Najnowsze

Najnowsze

ONR do delegalizacji? "Nie ma romansu z faszyzmem"

ONR wielokrotnie dopuszczało się propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści i znieważania z powodu koloru, skóry narodowości czy wyznania napisali we wniosku o delegalizację stowarzyszenia posłowie Platformy. Wniosek został wysłany do prokuratora generalnego. Pytanie brzmi, co zrobi Zbigniew Ziobro.

Partyjny marszałek?

Marszałek Kuchciński pozostaje na stanowisku. Sejm odrzucił wniosek Platformy o odwołanie go z funkcji marszałka. W obronie Marka Kuchcińskiego stanął sam prezes Jarosław Kaczyński. Szef PiS-u nie tylko wychwalał swojego marszałka, ale także atakował wnioskodawców.

Spontaniczna wizyta ministrów. "Chcą PR-owsko pokazać, jak są zatroskani"

Dwóch ministrów: Waszczykowski, Błaszczak oraz szef policji polecieli do Wielkiej Brytanii i spotkali się ze swoimi odpowiednikami. Wcześniej informowano, że w delegacji znajdzie się także minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ale odstąpiono od tego, gdy ustalono, że minister sprawiedliwości nie ma się z kim spotkać.

Nowa Unia w odpowiedzi na kryzys migracyjny? "Mamy już dość"

Kryzys imigracyjny szkodzi Unii i wywołuje groźne pomysły na jej reformę. Minister Spraw Zagranicznych Włoch ogłosił właśnie, że jego kraj jest za mniejszą wspólnotą - licząca od siedmiu do dwunastu państw. Łączyć miałaby je wspólna waluta, układ z Schengen i przede wszystkim większa koordynacja obrony... Czy to sygnał, że kończy się Unia jaką znamy?

"Nie jesteśmy tutaj, żeby krytykować, ani obwiniać". Ministrowie z misją w Londynie

Chcemy, żeby winni zbrodni na Polaku w Harlow zostali ukarani - oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak w Londynie. Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski stwierdził z kolei, że przypomniał władzom brytyjskim, że Polacy na Wyspach płacą podatki, dlatego "zasługują na ochronę i opiekę". Ministrowie oraz szef policji polecieli do Londynu w związku z atakami na Polaków.

Przeniesieni

Idąc tym niebezpiecznym tropem myślenia i analizując jeszcze dokładnie zmiany, jakie PIS wprowadziło w prawie - nad swoimi śledztwami powinni też zastanowić się prokuratorzy, bo jakie mogą być skutki ich "niewłaściwych" działań pokazują historie tych, którzy w ostatnim roku zostali zdegradowani, czy też - jak nazywa to resort Zbigniewa Ziobry - "przeniesieni" - czasami z najwyższego szczebla prokuratury na najniższy - też bez podania przyczyn. W ich przypadku - też pozostaje sprawdzić - jakimi sprawami się zajmowali i kogo oskarżali - by domyślać, dlaczego taka kara mogła ich spotkać - Dariusz Kubik.

Polityk i prokurator

Polityka kadrowa ministra Ziobry to jedno. Teraz historia z Łodzi pokazująca jak jeszcze może on wpływać na wymiar sprawiedliwości, na przykład gdy nie zgadza się z sądowym wyrokiem. Chodzi o głośną sprawę drukarza, który odmówił zrobienia stojaka reklamowego dla Fundacji LGBT. Drukarz odwołał się od zasądzonej grzywny i sprawa ruszy od nowa - ale już z udziałem prokuratora wyznaczonego przez ministra, co w tym konkretnym przypadku - poza wszystkimi kontrowersjami dotyczącymi wolności sumienia i dyskryminacji - może stworzyć też kuriozalną sytuację - bo oskarżać może prokurator, którego szef, czyli Zbigniew Ziobro publicznie oskarżonego broni.

Podpadli prezydentowi?

Sędziowie, którym Andrzej Duda przed wakacjami odmówił nominacji, byli jednym z głównych powodów zwołania Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów. Oficjalnie prezydent nie podał żadnych powodów swojej decyzji, ale nieoficjalnie kilka dni temu dał do zrozumienia dlaczego to zrobił.

Cimoszewicz: polski sygnał wobec Wielkiej Brytanii jest obraźliwy

- Wydaje mi się, że ewentualny zysk wizerunkowo-propagandowy osiągnięty będzie za wysoką cenę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty polskich ministrów w Londynie. Były premier ocenił, że Polska wysyła do Wielkiej Brytanii sygnał jak "do państwa upadłego": nie radzicie sobie, przyjeżdżamy zobaczyć, co u was szwankuje.

"Planowali masowe zamachy w stylu wydarzeń paryskich"

Zatrzymani od lutego w Kazachstanie i Rosji terroryści planowali masowe zamachy w stylu "wydarzeń paryskich" - informują kazachskie media, powołując się na biuro prasowe Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu.

Cimoszewicz: polski sygnał wobec Wielkiej Brytanii jest w gruncie rzeczy obraźliwy

- Wydaje mi się, że ewentualny zysk wizerunkowo-propagandowy osiągnięty będzie za wysoką cenę - powiedział w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz, odnosząc się do poniedziałkowej wizyty polskich ministrów w Londynie. Były premier ocenił, że Polska wysyła do Wielkiej Brytanii sygnał jak "do państwa upadłego": nie radzicie sobie, przyjeżdżamy zobaczyć, co u was szwankuje.

Prof. Zoll o niszczeniu autorytetu władzy sądowniczej

Po nadzwyczajnym Kongresie Sędziów Polskich profesor Andrzej Zoll ponawia uwagi dotyczące, jak mówił, działań zmierzających w kierunku obniżenia prestiżu sędziów. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego w programie Tak jest przekonywał, że obserwuje niszczenie autorytetu władzy sądowniczej w Polsce.

Król nie traci nadziei. Ale czasu coraz mniej

Król Hiszpanii Filip VI oświadczył, że daje partiom więcej czasu na negocjacje w sprawie nowego kandydata na szefa rządu. W piątek konserwatyście Mariano Rajoyowi nie udało się uzyskać wotum zaufania deputowanych, co grozi kolejnymi wyborami.

Zoll: rząd chce działać w kierunku obniżenia prestiżu naszej grupy

- Takie działania są niedopuszczalne, bo niszczy się autorytet władzy, która jest niezwykle potrzebna w demokratycznym państwie prawa - powiedział w programie "Tak jest" prof. Andrzej Zoll. Skomentował w ten sposób przyjęty w poniedziałek przez rząd projekt przewidujący jawność oświadczeń majątkowych sędziów i nową karę dyscyplinarną oraz "ostre wypowiedzi" ze strony polityków obozu władzy.