Najnowsze

Najnowsze

Prezydencki minister z wizytą w USA

Przebywający z wizytą w USA prezydencki minister Krzysztof Szczerski wziął udział w czwartek w Narodowym Śniadaniu Modlitewnym. Szczerski jest najwyższym rangą przedstawicielem władz Polski, który przybył do Waszyngtonu po objęciu urzędu przez Donalda Trumpa.

"Viktor Orban zdradza historyczny interes Węgier, zdradza Zachód"

Lewicowe i liberalne partie opozycji skrytykowały w czwartek rząd Węgier za politykę zbliżenia z Rosją, skrajnie prawicowy Jobbik natomiast - za to, że nie sprzeciwił się on sankcjom UE wobec Moskwy. Tego dnia na Węgrzech był z wizytą prezydent Władimir Putin.

"Spotkania ws. Syrii w Astanie będą miały charakter regularny"

6 lutego w Astanie odbędą się rozmowy ekspertów z państw monitorujących zawieszenie broni w Syrii: Rosji, Iranu i Turcji oraz ONZ - poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony. Poprzednie rozmowy pokojowe w sprawie Syrii odbyły się w stolicy Kazachstanu 23-24 stycznia.

"Tradycyjny rosyjski scenariusz robienia z miasta zakładnika"

Świat powinien mocniej naciskać na Rosję, by wspierani przez nią separatyści z Donbasu przestali ostrzeliwać Awdijiwkę – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W 25-tysięcznym mieście od kilku dni nie ma prądu, wody i ogrzewania.

Departament Skarbu USA zezwolił na "ograniczone transakcje" z FSB

Amerykański Departament Skarbu ogłosił, że będzie od tej pory zezwalał amerykańskim firmom na pewne transakcje z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB). To niewielka poprawka do sankcji nałożonych przez Baracka Obamę w związku z rosyjską ingerencją w wybory prezydenckie w USA.

Jak pracują grafolodzy?

Pełnomocnicy Lecha Wałęsy mówią, że opinia Instytutu Ekspertyz Sądowych ws. teczki TW „Bolka” to dopiero początek sprawdzania autentyczności dokumentów. IPN podał we wtorek, że z opinii biegłych grafologów jednoznacznie wynika, że Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa. Niewykluczone, że pełnomocnicy byłego prezydenta będą chcieli zlecić również własną opinię. W programie Tak Jest Jerzy Frąszczak, grafolog, opowiadał o tym jak wygląda praca podczas badania tego typu dokumentów.

Sytuacja w Donbasie się pogarsza. Polskie MSZ "zaniepokojone"

MSZ jest zaniepokojone drastycznym pogorszeniem sytuacji w strefie konfliktu w Donbasie wywołanym agresywnymi działaniami prorosyjskich bojowników w rejonie miasta Awdijiwka. Wzywa do "natychmiastowego zaprzestania działań bojowych" - oświadczył w czwartek resort polskiej dyplomacji.

Rekordowe poparcie dla SPD. Dzięki Schulzowi

Po nominacji Martina Schulza na kandydata na kanclerza Niemiec poparcie dla jego partii SPD wzrosło do rekordowego w tej kadencji poziomu. W sondażu telewizji ARD socjaldemokratów poparło 28 proc. badanych, a Schulz przegonił urzędującą kanclerz Angelę Merkel.

Kijów traci kolejnych żołnierzy, giną cywile. Awdijiwka "strategiczna dla separatystów"

W ciągu ostatniej doby w strefie walk w Donbasie zginęło dwóch żołnierzy ukraińskich, a 20 zostało rannych. Rebelianci nadal ostrzeliwują 25-tysięczną Awdijiwkę, która w wyniku intensywnych walk została pozbawiona prądu i ogrzewania. Z powodu ostrzałów brygady remontowe nie mogły w czwartek przystąpić do napraw zniszczonych linii energetycznych.

Polskie MSZ odpowiada na list Tuska: brak długofalowej wizji reformy UE

Polska nie podziela diagnozy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na temat wyzwań stojących przed Unią Europejską i propozycji zaradzenia im - oświadczyło w czwartek MSZ. Resort sprzeciwia się też postrzeganiu prezydenta USA Donalda Trumpa w kategoriach zagrożenia - dodano w komunikacie.

Orban gości Putina. "Wizyta prezydenta to zawsze dla nas wielki zaszczyt"

Na wspólnej czwartkowej konferencji prasowej z prezydentem Władimirem Putinem, który przybył tego dnia z wizytą na Węgry, premier tego kraju Viktor Orban opowiedział się za zniesieniem sankcji UE wobec Rosji. - Niegospodarczych problemów nie można rozwiązywać za pomocą środków gospodarczych - oświadczył. Mówił też o "zaszczycie", jakim zawsze jest dla Węgrów wizyta rosyjskiego prezydenta.

