Najnowsze

Najnowsze

"Wrogowie ludu". Brytyjska prasa atakuje sędziów za opóźnianie Brexitu

"Kim wy myślicie, że jesteście?", "Sędziowie kontra lud", "Musimy wystąpić z UE" - to niektóre z piątkowych nagłówków na pierwszych stronach brytyjskich gazet. Krytycznie komentują one w ten sposób czwartkową decyzję Wysokiego Trybunału, która może opóźnić wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

#AmerykaWybiera w TVN24 i TVN24 BiS

Od dawna walka o głosy wyborców w USA nie była tak zaciekła i brutalna, od dawna tak wiele nie różniło obu pretendentów do amerykańskiej prezydentury. W TVN24 i TVN24 BiS trwa specjalny program "Ameryka Wybiera". Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje zza Atlantyku znajdziesz też w relacji na tvn24.pl.

Zlecił atak na szefa, odsiedział pół wyroku i chce wrócić do teatru

Były tancerz moskiewskiego teatru Bolszoj Paweł Dmitriczenko wraca do pracy po zwolnieniu warunkowym z więzienia – podały rosyjskie media. W styczniu 2013 roku Dmitriczenko zlecił atak na swojego szefa, Siergieja Filina, który w efekcie został oblany żrącym kwasem. "Dmitriczenko chodzi na zajęcia, chce wrócić do formy i na scenę" – poinformował portal gazety "Moskowskij Komsomolec".

Zapowiada pogodzenie wszystkich grup etnicznych

Szefowa MSZ i nieformalna premier Birmy Aung San Suu Kyi zapowiedziała zażegnanie zbrojnych konfliktów etnicznych w kraju, wskazując pokój jako warunek rozwoju gospodarczego. W Birmie narasta przemoc wobec prześladowanej muzułmańskiej mniejszości.

Obrona terytorialna - po co i za ile? Najważniejsze informacje w punktach

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu, który zakłada powołanie Wojsk Obrony Terytorialnej. Propozycja wywołała spór między partiami. PO i Nowoczesna chcą odrzucenia ustawy. Z kolei PiS przekonuje, że WOT znacząco zwiększą potencjał militarny państwa. W punktach wyjaśniamy szczegóły dotyczące nowego rodzaju sił zbrojnych.

Pierwsi ochotnicy, przyszli oficerowie Wojsk Obrony Terytorialnej, złożyli przysięgę

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic (...)" - m.in. te słowa wypowiedziało ponad 60 żołnierzy, którzy w przyszłości mają zasilić korpus oficerski Wojsk Obrony Terytorialnej. To ochotnicy, którzy najpewniej będą dowódcami plutonów nowej wojskowej formacji. We Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce taka przysięga.

Skatowana Anastazja nigdy nie będzie chodzić. Ojciec chciał mniejszej kary, dostał większą

Nie widzi, nigdy nie będzie w stanie sama się poruszać, ma uszkodzenia mózgu i układu nerwowego. Skatowana przez własnego ojca maleńka Anastazja już nigdy nie wróci do zdrowia. Mężczyzna jednak nie poczuwa się do winy i odwołał się od wyroku skazującego go na 12 lat więzienia. W czwartek sprawa ponownie trafiła pod wokandę. Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację mężczyzny i podwyższył mu karę o dodatkowy rok pozbawienia wolności.

Bataclan wznawia działalność rok po zamachu. Zagra Sting

Paryska sala koncertowa Bataclan, w której w zeszłym roku w listopadzie dżihadyści dokonali zamachu, zabijając 90 osób, zostanie ponownie otwarta 12 listopada - poinformował właściciel obiektu. Z inauguracyjnym koncertem wystąpi Sting.

Obozowisko "pod Stalingradem" zlikwidowane

W piątek nad ranem policja rozpoczęła ewakuację migrantów z szybko rozrastającego się od kilku tygodni obozowiska na północy Paryża, obok placu Stalingradzkiego. Szacuje się, że przebywały tam ponad trzy tysiące uchodźców z Afryki i Azji.

Porwali adwokata, żądali miliona złotych. "Ta grupa działała w całej Polsce"

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Krzysztofa S. z okolic Płońska. Mężczyzna jest zamieszany w porwanie gdańskiego adwokata. W mieszkaniu 58-latka znaleziono broń i narkotyki. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zdaniem śledczych mężczyzna należy do grupy przestępczej, która zajmuje się rozbojami i sprzedażą narkotyków. Przestępcy działali na terenie całej Polski.

"Przerwa w walkach to jedno wielkie oszustwo"

Ogłoszony przez Rosję 10-godzinny rozejm zaczął obowiązywać w piątek w syryjskim Aleppo. Ma umożliwić cywilom i rebeliantom opuszczenie oblężonych dzielnic, jednak opozycja odrzuca przerwę w walkach jako "oszustwo" syryjskiego reżimu i wspierającej go Moskwy.

Rosyjski śmigłowiec zniszczony w Syrii. Pojawiło się nagranie

Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło stratę wojskowego śmigłowca w środkowej części Syrii - poinformowały agencje informacyjne w Rosji. Jednocześnie w internecie zamieszczono nagranie, na którym widoczne jest trafienie i eksplozja maszyny. Autentyczność filmu nie została jednak potwierdzona.

Ogień na dachu austriackiego parlamentu

Na dachu austriackiego parlamentu w Wiedniu wybuchł w piątek nad ranem pożar, informują lokalne media. Ogień został szybko opanowany przez straż pożarną, brak informacji o poszkodowanych.

Oskarżają gubernatora o obrazę Koranu

Tysiące muzułmańskich wiernych zaczęło gromadzić się w piątek w centrum Dżakarty, żeby zaprotestować przeciwko domniemanemu bluźnierstwu gubernatora Dżakarty.

Zbiorowe pogrzeby, jedna bezimienna mogiła. Tak chował zmarłych

Podający się za księdza Marek N. prowadził przez kilkanaście lat w całej Polsce nielegalne domy opieki. Znęcał się w nich nad starszymi ludźmi, próbował też przejąć majątki wielu podopiecznych. Ostatnia z prowadzonych przez niego placówek - zamknięty po interwencji magazynu "Uwaga!" TVN tzw. Dom Schronienia w Zgierzu - ma więcej tajemnic, niż się wydawało.

Dlaczego głosują wcześniej? "Early voting" oczami reportera TVN24 BiS

Wysiłki kandydatów w ostatnich dniach i godzinach nie muszą przynieść tak wielkiego efektu, bo ponad 20 milionów Amerykanów już oddało głos w wyborach prezydenckich. W niektórych stanach można go jeszcze zmienić, jeśli wyborca uzna, że wydarzyło się coś przełomowego, co zmieniło jego poglądy. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Wielu głosuje wcześniej, bo chce mieć to z głowy, nie stać potem w kolejkach, albo w korkach. Jak wygląda amerykański lokal wyborczy w Atlancie w stanie Georgia? Relacja Michała Sznajdera dla "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.