. - Sam mechanizm realokacji nie rozwiąże problemu - stwierdził szef MSZ.

"Pierwszy krok ku szerokiej koalicji", ale Hollande nie podbił Kremla

Francja i Rosja będą dzielić się informacjami wywiadu w celu zwalczania tzw. Państwa Islamskiego i zintensyfikują naloty na dżihadystów - oznajmili Francois Hollande i Władimir Putin po rozmowach na Kremlu. Prezydenci zapewnili, że rozmowy były „konstruktywne”, ale wszystko wskazuje na to, że nie uzgodnili niczego naprawdę istotnego. Putin stwierdził jedynie oględnie, że został poczyniony „pierwszy krok ku formowaniu szerokiej koalicji”.

Rosyjski dziennikarz ma opuścić Polskę. "Fakt oburzający"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji w czwartek wyraziło oburzenie z powodu postępowania władz Polski wobec pracującego w Warszawie rosyjskiego dziennikarza Leonida Swiridowa. W ubiegłą środę agencja RIA-Nowosti podała, że nakazano mu opuszczenie Polski.

"PiS zamierza rozmontować to państwo". Cymański: energicznie robimy swoje

- Widać, że PiS się szykuje, żeby w przeciągu dwóch tygodni zrobić program cała wstecz - powiedział Rafał Trzaskowski (PO) komentując wydarzenia wokół Trybunału Konstytucyjnego. - My energicznie robimy swoje - odpowiedział Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). Obaj politycy byli gośćmi Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

"PiS zamierza rozmontować to państwo". Cymański: energicznie robimy swoje

- Widać, że PiS się szykuje, żeby w przeciągu dwóch tygodni zrobić program cała wstecz - powiedział Rafał Trzaskowski (PO) komentując wydarzenia wokół Trybunału Konstytucyjnego. - My energicznie robimy swoje - odpowiedział Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). Obaj politycy byli gośćmi Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

"Bezprawie"

Sejm, głosami PiS i Kukiz'15, przyjął uchwały w sprawie braku mocy prawnej wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego przez posłów poprzedniej kadencji. Zdaniem byłego prezesa TK prof. Andrzeja Zolla, taki ruch był niezgodny z konstytucją. "To marsz w kierunku dyktatury" mówił prof. Zoll