Polska nie ma czterogwiazdkowego generała. Na spotkaniach NATO możliwa "drobna niezręczność"

Polska chwilowo nie ma generała czterogwiazdkowego, czyli po prostu generała. Leszek Surawski, nowy szef Sztabu Generalnego i najważniejszy żołnierz RP, ma stopień generała broni, czyli trzygwiazdkowego, choć teoretycznie z racji zajmowanego stanowiska powinien mieć o jedną gwiazdkę więcej. Jak podkreśla w rozmowie z tvn24.pl emerytowany generał dywizji Bronisław Balcerowicz, nie jest to nic nadzwyczajnego, choć może z tego wynikać tymczasowa "drobna niezręczność" na spotkaniach NATO.

Prezes NIK znów przesłuchiwany. Dodatkowe pytania do podejrzanego


Krzysztof Kwiatkowski po raz drugi będzie składał wyjaśnienia w sprawie nadużycia władzy przy obsadzaniu stanowisk w Najwyższej Izbie Kontroli. Prokuratorzy mają go dalej pytać o kwestie wpływania na konkursy na stanowiska dyrektorskie. Kwiatkowski nie przyznaje się do winy, a zarzuty uznaje za bezzasadne.


Generał przypomina żołnierzom: nie kłaniać się "Misiewiczom"

Szef wojskowej logistyki, generał brygady Dariusz Łukowski polecił w najnowszym rozkazie, by żołnierze "ściśle" przestrzegali Regulaminu Musztry Sił Zbrojnych. - To o tyle ciekawe, że zgodnie z regulaminem żołnierze nie mogą oddawać honorów cywilowi, rzecznikowi prasowemu MON Bartłomiejowi Misiewiczowi - mówi jeden z wysokich rangą żołnierzy.

Paryski plac nazwany imieniem Marka Edelmana

Plac w XI dzielnicy Paryża został nazwany imieniem Marka Edelmana, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim. O taki sposób uczczenia Edelmana wystąpili do Rady Paryża przedstawiciele żydowskiego ośrodka kulturalnego im. Włodzimierza Medema w Paryżu.

Nie tylko żona, ale i dzieci. Dochodzenie ws. Fillona rozszerzone

Dochodzenie w sprawie podejrzeń o wykorzystywanie przez prawicowego kandydata na prezydenta Francji Francoisa Fillona funduszy publicznych do wynagradzania członków własnej rodziny za fikcyjną pracę rozszerzono na dwoje z jego dzieci - podały w czwartek cytowane przez francuskie media źródła bliskie śledztwu.

Pięć minut "zasysania" powietrza i wacik czarny od pyłu. "Jest źle, jest bardzo źle"

Od kilku dni powietrze w Wielkopolsce jest bardzo złe - alarmuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu. Najgorsze warunki są w Poznaniu i Kaliszu, ale normy przekroczone są też w Koninie i Pile. - Wszystko niestety zależy na razie od pogody. Nie wygląda to optymistycznie - martwi się Danuta Krysiak z WIOŚ. Na dachu jednej z kamienic na poznańskiej starówce ekipa TVN24 wykonała "test odkurzacza".

Opozycja o próbach odzyskania tupolewa. PiS "pokazał bezsilność i nieudolność"

PiS zwracając się do instytucji międzynarodowych ws. śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, pokazuje swoją bezsilność i nieudolność ws. zwrotu wraku Tu-154M - oceniła w czwartek rzeczniczka Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. - To działanie ma na celu zyskanie czasie i próby wyjaśnienia, co rząd PiS zrobił przez ten rok - powiedział z kolei Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.

Bogucki z odszkodowaniem. "Najlepszy argument za reformą sądownictwa"

Wyrok przyznający odszkodowanie Ryszardowi Boguckiemu oskarżonemu ws. śmierci gen. Marka Papały to dowód na potrzebę zmian w sądownictwie - stwierdził podsekretarz stanu w kancelarii premier Beaty Szydło, Maciej Wąsik, odnosząc się do uzasadnienia do wyroku zaprezentowanego przez sędziego Igora Tuleyę.

Parafia z Poznania zgarnie fortunę. Ugoda z państwem, przelew na 72 mln zł

Skarb Państwa zapłaci poznańskiej parafii 72 mln złotych odszkodowania za ziemie odebrane jej w PRL - to wynik ugody, zawartej w czwartek przed sądem. W zamian strona kościelna zrezygnowała z 12 mln złotych odsetek. - Zawarcie tej ugody jest pewnym sukcesem negocjacyjnym wojewody - powiedział po rozprawie radca strony państwowej.