Najnowsze

Najnowsze

Skatowali go i zostawili w rowie, zmarł. Cztery osoby zatrzymane

Skatowanego mężczyznę znaleziono we wtorek w przydrożnym rowie niedaleko Sławy (woj. lubuskie). Dookoła niego leżały porozrzucane rzeczy. Kryminalni ze Wschowy są przekonani, że udało im się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci 37-latka. Zatrzymano w tej sprawie cztery osoby. Dwaj z nich trafili do aresztu.

"Niemcy zostawione na lodzie". Nasz region krytykowany

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zarzucił krajom Europy Środkowo-Wschodniej, że podczas kryzysu uchodźczego zostawiły ponoszące największe ciężary kryzysu Niemcy "na lodzie" .

Podawali się za CBŚ, wynieśli gotówkę z banku. Planowali też okraść kantory

Dzwonili do kantorów i sklepów jubilerskich uprzedzając, że agenci CBŚ będą przeprowadzać ćwiczenia. Kazali też przygotować gotówkę dla policjanta, który miał po nią przyjść. Zaniepokojeni właściciele zawiadamiali ochronę i policję. Jeszcze tego samego dnia obrabowano jeden z banków, mężczyzna podający się za agenta CBŚ miał wynieść 200 tys. zł.

Raport ujawnia kłamstwa Snowdena. "Z utęsknieniem czekamy na jego powrót"

Edward Snowden nie jest demaskatorem, a większość wykradzionych przez niego dokumentów dotyczy tajemnic wojskowych i nie ma nic wspólnego z prywatnością - uznała w czwartek komisja ds. wywiadu Izby Reprezentantów USA. Już w czerwcu jeden z rosyjskich deputowanych do Dumy ujawnił, że Snowden przekazał Rosji materiały wywiadowcze dot. działań USA.

Oto światowa stolica akordeonów

Kilkadziesiąt najlepszych akordeonistów na świecie zagościło w Rostowie nad Donem w Rosji. Odbywa się tam właśnie 69. edycja międzynarodowego konkursu na najlepszego akordeonistę. Dla wielu muzyków liczy się sama możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed jury.

Szef sztabu rosyjskiej armii w Ankarze. Rozmowy o Syrii?

Przebywający z wizytą w Ankarze szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji gen. Walerij Gierasimow rozmawiał z szefem sztabu generalnego Turcji Hulusi Akarem o sytuacji w Syrii po wejściu w życie rozejmu i możliwej dalszej współpracy – podała agencja Anadolu.

Zabił córkę, matka oskarża lekarzy. "W każdym człowieku widział szatana"

Rok temu pięcioletnia dziewczynka zginęła z rąk będącego w stanie psychozy ojca. Mężczyzna został uznany za niepoczytalnego i nie poniesie odpowiedzialności karnej. Według matki tragedii można było uniknąć, gdyby lekarze w odpowiedni sposób zajęli się Mariuszem L., który na dwa dni przed popełnieniem morderstwa trafił do szpitala. Materiał "Uwagi" TVN.

"Polska i Świat": w tym roku nagrody Kapuścińskiego nie będzie

Polska Agencja Prasowa nie przyzna w tym roku nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, najbardziej znanego na świecie polskiego dziennikarza. Czy w następnych latach również? Tego nie wiadomo. Jak mówi wdowa po dziennikarzu, nowy szef agencji nie wyjaśnił powodów decyzji. Materiał programu "Polska i świat".

Clinton wznawia kampanię. "Próbowałam przezwyciężyć chorobę"

Po trzydniowej przerwie spowodowanej chorobą Hillary Clinton wznowiła w czwartek kampanię przed wyborami do Białego Domu. Wygłosiła przemówienie w Greensboro w Karolinie Płn. Podkreśliła w nim, że będzie kładła szczególny nacisk na pomoc dla rodzin i ubogich.

Juncker: zbudować wspólne siły wojskowe UE. Będzie za co?

Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej mówił o potrzebie wspólnych sił wojskowych UE. Bez Wielkiej Brytanii, która sprzeciwiała się pomysłowi europejskiej armii, staje się to bardziej realne. Są jednak wątpliwości dotyczące m.in. finansowania. Materiał "Faktów z zagranicy".

Sprzeczne wieści spod Aleppo. Moskwa swoje, Pentagon swoje

Rosja poinformowała, że syryjska armia rozpoczęła w czwartek wieczorem odwrót z drogi Castello, na północ od Aleppo, by umożliwić dostarczenie do miasta pomocy humanitarnej. Pentagon i syryjskie władze nie potwierdzają tych informacji.

