Najnowsze

Najnowsze

Setki tysięcy ludzi na ulicach. Iran świętuje rocznicę rewolucji

Tłumy Irańczyków wzięły w piątek udział w zgromadzeniach w całym kraju, by uczcić 38. rocznicę rewolucji islamskiej. Prezydent Hasan Rowhani oświadczył w przemówieniu do zebranych w Teheranie, że Iran nigdy nie ulegnie groźbom USA i będzie sprzeciwiał się "polityce podżegania do wojny".

Sowy żądne wiedzy? "Codziennie przylatują do naszej szkoły"

Nauczyciele mają tutaj podwójne audytorium - w klasie uczniowie, a za oknem - kilkanaście sów. To nie jest scena z Harrego Pottera, tylko codzienny obrazek w jednej ze szkół w Głownie pod Łodzią. - Nie wiemy, czemu ptaki upodobały sobie naszą placówkę, ale pomalutku stają się jej symbolem - przyznaje dyrekcja.

Jechali na narty. Rozpędzony autokar zaczął płonąć

- Za autobusem pojawił się dym. Myśleliśmy, że to z rury wydechowej - tak początek pożaru autokaru relacjonują jego pasażerowie. 28-osobowa grupa jechała z Krotoszyna (woj. wielkopolskie) do Czech na narty. W trakcie jazdy pojazd zajął się ogniem.

Kilka godzin w gęstym błocie. Z nosem tuż nad powierzchnią

Mężczyzna został przygnieciony przez koparkę w wyniku wypadku na budowie w Australii. Był uwięziony w przydrożnym rowie. Przeżył tylko dlatego, że miał nos minimalnie nad powierzchnią wody. Wytrzymał tak pięć godzin. Co jakiś czas krzyczał - w końcu usłyszał go sąsiad. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce spuścili z rowu wodę i podnieśli przewróconą koparkę. Mężczyzna trafił do szpitala z lekkimi obrażeniami.

"Mówią, że to szara eminencja MON, że rządzi i dzieli"

Głośno zrobiło się o nim po wypadku kolumny wiozącej ministra Antoniego Macierewicza pod Toruniem. 61-letni Kazimierz Bartosik - jego osobisty kierowca. Zanim został współpracownikiem szefa MON, jeszcze w poprzednim ustroju miał wozić jednego z czołowych wojskowych PRL. Jak człowiek z taką przeszłością mógł zyskał zaufanie polityka, który tropi ludzi z komunistycznym życiorysem? Materiał "Czarno na Białym".

Kaczyński: polskie sądownictwo to jest jeden gigantyczny skandal

Rząd jest ustabilizowany. Jeżeli nie nastąpią jakieś wydarzenia, których w tej chwili nie potrafię przewidzieć, to ja w tej chwili nie widzę powodów do zmian w rządzie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Odniósł się także do planowanych zmian w polskim sądownictwie.

Fillon praktycznie bez szans. 70 proc. wyborców chce, by się wycofał

Siedem na dziesięć pytanych osób chce, by Francois Fillon wycofał się z wyborów prezydenckich - wynika z najnowszego sondażu Odoxa dla radia France Info. Do niedawna faworyt francuskich wyborów stracił wiele przez tzw. Penelopegate, czyli skandal związany z posądzeniem, że wypłacił przez lata żonie i dzieciom około milion euro za fikcyjną pracę w swoim biurze parlamentarnym.

Izrael buduje na Zachodnim Brzegu. Już ponad 400 tys. osadników

Ponad 421 tys. izraelskich osadników zamieszkało już na osiedlach założonych na okupowanym przed 50 laty palestyńskim Zachodnim Brzegu Jordanu. To o 3,9 proc. więcej populacji niż w 2015 roku - ogłosiła w czwartek główna organizacja osadników, Jesza.

Litwa chce większego wsparcia NATO. Powodem rosyjskie ćwiczenia

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oświadczyła w czwartek, że kraje bałtyckie wystąpią do USA i NATO o dodatkowe przedsięwzięcia na rzecz wzmocnienia bezpieczeństwa regionu w związku z zaplanowanymi na wrzesień dużymi rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi.

Wielka Brytania zaniepokojona skazaniem Nawalnego

Rzecznik brytyjskiego MSZ wyraził zaniepokojenie Wielkiej Brytanii skazaniem w Rosji Aleksieja Nawalnego, jednego z przywódców rosyjskiej opozycji, na pięć lat więzienia w zawieszeniu za rzekomą defraudację. Jak powiedział, "wyrok ten kolejny raz budzi pytania o wybiórcze stosowanie prawa w Rosji".

"Mroczny, surowy, fascynujący". Premiera serialu "Belle Epoque"

"Belle Epoque" w Łazienkach Królewskich w Warszawie. To tam odbyła się w czwartek premiera nowego serialu TVN, który widzowie będą mogli oglądać już od najbliższej środy. Na pokazie pierwszych dwóch odcinków nie zabrakło oczywiście odtwórców głównych ról, czyli m.in. Magdaleny Cieleckiej, Pawła Małaszyńskiego i Weroniki Rosati.

Brexit przegłosowany. Poprawka kluczowa dla Polaków odrzucona

Brytyjska Izba Gmin, niższa izba parlamentu, poparła w środę w trzecim czytaniu rządowy projekt ustawy upoważniającej premier Theresę May do rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii Europejskiej. Dalsze prace będą miały miejsce w Izbie Lordów. W głosowaniu przepadła poprawka, która dawała gwarancje niezmienności położenia obywatelom Unii mieszkającym teraz na Wyspach, a mowa przecież przede wszystkim o Polakach. Co z tego dla nas wynika? Materiał "Faktów z zagranicy".