Najnowsze

Najnowsze

Bałtyk na plaży odsłonił róg tura

Ma prawie pół metra i waży 3,5 kilograma. Na plaży w Łukęcinie, woj. zachodniopomorskie morze odkryło możdżeń tura. "Pamiątkę" po tym gigancie znalazła pani Mirosława, która spacerowała po plaży.

PO żąda dymisji Kuchcińskiego i idzie do prokuratury

PO zarzuca marszałkowi Sejmu Markowi Kuchcińskiemu przekroczenie uprawnień w związku z przeniesieniem piątkowych głosowań budżetowych do Sali Kolumnowej - poinformował poseł Cezary Tomczyk. Platforma jeszcze w poniedziałek złoży w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Wojewoda lubuski chce 70 milionów złotych na walkę z ptasią grypą

Właściciele gospodarstw, w których z powodu ptasiej grypy trzeba wybić drób, otrzymają odszkodowania - zapowiedział wojewoda lubuski. Jednocześnie wystąpił do resortu finansów o przesunięcie 70 mln zł z rezerwy na zabezpieczenie odszkodowań i finansowanie działań związanych z likwidacją ognisk choroby – poinformowała Jolanta Krynicka z Biura Wojewody Lubuskiego.

Poróżnił ich noblista, wracają do normalnych stosunków

Władze Norwegii i Chin poinformowały o przywróceniu stosunków dyplomatycznych i politycznych, które zostały zamrożone w 2010 r. po otrzymaniu Pokojowej Nagrody Nobla przez chińskiego dysydenta Liu Xiaobo - podało w komunikacie norweskie MSZ.

Podpalił dom, zginęła jego żona i czworo dzieci. "Chciał się uwolnić od rodziny, którą stworzył"

Dariusz P. usłyszał właśnie wyrok dożywocia. To on, zdaniem sądu podpalił dom, w którym zginęli jego żona i czworo dzieci. Mąż i ojciec, jak dowodził prokurator, zrobił to celowo, aby zdobyć pieniądze z odszkodowania. Sędzia dodała, że motywem była też chęć uwolnienia się od rodziny, a pieniądze miały w tym pomóc. Obrona i sam oskarżony wnosili o uniewinnienie.

Awaryjne lądowanie na Syberii. 38 żołnierzy rannych

Silny wiatr lub usterka w instalacji paliwowej mogły być przyczyną awaryjnego lądowania w Jakucji samolotu typu Ił-18 należącego do Ministerstwa Obrony Rosji - podały rosyjskie agencje, powołując się na własne źródła i władze lokalne. W wyniku awarii zostało rannych 38 wojskowych. Nie potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, że samolot się rozbił.

"Co się dzieje, gdy do władzy dochodzą populiści". Tak #PisząoPolsce

"Choć przeciwnicy rządu szybko stwierdzili, że wydarzenia z piątku i soboty to przełomowy punkt w polskiej polityce, wciąż nie jest jasne, jak wpłyną na rząd" - zauważa w relacji z ostatnich wydarzeń w Polsce portal amerykańskiej telewizji CNN. Szef biura dziennika "Washington Post" w Berlinie przekonuje z kolei w swoim artykule, że to, co dzieje się w Polsce, jest zwiastunem tego, "co się dzieje, gdy do władzy dochodzą populiści".

Faworyt prawicy traci. M.in. przez związki z Rosją

Słabnie poparcie dla kandydata centroprawicowej partii Republikanie na prezydenta Francji Francois Fillona. Jest on atakowany między innymi za plany zbliżenia z Rosją, politykę społeczną i brak stanowiska w kwestii Syrii - pisze "Le Figaro".

Dyrektor w areszcie, prezes składa rezygnację. Śledztwo w krakowskim sądzie

Prezes krakowskiego sądu apelacyjnego Krzysztof Sobierajski złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. "Nie dopuściłem się żadnych działań przestępczych, nie mam nic do ukrycia i jestem zdeterminowany do obrony swojego dobrego imienia" - zapewnia. Dymisja związana jest ze sprawą przywłaszczenia ponad 10 mln zł na szkodę SA w Krakowie, w której podejrzanych jest pięć osób, w tym troje pracowników sądu.

"Nie jest rolą prezydenta umawianie spotkań między politykami"

Jeśli prezes PiS Jarosław Kaczyński zechce spotkać się z szefem PO Grzegorzem Schetyną, aby porozmawiać o możliwościach rozwiązania kryzysu, prezydent przyjmie z satysfakcją taką inicjatywę - powiedział Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

"Mam wrażenie, że on spełnia najskrytsze marzenia Władimira Putina"

- Jaki scenariusz realizuje Jarosław Kaczyński? W czyim interesie działa? - pytał Radomir Szumełda z Komitetu Obrony Demokracji we "Wstajesz i wiesz" w TVN24. - Staram się być rzecznikiem emocji tych ludzi, którzy przychodzą na demonstracje (...) Znowu jest trochę tak jak było w PRL-u, jest wspólny wróg, wspólny wróg łączy - dodawał.

Podwójne obchody rocznicy powstania wielkopolskiego. Z powodu apelu smoleńskiego

27 grudnia odbędą się uroczystości z okazji 98. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Marszałek województwa zdecydował, że w uroczystościach w Poznaniu nie weźmie udziału wojsko, bo wiązałoby się to z odczytaniem podczas apelu pamięci nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej. W odpowiedzi wojewoda zapowiedział zorganizowanie obchodów w Lesznie. Tam 98 lat temu żadnych walk nie było. Miasto zajmowali wtedy Niemcy.