Najnowsze

Najnowsze

Spędzili razem 74 lata, umarli tego samego dnia

Hazel i Leonard Cherry pobrali się w 1942 r. Spędzili razem 74 lata. Leonard zmarł 27 października około godziny 13. Dziesięć godzin później odeszła Hazel. - Zawsze się uśmiechali i zawsze byli bardzo zakochani - mówi w rozmowie z CNN ich wnuk, Craig.

Na Bliskim Wschodzie woleliby Clinton

47 proc. mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej nie zagłosowałoby ani na Hillary Clinton, ani na Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach. Jednak pozostałe 44 proc. oddałoby głos na kandydatkę demokratów, a tylko 9 proc. na kandydata republikanów.

"Brak wiary w Partię" i "podsycanie spisków"

Chiński prezydent Xi Jinping potępił w środę "kliki i spiski" w wyższych szeregach Komunistycznej Partii Chin. Wezwał do ściślejszej kontroli ideologicznej jej członków - poinformowały w czwartek państwowe media.

"Któregoś świtu będą go wyciągać, a ja nie mogę zrobić nic"

"Najbardziej boli mnie, że nie mogę teraz ochronić Jacka. Ochronić przed ekshumacją. Jak zawsze od tych ponad sześciu lat nic nie mogę, nie mam żadnych praw" - to fragment emocjonalnego wpisu Krystyny Łuczak-Surówki, wdowy po oficerze Biura Ochrony Rządu, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Premier Kambodży poparł Donalda Trumpa

Premier Kambodży Hun Sen oświadczył, że chciałby, aby wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych wygrał kandydat republikanów Donald Trump, ponieważ zmniejszy napięcie z Rosją i będzie przywódcą dobrym dla światowego pokoju.

Wnuk brutalnie pobił babcię i zabronił jej o tym mówić

Wpadł w szał i dotkliwie pobił własną babcię. Potem pilnował, żeby nikomu o tym nie powiedziała. Kobieta wymknęła się z domu dopiero, kiedy agresywny 26-latek zasnął. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Ten przyznał się do winy i tłumaczył, że pobił babcię, bo go... zdenerwowała.

Epidemia HIV w Rosji? Strefa ryzyka w kilku regionach i miastach

W dziewięciu regionach Rosji liczba mieszkańców zakażonych wirusem HIV stanowi co najmniej 1 proc. populacji. Problemem są regiony z wielkimi miastami - pisze w czwartek gazeta "RBK". Ocenia, że oficjalne dane w niektórych miastach mogą być zaniżone nawet trzykrotnie.

Problem pseudokibiców jest czyj? Ani szefa MSWiA, ani prezesa PZPN

Chcemy wyeliminować chuligaństwo, ale to kluby powinny poważnie traktować swoje zobowiązania. Trzeba to rozwiązać na poziomie PZPN - tak o problemie pseudokibiców mówił w "Jeden na jeden" szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Innego zdania jest szef związku Zbigniew Boniek. - Prezes PZPN nie jest od tego, żeby ścigać bandytów po kraju - stwierdził kilka dni temu.

Serie z karabinów w chińskie łodzie. "Lekkomyślny", "brutalny atak"

Południowokoreańska straż przybrzeżna otworzyła ogień z broni maszynowej do grupy kilkudziesięciu chińskich kutrów rybackich, które nielegalnie łowiły na koreańskich wodach. W łodzie trafić miało kilkaset pocisków, jednak brak informacji o ofiarach. Niezadowolenie ze zdarzenia wyraziły Chiny, które podkreśliły, że rybacy nie byli uzbrojeni.

RPO nie zgadza się z prokuraturą. Kolejny list w sprawie ekshumacji

Nie kwestionuję uprawnienia prokuratora do podjęcia decyzji o ekshumacji. Ale nie mogę się zgodzić, że nie podlega ona zewnętrznej kontroli - to odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara na stanowisko Prokuratury Krajowej w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wstrząs w kopalni. Nie żyje górnik, drugi trafił do szpitala

31-letni górnik nie żyje, a jego kolega trafił do szpitala - to efekt wstrząsu, do jakiego doszło w ZG Lubin (woj. dolnośląskie). To ósmy w tym roku wypadek śmiertelny na terenie zakładów górniczych należących do KGHM. W spółce ogłoszono trzydniową żałobę.

Przed 11 listopada. "Policja zrobi wszystko, żeby było bezpiecznie"

Zdajemy sobie sprawę, że opozycja chce wykorzystać ulice i zagranicę do ataku na rząd. Zrobimy wszystko, żeby 11 listopada był dniem bezpiecznym - zapewniał w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA był pytany o przygotowania służb do obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości.

Terroryści w Wielkiej Brytanii wychodzą na  wolność. Z dżihadem zrywają nieliczni

W Wielkiej Brytanii na wolności jest już ponad 400 skazanych za terroryzm w minionej dekadzie. Dostający wtedy wyroki maksymalnie 15 lat więzienia, na jakie pozwalało prawo, teraz w większości nie chcą uczestniczyć w programach resocjalizacyjnych. Do tych nikt nie może ich zmusić. Służby wątpią, by zmienili swoje nastawienie do społeczeństwa, w jaki żyją, choć Al-Kaida Osamy Bin Ladena, dla której "walczyli", w tym kształcie już nie istnieje. [Materiał programu "Fakty z Zagranicy" TVN24 BiS.]