Dookoła świata za grosze. Cel szczytny

Władysław Labuda najpierw wybrał się w podróż dookoła świata za jeden grosz, teraz jedzie dalej - nie wie jeszcze dokładnie gdzie, wie za to jaki ma cel. Obiecał, że nie wróci do Polski dopóki nie zbierze miliona złotych dla 10 organizacji charytatywnych.

Rower kontra sygnalizacja

Kierowcy jednośladów skarżą się drogowcom, że na wielu krzyżówkach nie mogą doczekać się zielonego światła i muszą łamać przepisy. Drogowcy tłumaczą, że wszystko przez to, że rowery i motocykle są za małe.

Segregacja śmieci po nowemu?

Ministerstwo środowiska zabiera się za śmieci. Poprzednia ustawa im się nie podoba, wiec chcą by segregacja śmieci odbywała się po nowemu - na równych zasadach dla wszystkich. Samorządowcy do pomysłu podchodzą nieufnie i zamiast entuzjazmu na ich twarzach widać niepokój.

Premier Szydło odwołała ministra skarbu

Czarne chmury, które od jakiegoś czasu zbierały się nad głową ministra skarbu, stały się faktem. Premier dymisjonuje Dawida Jackiewicza i mówi, że rusza likwidacja resortu. Resort będzie działał jednak do końca roku, dlatego odwołanie ministra właśnie teraz może wzmacniać hipotezę, że Dawid Jackiewicz musiał odejść za bałagan w spółkach skarbu państwa.

Polska Agencja Prasowa rezygnuje z nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Polska Agencja Prasowa nie będzie już przyznawała nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, najbardziej znanego na świecie polskiego dziennikarza. Jak mówi wdowa po dziennikarzu, nowy szef agencji nie wyjaśnił powodów takiej decyzji. - Co prawda użył takiego krzywdzącego określenia "Kapuściński komuch, nie będziemy robić jego nagrody" - dodaje.

Znawca Bundesligi

Mariusz Błaszczak zna się nie tylko na sprawach wewnętrznych którymi zajmuje się zawodowo, jest też obserwatorem piłki nożnej dlatego wie, że Legia przegrała ze średniakiem z Bundesligi.

Lista znajomych

W spółkach skarbu państwa można znaleźć sporo znajomych, zwłaszcza związanych z jedną z partii.

Cel komisji

Antoni Macierewicz znów zaskakuje, tym razem zapewnia że podkomisja smoleńska nie szuka winnych.

Przyczyny katastrofy

Najważniejsze ustalenia z raportu komisji Millera - do dziś to jedyny oficjalny dokument, który wskazuje, jak i dlaczego doszło do katastrofy smoleńskiej. Nie ma żadnych nazwisk winnych, nie ma też jednej przyczyny - jest splot wielu wydarzeń.

Siła dźwięku

Przypominamy ostatnie chwile tragicznego lotu Tu-154M. W wersji z dźwiękiem z kokpitu - dźwiękiem zgranym z czarnych skrzynek tupolewa. Stenogramy rok temu ujawniło Radio RMF - my publikujemy dobrej jakości nagranie, które pozwala odtworzyć sytuację w kabinie i działania załogi. Stare dźwięki w nowej jakości przeanalizował Piotr Świerczek.

Policjant zastrzelił 13-latka, który wyciągnął wiatrówkę. "Wyglądała jak zabójcza broń"

Policjant, który w Columbus w amerykańskim stanie Ohio zastrzelił uzbrojonego 13-latka, został wysłany na urlop do czasu wyjaśnienia sprawy. To, co na widok policji wyciągnął zza paska chłopak podejrzewany o udział w napadzie, okazało się potem wiatrówką z celownikiem laserowym. - Nasi funkcjonariusze są uzbrojeni w praktycznie identyczne jednostki - tłumaczył szef miejscowej policji, pokazując dziennikarzom zdjęcie broni, jaką miał przy sobie nastolatek. Sprawa nabrała rozgłosu, gdy okazało się, że policjant jest biały, a zastrzelony był czarny.

Lasek: podkomisja dowiodła, że na pokładzie tupolewa nie doszło do wybuchu

Największe nagromadzenie szczątków tupolewa było w miejscu zderzenia z ziemią, to dzisiaj pokazali panowie z podkomisji smoleńskiej - powiedział w "Kropce nad i" dr Maciej Lasek, szef Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych (PKBWL). Jak mówił, w ten sposób nowa podkomisja smoleńska dowiodła, że na pokładzie prezydenckiego tupolewa przed zderzeniem z brzozą nie doszło do wybuchu.