Najnowsze

Najnowsze

Pies na mrozie

Nad Polskę znów nadciągnęły mrozy i miłośnicy zwierząt mają pełne ręce roboty. Zasypywani są sygnałami o zmarzniętych do szpiku kości psach, często przywiązanych łańcuchami. Jeden sygnał może wystarczyć, by uratować zwierzę.

Policja szuka demonstrantów

Kto rozpoznaje te osoby? - pyta policja i publikuje kolejne wizerunki tych, którzy brali udział w manifestacji przed Sejmem w nocy 16 grudnia. Policja szuka ich, bo mieli "naruszać prawo" podczas manifestacji. Minister Mariusz Błaszczak działania policji popiera. Twierdzi, że wszystko jest zgodne z prawem, ale inni - od byłego ministra sprawiedliwości po ekspertów - uważają, że to nadużycie, a działanie policji jest w tej sytuacji nieuzasadnione.

Przyszłość Tuska

Czy wybór nowego szefa Parlamentu Europejskiego pozbawia Donalda Tuska szans na utrzymanie fotela przewodniczącego Rady Europejskiej? Nic przesądzone jeszcze nie jest, ale brukselska układanka komplikuje się. Sytuacja skomplikować może się jeszcze bardziej, kiedy Donald Tusk postanowi wrócić do Polski, a taki scenariusz już jest rozważny i politycznie komentowany.

Tragiczne ferie

Dzieci pojechały do Wisły, by odpocząć od szkoły. Ferie zakończyły się jednak tragicznie, zostały przerwane i trudno będzie o nich zapomnieć. 12-latek utonął na basenie, a jego rówieśnik w ciężkim stanie trafił do szpitala i utrzymywany jest w śpiączce. Na ratunek chłopcom rzucili się wychowawcy i inne dzieci, ale to już nie pomogło. Pytań w tej sprawie jest wiele. Jedno z nich brzmi: gdzie był ratownik?

"Chodziło o wykręcenie się z tych nieszczęsnych faktur"

Mateusz Kijowski nie widzi powodów, dla których miałby ustąpić z funkcji szefa KOD. Wiceprzewodniczący Komitetu Radomir Szumełda przyznaje jednak w rozmowie z "Czarno na białym", że ma coraz więcej dowodów na to, że usługi informatyczne, za które firma Kijowskiego wystawiała faktury, nie były wykonywane. Zarzuca także liderowi KOD, że przedstawił antydatowane dokumenty mające potwierdzić, że zwrócił 30 tys., które - zdaniem Kijowskiego - omyłkowo wpłynęły na jego konto.

Ludzie KOD

Co o tym wszystkim mówią tzw. zwykli działacze i sympatycy KOD-u, z dala od Warszawy? W rozmowie z Rafałem Stangreciakiem niektórzy przyznają, że zapał opadł, ogólnie jest rozżalenie i rozczarowanie aferą fakturową, choć wszyscy nasi rozmówcy zastrzegają, że nie może ona przekreślać całego KOD-u - jednego z największych społecznych zrywów w Polsce.

KOD na zakręcie

Mateusz Kijowski nie zamierza rezygnować z kierowania KOD-em, co więcej - chce startować w marcowych wyborach na szefa Komitetu, choć zarząd KOD niemal jednogłośnie wyraził wczoraj brak zaufania do niego. To były wielogodzinne i pełne emocji obrady, podczas których Kijowski tłumaczył swoim najbliższym współpracownikom jak to było z fakturami i płatnościami. O kulisach tego burzliwego posiedzenia zarządu, który uznał, że KOD potrzebuje nie tylko nowego lidera, ale też planu wyjścia z kryzysu, Dariusz Kubik.

Szkody Mateusza

Gdy mówimy KOD - myślimy Kijowski. Wprawdzie nie on KOD wymyślił, ale stał się jego twarzą - charakterystyczną, charyzmatyczną, choć nieco tajemniczą. I to właśnie tajemnice, które wychodzą teraz na jaw stały się problemem Kijowskiego, a on sam problemem dla KOD-u - tym bardziej, że jak wynika z naszych informacji, być może chodzi jednak o coś więcej niż tylko niezręczność z wystawianiem faktur.

"Załatwił nas na cacy". Pozbawieni mieszkań, przesiedleni na odludzie

Kilkadziesiąt osób pozbawiono podstępem mieszkań we Wrocławiu i przesiedlono do maleńkiej wsi Potok położonej tuż przy granicy polsko-niemieckiej. Z normalnych mieszkań w dobrych lokalizacjach trafili do zniszczonego bloku bez ogrzewania i ciepłej wody. Reportaże dotyczące tej sprawy przygotował magazyn "Uwaga!". Drugą część historii oglądaj na antenie TVN w czwartek o 19:50.

"Niebezpieczna gra" wokół Kosowa. W tle wybory w Serbii

Premier Kosowa Isa Mustafa wezwał w środę władze Serbii, by powstrzymały się od gróźb pod adresem Prisztiny i zwróciły się ku dialogowi i współpracy. Między Prisztiną a Belgradem trwa niepokojąca wojna na słowa - pisze agencja AFP.

Tusk o wystąpieniu May: więcej Churchilla niż Trumpa

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk pochwalił w środę w Parlamencie Europejskim brytyjską premier Teresę May za jej słowa dotyczące integracji europejskiej, które jego zdaniem były bliższe narracji Winstona Churchilla niż prezydenta elekta USA Donalda Trumpa.

Wolność a bezpieczeństwo

Amnesty International przedstawiła raport o regulacjach antyterrorystycznych w 14 państwach Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Organizacja krytykuje w nim m.in polską ustawę o działaniach antyterrorystycznych, uchwaloną w czerwcu 2016 roku. Według Amnesty International ustawa jest nieprecyzyjna i ogranicza podstawowe prawa i wolności obywatelskie. Natomiast według rządu ma ona podnieść efektywność polskiego systemu antyterrorystycznego, zwiększyć bezpieczeństwo obywateli i polepszyć koordynację działań służb. O granicach wolności i bezpieczeństwie obywateli rozmawiali w programie Tak Jest Piotr Niemczyk i Adrian Zandberg.

Polityk AfD: berliński Pomnik Holocaustu to hańba

Czołowy polityk niemieckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Bjoern Hoecke określił Pomnik Holokaustu w Berlinie mianem "hańby". Zarzucił Niemcom pielęgnowanie mentalności pokonanego narodu, a Angelę Merkel porównał do przywódcy NRD, Ericha Honeckera.

Paryż: około 200 francuskich dżihadystów wróciło do kraju

Francuskie służby antyterrorystyczne oceniają, że około 700 obywateli tego kraju walczy w szeregach dżihadystycznego tzw. Państwa islamskiego (IS) w Iraku i Syrii. Oprócz tego około tysiąca nadal przebywa we Francji, ale pragnie przyłączyć się do dżihadu.

Dziennikarz "NYT" nie wpuszczony do Turcji

Służby graniczne nie wpuściły do Turcji dziennikarza "New York Timesa" Roda Nordlanda, gdy przyleciał do Stambułu. Bez wyjaśnień nakazały mu wracać do Londynu - podaje amerykańska gazeta.